Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

LV School Instructors - Discuţii | Discussions


 Share

Recommended Posts

Just now, Styleeer said:

Inorogul, numit și licorna sau unicorn, este un animal mitologic. Inorogul este reprezentat ca un cal alb având un corn în mijlocul frunții. Legendele descriu acest corn ca având puteri miraculoase: vindecă bolile, curăță răul, dă viață.

Pegas a fost, în mitologia greacă, un cal înaripat, fiul lui Poseidon ca zeu al cailor, și al gorgonei Medusa. Pegas era renumit prin iuţeala sa, căci zbura mai repede ca vântul.

Link to comment
Share on other sites

Primatele sunt cele mai dezvoltate mamifere(din latinescul "prima" - prima/primul). După Feider et al., 1976, primatele formeză un ordin al infraclasei Eutheria. Primatele sunt mamifere plantigrade și cu degetul mare opozabil, având la toate membrele câte cinci degete. Majoritatea primatelor au coadă. Creierul este foarte dezvoltat. Aproape toate primatele trăiesc la tropice și subtropice, în păduri. Se împart în primate inferioare și primate superioare.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Styleeer said:

Primatele sunt cele mai dezvoltate mamifere(din latinescul "prima" - prima/primul). După Feider et al., 1976, primatele formeză un ordin al infraclasei Eutheria. Primatele sunt mamifere plantigrade și cu degetul mare opozabil, având la toate membrele câte cinci degete. Majoritatea primatelor au coadă. Creierul este foarte dezvoltat. Aproape toate primatele trăiesc la tropice și subtropice, în păduri. Se împart în primate inferioare și primate superioare.

Libelulele, cu corpul alungit si doua perechi de aripi ce se misca independent, aceste insecte impresioneaza printr-un colorit aparte, cu culori metalice si iridescente ce variaza de la galben, ROSU, maro, albastru, VERDE.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, EileeN said:

Libelulele, cu corpul alungit si doua perechi de aripi ce se misca independent, aceste insecte impresioneaza printr-un colorit aparte, cu culori metalice si iridescente ce variaza de la galben, ROSU, maro, albastru, VERDE.

ești amuzanta ce pot spune :)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Styleeer said:

ești amuzanta ce pot spune :)

Ce s-a suparat printul? Ce sa zic ;)

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, EileeN said:

Ce s-a suparat printul? Ce sa zic ;)

da bn m-am suparat si ce

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Styleeer said:

da bn m-am suparat si ce

Și atât ce sari așa 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, EileeN said:

Și atât ce sari așa 

sar ca pot și ca vreau

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Styleeer said:

sar ca pot și ca vreau

I-auzi, tare

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, EileeN said:

I-auzi, tare

tare, multumesc 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Styleeer said:

tare, multumesc 

În fiecare zi există câte-un fraier care se dă jos din pat şi pleacă de-acasă. Totul e să-ţi iasă în cale.” ;)) 

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, EileeN said:

În fiecare zi există câte-un fraier care se dă jos din pat şi pleacă de-acasă. Totul e să-ţi iasă în cale.” ;)) 

N-ai vedea păcatele celuilalt dacă nu le-ai avea în tine însuți

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Styleeer said:

N-ai vedea păcatele celuilalt dacă nu le-ai avea în tine însuți

Căci toată Legea se cuprinde într-o singură poruncă: ,,Să iubeşti pe aproapele tău ca pe tine însuţi."

Link to comment
Share on other sites

Este scris în Biblie: Filipeni 4:12-13. Ştiu să trăiesc aproape din nimic ori din belşug. Am învăţat să fiu mulţumit în orice situaţie, fie că am stomacul plin, fie că rabd de foame, şi-n belşug şi-n sărăcie. Fiindcă pot face ceea ce-mi cere Dumnezeu cu ajutorul lui Cristos, care îmi dăruieşte tărie şi putere (NT pe întelesul tuturor).

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Styleeer said:

Este scris în Biblie: Filipeni 4:12-13. Ştiu să trăiesc aproape din nimic ori din belşug. Am învăţat să fiu mulţumit în orice situaţie, fie că am stomacul plin, fie că rabd de foame, şi-n belşug şi-n sărăcie. Fiindcă pot face ceea ce-mi cere Dumnezeu cu ajutorul lui Cristos, care îmi dăruieşte tărie şi putere (NT pe întelesul tuturor).

Binecuvintează, suflete, pe Domnul, şi tot ce este în mine să binecuvinteze Numele Lui cel sfînt! Binecuvintează, suflete, pe Domnul, şi nu uita nici una din binefacerile Lui! Psalmi 103:1, 2

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, EileeN said:

Binecuvintează, suflete, pe Domnul, şi tot ce este în mine să binecuvinteze Numele Lui cel sfînt! Binecuvintează, suflete, pe Domnul, şi nu uita nici una din binefacerile Lui! Psalmi 103:1, 2

Psalmi 41:9 
Chiar și acela cu care trăiam în pace, în care îmi puneam încrederea și care mânca din pâinea mea, ridică și el călcâiul împotriva mea.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Styleeer said:

Psalmi 41:9 
Chiar și acela cu care trăiam în pace, în care îmi puneam încrederea și care mânca din pâinea mea, ridică și el călcâiul împotriva mea.

Lăudaţi pe Dumnezeul nostru, toţi robii Lui, voi cari vă temeţi de El, mici şi mari!`` Apocalipsa 19:5

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, EileeN said:

Lăudaţi pe Dumnezeul nostru, toţi robii Lui, voi cari vă temeţi de El, mici şi mari!`` Apocalipsa 19:5

Înţelepciunea care vine de sus, este, întîi, curată, apoi pacinică, blîndă, uşor de înduplecat, plină de îndurare şi de roduri bune, fără părtinire, nefăţarnică. Iacob 3:17

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Styleeer said:

Înţelepciunea care vine de sus, este, întîi, curată, apoi pacinică, blîndă, uşor de înduplecat, plină de îndurare şi de roduri bune, fără părtinire, nefăţarnică. Iacob 3:17

Emoționant, nu mai am cuvinte..îți înmânez tie trofeul pentru cel mai credincios rob al Domnului, anim!

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, EileeN said:

Emoționant, nu mai am cuvinte..îți înmânez tie trofeul pentru cel mai credincios rob al Domnului, anim!

imi curg lacrimi din ochi!!

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Styleeer said:

imi curg lacrimi din ochi!!

Ajutor, s-a emoționat! In curând o sa se înece in propriile lacrimi! 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, EileeN said:

Ajutor, s-a emoționat! In curând o sa se înece in propriile lacrimi! 

gata le am sters

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Styleeer said:

gata le am sters

Abn, tare

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, EileeN said:

Abn, tare

cel mai tare multumesc

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Styleeer said:

cel mai tare multumesc

bfcb305949e67e91f49af2eff0561507.gif

Edited by EileeN
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.