Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

Nustiu ce sa fac


Recommended Posts

Situatia sta cam asa, la un moment dat am vrut sa imi iau pc dar acum m-am gandit mai bine si vreau sa imi iau un laptop..pentru ca imediat plec la facultate si calculatorul nu imi va mai fi de folos si plus ca am sa am si pc si laptop.Bun, am cautat niste modele pe net dar nustiu care e mai bun si mai potrivit.Pe el asi dori sa ma si joc dar mai mult sa fac design si programare.

Primul model e SAMSUNG NP300V5Z-S02RO :

 

Tip procesor: Intel Core i5

Model Procesor: 2410M

Frecventa procesor (GHz): 2.3

Tip ecran: LED

Diagonala ecran (inch): 15.6

Memorie RAM standard (GB): 4

Tip HDD: SATA

Capacitate HDD (GB): 640

Unitate optica: DVD Super Multi

Procesor grafic: nVIDIA GeForce GT520MX

Sistem de operare: FreeDos

PRET : 2.549,90 lei

 

Iar al doilea e TOSHIBA Satellite L750-1N0

 

Tip procesor: Intel Core i5

Model Procesor: 2430M

Frecventa procesor (GHz): 2.4

Tip ecran: LCD

Diagonala ecran (inch): 15.6

Memorie RAM standard (GB): 4

Tip HDD: SATA

Capacitate HDD (GB): 640

Unitate optica: DVD Super Multi

Procesor grafic: nVidia GeForce GT 520M

Sistem de operare: Free Dos

PRET : 2.499,90 lei

Deci in asi dori sa stiu care e mai bun si care la-ti dorii cadou de sarbatori.

Edited by Ciuby
Link to comment
Share on other sites

*as ; as * dorii ; l-ati dorii.

In primul rand, cand vine vorba de procesor iti recomand V2.

Dar cand vine vorba de placa video am2 sunt slabe..GT520 este cea mai nereusita placa video din seria 500..

Acuma conteaza, nu ai postat de cat este placa video [ cati MB, pe cati bytes ... ] .

Daca vrei neaparat unu` dintre cele 2 iti recomand V2, are procesorul mai bunicel, placile video sunt ~3% diferite..

In al2-lea rand daca ai 25 de milioane disponibile de ce nu iti iei Tableta? sau iPad ?

Link to comment
Share on other sites

Iti recomand modelul acesta : SAMSUNG NP300V5Z-S02RO :

Dar sunt sigur ca cu bani aia iti iei ceva mai bun , eu zic sa mai cauti .

Poti sa te orientezi spre o tableta iPad cum zice si Radu .

Link to comment
Share on other sites

*as ; as * dorii ; l-ati dorii.

In primul rand, cand vine vorba de procesor iti recomand V2.

Dar cand vine vorba de placa video am2 sunt slabe..GT520 este cea mai nereusita placa video din seria 500..

Acuma conteaza, nu ai postat de cat este placa video [ cati MB, pe cati bytes ... ] .

Daca vrei neaparat unu` dintre cele 2 iti recomand V2, are procesorul mai bunicel, placile video sunt ~3% diferite..

In al2-lea rand daca ai 25 de milioane disponibile de ce nu iti iei Tableta? sau iPad ?

Tu iar postezi fără să gandești? Ce pu* mea să facă cu tableta? După mintea ta, obosită din câte văd, tableta e mai practică decât un laptop? *la

Edited by A l c 0
Link to comment
Share on other sites

Eu iti recomand un Sony Vaio ca acesta :

http://www.pcgarage.ro/notebook-laptop/sony-vaio/vpceh1l8e-b-core-i3-2310m-21ghz-7-home-premium-black/

Nu este diferenta mare este doar de 130 lei. Daca iti permiti iati un Vaio mai avansat.

 

Sau acesta:

http://www.pcgarage.ro/notebook-laptop/hp/pavilion-g6-1204sq-a1z51ea-core-i3-370m-24ghz-grey/

 

Dar tot Soni Vaio e mai bun.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.