Jump to content

News Reporters - Discuții / Discussions


Alexander
 Share

Recommended Posts

@NOSZ, frate fara suparare dar spui ca e bine ce a zis Alex cand colo tu faceai pm-uri colegilor sa ii sanctionezi, spui ca lumea are ceva cu tine, dar daca te ai comporta ca un membru cu cap nu ai face asa ceva.

@Reedorf, te am crezut baiat bun, dar se pare ca te iei dupa toti ''serpii'' de pe acest server si esti mana in mana cu ei, imi pare sincer rau te credeam altfel.

Link to comment
Share on other sites

@A n n e  melodia ta insulta coeficientul mult mai ridicat de inteligenta al multor membrii de aici, nici nu ma obosesc sa apas pe ea, ne-am bcura multi membrii, cu siguranta, daca nu ai mai posta manele pe aici si te-ai folosii de ce ai mai drag pentru a elabora texte mai lungi, inainte sa postezi. Nu spune nimeni sa nu postezi, e exprimare libera, dar trebuie sa ai grija la exprimare, totusi o sa fii probabil o viitoare avocata. 

O zi minunata.

 

 

Edited by South .Alex
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, South .Alex said:

Incet, incet observ ca toti membrii de calitate isi pun demisia si pleaca de aici. Ma intreb de ce? Din pacate vad din partea tuturor ca motiv de baza o problema in randul conducerii. Oare cat o sa o mai ducem asa, ce este de facut? Pun intrebarea asta tuturor membrilor, ce este de facut, sunt singurul care imi pun un semn de intrebare in ceea ce priveste viitorul acestei factiuni?

De la una dintre cele mai frumoase factiuni, am ajuns sa nu prea mai fim doriti. Au plecat toti membrii vechi, din pacate, este usor sa duci membrii noi, dar doar cu o adevarata conducere poti sa  ii ti aproape.

Nu trebuie sa fim mirati ca se intampla aceste lucruri, din pacate legea pe aici se face cu amenintarile. "Nu vi acolo, NU iei Rank Up, nu faci un lucru, NU iei Rank Up" etc. trist.

Am remarcat de la o vreme foamea si setea aceasta de a sanctiona membrii, in loc sa-i ajuti, sa le acorzi sanse, sa fii prietenul lor, sa te distrezi cu ei impreuna. Mi se pare total aiurea ca am ajuns in asemenea situatie. Cred cu tarie ca NR este mai mult de atat si a fost mai mult de atat, aici mereu am promovat imaginatia si colegialitatea. Nu trebuie sa fim mirati ca am ajuns in situatia asta, ne-am facut-o cu mana noastra pentru ca nimeni nu a avut taria sa spuna ce probleme vede. 

Din pacate, ca de obicei, cei de jos sunt mici, nu pot sa spuna nimic, nimeni nu le asculta glasul, iar cei ce ajung in varf, uita cine le-a fost aproape. 

 

O seara frumoasa, News Reporters, reflectati asupra situatiei. Si nu, nu doare FW-ul, doar ca nu cred ca propozitia "Nu iti place, da-ti demisia" functioneaza in situatia data, nu asta inseamna sa fii un leader.  (Simon Sinek, "Liderii mananca ultimii", o carte foarte buna pentru unii dintre noi. De ce unele echipe lucreaza mai bine impreuna, iar altele nu?

in mare parte asa e, e prea multa drama peste tot ca "vai de mine cum ai putut sa faci asta???" ce naiba :)) multi au ajuns sa creada orice prostie si sunt indivizi in factiunea asta care chiar au planuri sa o strice, ramane de vazut ce o sa se mai intample

Link to comment
Share on other sites

@Ailime, pai? Din nou ne trezim cu amenintari, mereu "situatia o sa devina mai nasoala". Vad ca aici nu poate nimeni sa fie de alta parere, sa vada altfel lucrurile pentru ca este pus la colt, trist. 

Se pare ca acest free trial de 30 de zile asupra fostei vieti din comunism, (just a joke about this new OUG 22-6 interzis sa iesim afara), se transmite si in News Reporters, un fel de covid virtual :)). 

@A n n e citeste constitutia, sunt multe obligatii pe langa drepturi.

