Jump to content

Tow Truck Company - Anunţuri importante / Important announcements


Alexander
 Share

Recommended Posts

De astăzi 14.12.2012 nu ne mai protejează nimeni.

Cine vă deranjează reclamaţi direct la Complaints - http://forum.b-zone.ro/forum/58-complaints/

Edited by Thomas Jefferson
Link to comment
Share on other sites

Cei care aveţi jobul "Arms Dealer" de aseară de la WAR, vă rog frumos să vă luaţi jobul "Car Mechanic" sau primiţi FactionWarn. O seară placută vă urez.

Link to comment
Share on other sites

De luni 21.01.2013 raportul de activitate va fi obligatoriu, cine nu îl poate face şi nu are cerere de inactivitate / învoire va fi sancţionat cu FW:

 

Raportul de activitate va fi unul in functie de rank:

  • rank 1: 50 tractari
  • rank 2: 40 tractari
  • rank 3: 30 tractari
  • rank 4: 20 tractari

Link to comment
Share on other sites

De astăzi 26.01.2013 am finalizat un parteneriat cu Barzini Family. Ei ne vor proteja şi vor omorî persoanele de pe Black List-ul nostru, în schimbul serviciilor noastre gratis ( repair / refill cu 1$ ). De asemenea vă reamintesc că aveţi voie să reclamaţi un jucător care vă deranjează doar pe BL-ul nostru sau doar la Complaints, nu la ambele.

Link to comment
Share on other sites

La şedinţă v-am vorbit despre noua regulă cu tractatul, pe care o voi implementa de mâine şi am făcut o greşeală, de care de abia acum mi-am dat seama. În cazul în care un bus, un firetruck, o ambulanţă, o maşina de poliţie, un taxi, un truck sau o maşină de gunoi este abandonată într-o zonă îndepărtată de spawn-ul acesteia şi maşina este neavariată, doar tractaţi-o până într-o zonă în care nu încalcă circulaţia, pentru ca şansele ca o maşină de acest tip să fie neavariată şi abandonate departe de locul lor de parcare sunt foarte mici şi pentru a evita riscul de fraudă am hotărât acest lucru. Îmi cer scuze, dacă cumva aţi tractat până acum maşini neavariate de acest tip, abandonate, vă rog să ştergeţi pozele şi cu locul din care aţi luat-o şi cu /tow.

Link to comment
Share on other sites

Regulă nouă, citiţi cu atenţie:

 

RO:

Următoarele maşini: Bus, Firetruck, Ambulance, Police Car, Garbage Car şi Truck, de acum înainte dacă una dintre aceste maşini NU este avariată, nu o mai tractaţi, o parcaţi inapoi sau o lăsaţi pe marginea unui drum, pentru a nu încălca circulaţia, iar dacă una dintre maşinile enumerate anterior ESTE avariată faceţi poză cu /dl când îi daţi /tow.

 

EN:

This cars: Bus, Firetruck, Ambulance, Police Car, Garbage Car and Truck, from now if one of this cars is NOT damaged, park back or left on a roadside, to don't compromise the traffic and if any of this cars listed above IS DAMAGED, make ss with /dl when you /tow.

Edited by TDK Blue96
Link to comment
Share on other sites

Activităţile din acest weekend:

 

Sâmbătă:

Ora 18:00 - War cu Taxi ( locaţie: Palomino Creek, durata: o oră )

Ora 20:00 - Târg cu toate facţiunile paşnice ( locaţie: Terenurile de tenis, durata: o oră )

Ora 21:00 - War cu News Reporter ( locaţie: Palomino Creek, durata: o oră )

 

Duminică:

Ora 18:00 - War cu Hitmen Agency ( locaţie: nestabilită, durata: o oră )

Link to comment
Share on other sites

Activităţile din acest weekend:

 

Sâmbătă:

Ora 20:00 - Târg în cadrul facţiunii

Ora 20:30 - Harlem Shake în cadrul facţiunii, cine ştie şi are experienţă în filme în sa:mp, să mă contacteze prin PM.

