Jump to content

Microcar DUE


BeLikeYou
 Share

Recommended Posts

Va voi prezenta in minutele ce vor urma prima masina din Romania care poate fi condusa de la varsta de 16 ani. Ea se numeste Microcar DUE si potrivita Cod Rutier art. 6 alin. 2 aceasta masina poate fi condusa pe strazile din Romania fara carnet si fara inmatriculare! Are un motor Lombardini Progress diesel 505 cc, 4 kw si poate prinde viteza de 102 km/h. Preturile incep de la 7000euro fara TVA putand ajunge si la 8000euro fara TVA. Are 2 scaune si este aproape de marimea unui Matiz. Are kilometraj cu afisaj electronic si vine cu o garantie de 5ani sau 20.000km.

V-am pus mai jos o poza pentru a va face o idee despre masina:

 

brommobielduemicrocarvo.jpg

 

 

Sursa: www.microcar.ro

Link to comment
Share on other sites

Next time postea mai multe detalii despre masina. Aspectul postului lasa de dorit, ar fi mers un titlu mai multe imagini, font culoare etc... Ai grija.

 

ON: Chiar nu-mi place decat sa conduc la 16 ani asa ceva mai bine mai astept inca 2 pentru o masina adevarata..

Edited by Simon D
Link to comment
Share on other sites

Am vazut si eu o asemenea masina in oras ... ce sa zic e mica si sgomotoasa nu prea ai ce face cu ea decat sa mergi inghesuit mai ales daca esti inalt si plinut ... cum zice Simon mai bine astept 2 ani si conduc o masina adevarata...

Link to comment
Share on other sites

Are dreptate Simon D, decat sa dai banii pe aceasta masina sa o conduci 2 ani, mai bine astepti 2 ani si iti iei una pe masura. Si ai grija cu acest post, posteaza si tu mai multe de talii. ;)

Edited by Simon D
Nu tot ma aproba pe mine, si copia postu... Nu plagia fii individual
Link to comment
Share on other sites

M
ie mi-ar place sa am o masina ca asta, decat sa conduc scooter-ul mai bine aceasta masina. Pana la 18 ani capat si ceva experienta in condus, iau carnetul mai usor. Infine, nu stiu cum se conduce aceasta masina, poate e diferit de celelalte. Daca puneai cateva detalii in + poate intelegeam.

Bravo pt. efort.
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.