O zi minunata, nu o sa mai dau fir acestei discutii. 

Edited by South .Alex
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, South .Alex said:

Incet, incet observ ca toti membrii de calitate isi pun demisia si pleaca de aici. Ma intreb de ce? Din pacate vad din partea tuturor ca motiv de baza o problema in randul conducerii. Oare cat o sa o mai ducem asa, ce este de facut? Pun intrebarea asta tuturor membrilor, ce este de facut, sunt singurul care imi pun un semn de intrebare in ceea ce priveste viitorul acestei factiuni?

De la una dintre cele mai frumoase factiuni, am ajuns sa nu prea mai fim doriti. Au plecat toti membrii vechi, din pacate, este usor sa duci membrii noi, dar doar cu o adevarata conducere poti sa  ii ti aproape.

Nu trebuie sa fim mirati ca se intampla aceste lucruri, din pacate legea pe aici se face cu amenintarile. "Nu vi acolo, NU iei Rank Up, nu faci un lucru, NU iei Rank Up" etc. trist.

Am remarcat de la o vreme foamea si setea aceasta de a sanctiona membrii, in loc sa-i ajuti, sa le acorzi sanse, sa fii prietenul lor, sa te distrezi cu ei impreuna. Mi se pare total aiurea ca am ajuns in asemenea situatie. Cred cu tarie ca NR este mai mult de atat si a fost mai mult de atat, aici mereu am promovat imaginatia si colegialitatea. Nu trebuie sa fim mirati ca am ajuns in situatia asta, ne-am facut-o cu mana noastra pentru ca nimeni nu a avut taria sa spuna ce probleme vede. 

Din pacate, ca de obicei, cei de jos sunt mici, nu pot sa spuna nimic, nimeni nu le asculta glasul, iar cei ce ajung in varf, uita cine le-a fost aproape. 

 

O seara frumoasa, News Reporters, reflectati asupra situatiei. Si nu, nu doare FW-ul, doar ca nu cred ca propozitia "Nu iti place, da-ti demisia" functioneaza in situatia data, nu asta inseamna sa fii un leader.  (Simon Sinek, "Liderii mananca ultimii", o carte foarte buna pentru unii dintre noi. De ce unele echipe lucreaza mai bine impreuna, iar altele nu?

Degeaba ti-as explica ca tot nu ai intelege. E usor sa vorbesti ca rank 5, nu stii cum e sa fii lider asa ca gura mai micuta, te rog. Imi era foarte usor sa-l iau la rost pe Maty de ce face asa si de ce nu ia masuri, dar acum il inteleg. Crede-ma ca functia asta nu e doar ce pare, ''Oh n-ai raport, ce e asa mare bataie de cap?''. Din moment ce ai deschis subiectul incerc sa-ti explic chiar daca stiu ca poate nici nu vei citi tot. E usor sa dai vina pe mine ca eu am stricat factiunea cand eu incerc sa fac ceva frumos, e usor sa stai ca rank 6 doar pe prietenie si tu sa nu faci nimic si nu esti recunoscator. Am auzit de-alungul timpului chestiile astea, stai calm. Nu sunt nici macar surprinsa de reactia ta si comportamentul tau de cand ai luat FW, dar serpii nu-si arata dintii din prima. E usor sa judeci din afara, e super fain sa barfesti ca X, Y face greseli si tu esti un sfant. Nu inteleg unde-i problema cand eu zic sa plece cei care nu ma suporta sau sunt contra a tot ce as face. Nu am nevoie de persoane care sa ma traga in jos si sa ma faca sa intru pe joc cu scarba, nu am chef sa-i vad cum ma tot critica si nu doar pe mine. E usor sa vorbesti de acolo de unde esti, am facut si eu asta doar ca e jenant ca vrei sa pari cult si citit, dar arati  cu degetul la ce fac eu si la ce spun.

Zic sa terminati odata ca nu e ceea ce pare. Precum am spus, din exterior se vad multe si multe persoane interpreteaza gresit. Cand am primit functia de lider mi-am asumat si mi-am dedicat timp ca sa fac sa fie bine pentru toti, iar de mine am cam uitat, faceam ce faceam doar sa va fie voua bine, sa va simtiti voi bine. Da, multi nu ma suporta, sunt o companie neplacuta probabil, dar ce sa le fac, trec peste.