Ora 21:00 - Ora de relaxare, alegem locaţia pe loc.

Link to comment
Share on other sites

Activităţile din acest weekend:

 

 

Sâmbătă:

 

Ora 19:30 - mini şedinţă înainte de war

 

Ora 20:00 - War: School Instructors şi News Reporter vs. Tow Truck Company, Fire / Medic şi Taxi Cab Company.

Detalii:

-locaţie: http://i.imgur.com/i34OvQ7.png

-durată: o oră

 

Ora 21:30 - Activitate în cadrul facţiunii.

 

 

Duminică:

 

Ora 18:00 - Târg în cadrul facţiunii la terenurile de tenis.

Link to comment
Share on other sites

De astăzi, 10 martie 2013, cine mai vorbeşte orice despre fotbal pe chat-ul familiei (/f) va primi FW. Am luat această hotărâre, deoarece fotbalul a fost cauza tuturor conflictelor din această săptămână. Am crezut că odată cu demiterea lui Trojan. veţi termina cu aceste banalităţi, dar deja nu se mai poate.

Edited by TL Blue96
Link to comment
Share on other sites

Română

 

 

A)

Update la modelul de postare al raportului săptămânal:

 

Nick:

Rank:

Saptamana( zz/ll/aa - zz/ll/aa ):

Număr tractări:

Raportul numărul:

ScreenShot-uri:

 

La câmpul "raportul numărul" se va ţine evidenţa / numerotarea rapoartelor unui membru. Un exemplu: eu pe 1 ianuarie am postat primul meu raport de când am intrat aici ( raportul numărul 1 ), pe 7 ianuarie am postat al doilea raport ( raportul numărul 2 )şi aşa mai departe. Pentru cei deja prezenţi în facţiune, vă rog să număraţi câte rapoarte aţi făcut până acum, ca să ştiţi ce număr să puneţi raportului următor.

 

B)

Tutorial de folosire Picasa Web Albums:

 

Primul pas: Intraţi aici ( https://picasaweb.google.com/home ) şi vă creaţi un cont, sign in sus.

Al doilea pas: Pentru a uploada pozele apăsaţi "Încărcaţi" ( http://i.imgur.com/GpgeFpQ.jpg ).

Al treilea pas: Adăugaţi un nume albumului în stânga sus, de preferat "Raportul nr. x" ( http://i.imgur.com/WkjN7FP.jpg - partea cu roşu ).

Al patrulea pas: Adăugaţi fotografiile în chenarul marcat cu galben din mijloc ( http://i.imgur.com/WkjN7FP.jpg ).

Al cincilea pas: Editaţi vizibilitatea albumului ( http://i.imgur.com/aqI37Li.jpg ) în public ( http://i.imgur.com/KHCgvm9.jpg ).

 

 


 

Engleză

 

 

A)

Update on the posting model of weekly report:

 

Nickname:

Rank:

Week (dd/mm/yy - dd/mm/yy):

/tow numbers:

Report number:

Screenshots:

 

At "Report number" you have to count your reports in every week. For example: I post my first report on 1 january, this is Report number 1, after that on 7 january I post my second report and this is Report number 2 and so on.

Link to comment
Share on other sites

Activităţile din acest weekend.

 

Sâmbătă:

Ora 20:00 - Event la alegere, în cadrul facţiunii.

Ora 20:30 - Ora de relaxare, cabana de pe Chiliad.

 

Duminică:

Ora 18:00 - Mini-war în cadrul facţiunii la şantierul din apropierea HQ-ului Paterno.

Link to comment
Share on other sites

1. Regula nouă:

1.11 - Avioanele şi elicopterele pot fi tractate din orice loc, cu condiţia ca acestea să se afle în interiorul oraşelor sau în apropierea safe-zone-urilor, dacă sunt într-o zonă retrasă, în care nu încurcă pe nimeni, nu aveţi voie să le tractaţi. În cazul în care un elicopter personal nu are spawn într-o parcare sau aeroport, acesta va fi tractat doar o singură dată, după care va fi mutat într-o parcare.