Tot ce vreau sa fac ca lider e sa reusesc sa creez o atmosfera placuta unde TOTI ne intelegem si suntem fara grupulete, dar momentan unii ne trag in spate asa ca trebuie sa iau masuri in privinta asta. Vrei sa-mi faci o favoare, Alex? Tu si restul. Terminati cu barfa si cu dat vina, e patetic si deranjant.

 

 

Edited by Ailime
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, South .Alex said:

@Ailime, pai? Din nou ne trezim cu amenintari, mereu "situatia o sa devina mai nasoala". Vad ca aici nu poate nimeni sa fie de alta parere, sa vada altfel lucrurile pentru ca este pus la colt, trist. 

Se pare ca acest free trial de 30 de zile asupra fostei vieti din comunism, (just a joke about this new OUG 22-6 interzis sa iesim afara), se transmite si in News Reporters, un fel de covid virtual :)). 

@A n n e citeste constitutia, sunt multe obligatii pe langa drepturi.

O zi minunata, nu o sa mai dau fir acestei discutii. 

Se pare ca interpretezi cum vrei tu ;) dar nu e problema, m-am lamurit si cu tine. Sper sa ai o zi asa de frumoasa precum mi-ai facut-o tu pe a mea. Esti foarte de treaba, pe bune zic ;)

of nici eu nu ma cred cand zic asta..

Si nu, nu eu am stricat factiunea, ci voi. Nu va convine cand vedeti o fata la conducere xD

Edited by Ailime
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, South .Alex said:

@Ailime, pai? Din nou ne trezim cu amenintari, mereu "situatia o sa devina mai nasoala". Vad ca aici nu poate nimeni sa fie de alta parere, sa vada altfel lucrurile pentru ca este pus la colt, trist. 

Se pare ca acest free trial de 30 de zile asupra fostei vieti din comunism, (just a joke about this new OUG 22-6 interzis sa iesim afara), se transmite si in News Reporters, un fel de covid virtual :)). 

O zi minunata, nu o sa mai dau fir acestei discutii. 

e cam exagerat spus comunism, pana sa se afle povesti si barfe m-am simtit foarte bine aici, si cine au inceput deja cu barfele astea? daca zic ceva rau de un membru din clanul ala blana al vostru, (oricum stiti si voi ca sunteti plini de bube) sar toti. :)) nu mai dramatizati, tocmai despre asta vorbeam, poate sunt ipocrit daca zic ca voi stricati oarecum factiunea cu dramele voastre.

Link to comment
Share on other sites

Daca tot comentati si nu va convine nimic, dati-va demisiile.

Si incetati cu certurile pe aici ca se primesc sanctiuni si pentru asta.
@Reedorf inceteaza si tu cu copilarismele tale ca nu te vad pe la legendele factiunii ca sa poti scrie aici.

Edited by oC Tendoi
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Reedorf said:

 DE-MI-SI-A DE-MI-SI-A  DE-MI-SI-A DE-MI-SI-A, csf asta se intampla cand la conducere sunt copii de 14 ani care se lasa influentati de verisorii lor care au pica pe-un clan.

Te pwp Emilia nu mai merge pe la pretenarii mei sa spuna sa termin ca eu nu-mi bat capul cu voi ;)

Da dragutule, dar tu multi ani ai, se vede dupa cum reactionezi. ;) 

Eu cu tine n-am nimic, cred ca te-ai suparat de ce te-am dat afara din live cand ai scris cu caps pe /l :(  iarta-ma. ❤️ 

Of of, si iar ajung la vorba mea, unii uitati de unde ati plecat. Te-am rugat frumos sa termini si sa ma lasi in pace, daca n-am nicio treaba cu tine, tu de ce continui?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Ailime said:

Da dragutule, dar tu multi ani ai, se vede dupa cum reactionezi. ;) 

Eu cu tine n-am nimic, cred ca te-ai suparat de ce te-am dat afara din live cand ai scris cu caps pe /l :(  iarta-ma. ❤️ 

Of of, si iar ajung la vorba mea, unii uitati de unde ati plecat. Te-am rugat frumos sa termini si sa ma lasi in pace, daca n-am nicio treaba cu tine, tu de ce continui?

Hei pisi ce faci

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, oC Tendoi said:

Daca tot comentati si nu va convine nimic, dati-va demisiile.

Spui asta doar pt ca vr sa iei tu lider si sa elimini concurenta bulangiule. Lasa ca te stim noi pe tine, de ce nu iesti tu? A?a? Ia spune-ne bulangiule. Deja iti stim planurile, am fost fbi rank 2 si nu mi-am pierdut skillurile inca.

 

 

*glm te iub pa*

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, oC Tendoi said:

Daca tot comentati si nu va convine nimic, dati-va demisiile.

Si incetati cu certurile pe aici ca se primesc sanctiuni si pentru asta.
@Reedorf inceteaza si tu cu copilarismele tale ca nu te vad pe la legendele factiunii ca sa poti scrie aici.

da` tie ce ti-am facut?

1 hour ago, Ailime said:

Da dragutule, dar tu multi ani ai, se vede dupa cum reactionezi. ;) 

Eu cu tine n-am nimic, cred ca te-ai suparat de ce te-am dat afara din live cand ai scris cu caps pe /l :(  iarta-ma. ❤️ 

Of of, si iar ajung la vorba mea, unii uitati de unde ati plecat. Te-am rugat frumos sa termini si sa ma lasi in pace, daca n-am nicio treaba cu tine, tu de ce continui?

De data asta nu m-am luat de tine, m-am luat de ce faci in functia de lider. Oricum am observat ca nu prea are rost, poate ce am spus aseara nu-i frumos si corect.

Cu toate persoanele cu care m-am certat pe samp-ul asta am ajuns sa vorbesc si sa redevenim/devenim prieteni, poate asta urmeaza si in cazul nostru ;)

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Reedorf said:

da` tie ce ti-am facut?

De data asta nu m-am luat de tine, m-am luat de ce faci in functia de lider. Oricum am observat ca nu prea are rost, poate ce am spus aseara nu-i frumos si corect.

Cu toate persoanele cu care m-am certat pe samp-ul asta am ajuns sa vorbesc si sa redevenim/devenim prieteni, poate asta urmeaza si in cazul nostru ;)

Doresc doar sa nu te bagi, atata tot si nu doar tu, ci toti care o fac. Fiecare sa-si vada de oala lui. Poporul romanesc are multe proverbe intelepte, unul dintre ele ar fi: ''Cainele moare de drum lung, iar prostul de grija altuia''. ❤️ 

Link to comment
Share on other sites

Ba, acum lasand caterinca la o parte si sa nu ma mai prostesc, o sa zic ce am de zis.

De cand sunt in NR tot sunt drame, x nu il place pe y, z vine si tine cu x iar t vine si tine cu y si tot asa apar grupulete si se cearta unii cu altii.

In timp de vreo 3-4 luni de cand sunt aici au fost multe certuri, nu le-am acordat atentie, am trecut peste ele vazand doar partea buna din NR. 

Din 2 grupulete din NR ramanea 1, dupa din acel grupulet ramas se mai fac 2 grupulete si iar se mananca unii pe altii. 

OAMENI BUNI, CE DRQ AVETI? DE CE SUNTETI ASA RAI UNII CU ALTII IN **** MEA, CE NU VA AJUNGE, DE CE TREBUIE SA VA FUTETI MINTEA UNU LA ALTU DOAR PENTRU CA ASA ITI VINE TIE? 

Nu tin acum cu nimeni, vorbesc la general, de ce sunteti asa rai oameni? De ce trebuie mereu sa fim orgoliosi si sa nu tinem cont de parerea altuia si sa nu acultam parerea altuia si sa o tinem doar pe a noastra?

Ba, uite de aia joc eu mai mult in mafii, acolo daca x are ceva cu y 2-3 injuraturi si e gata conflictu si a 2a zi jucam frumos la war. 

Pe bune ca deja m-am saturat de toata drama asta de aici si imi vine sa ies.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.