 

2. Update minor privind structura regulamentului, vă rog citiţi-l, învăţaţi-l şi respectaţi-l.

 

3. Dat fiind faptul că nu avem sublider, de topicul "Mecanicul săptămânii" mă voi ocupa eu exclusiv şi integral în aceste 2 weekend-uri, prin urmare am decis ca raportul de refill / repair să poată fi postat doar în cursul zilei de sâmbătă. Este doar o soluţie temporară.

 

Intervalul de timp în care poate fi postat raportul de tractări, cel obligatoriu, rămâne la fel, adică de sâmbătă până duminică la ora 19:00.

 

4. Activităţile din acest weekend:

 

Sâmbătă:

Ora 20:00 - Târg în cadrul facţiunii la terenurile de tenis.

Ora 21:00 - War: TTC vs SF Taxi

Link to comment
Share on other sites

Română:

 

1. Update la Mecanicul săptămânii:

De săptămâna viitoare minimul de repair-uri / refill-uri va fi de 30 fiecare, o măsură luată pentru a spori activitatea voastră în jobul secundar.

 

2. Am fixat 3 site-uri de upload, atât pentru raportul obligatoriu, cât şi pentru mecanicul săptămânii. Acelea sunt: Imgur ( bifaţi opţiunea "create an album" ), Postimage şi Picassa ( pentru 200+ poze, tutorial aici ).

 

Am scos Photobucket pentru că îmi creează foarte mare lag. Eu unu optez pentru Picassa şi Imgur, dar am pus şi postimage pentru cei cărora le merg mai greu celelalte 2.

 

Aceste reguli vor intra în vigoare de săptămâna viitoare.

 


 

English:

 

 

1. Update on Mechanic of the Week.

Start with next week, minimum of repair / refill will be 30 for every.

 

2. For the obligatory report and mechanic of the week, I set 3 sites for upload: imgur ( check "create an album" ), Postimage and Picassa ( only for 200+ photos ).

 

This rules will begin next week.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Română:

 

1. Am adăugat câteva tipuri de maşini la regula cu /dl. Acestea sunt: Taxi, Tow Truck-ul din LV şi Tow Truck-ul de la HQ, doar în cazul în care liderul şi subliderul nu sunt disponibili pentru a da fvr.

 

2. Am eliminat învoirea pentru raport. De acum, cine a fost activ toată săptămâna şi nu postează raportul va primi FW. De asemenea cei cu raportul incomplet vor primi FW. Doar cei cu cerere de inactivitate sunt scutiţi de la raport în acea săptămână.

 

3. Am stabilit data şi ora târgului săptămânal: sâmbătă, ora 20:00. Târgul este activitate obligatorie, acesta va fi anunţat cu o zi în urmă, cine nu poate veni trebuie să facă o învoire după al doilea model din topicul Învoiri, altfel va primi FW.

 


 

English

 

 

1. Rules update: 1.10 - This cars: Bus, Firetruck, Ambulance, Police Car, Garbage Car, Truck, Taxi, Tow Truck LV and Tow Truck from our HQ ( if leader / subleader can't use fvr ), from now if one of this cars is NOT damaged, park back or left on a roadside, to don't compromise the traffic and if any of this cars listed above IS DAMAGED, make ss with /dl when you /tow.

 

2. Pass request for the activity report is not more available. Fron now, who doesn't have all the activity report and doesn't have a request in topic Vacations, will receive a FW.

 

3. Date and time for weekly fair: Saturday at 20:00. Who can't come, have to make a pass request for activity or you will receive a FW.

 

 

Link to comment
Share on other sites

1. Update la regula cu /dl. În cazul în care o maşină ce tipul celor enumerate în regula cu /dl are health sub 1000.0, trebuie să faceţi obligatoriu poza cu /dl, chiar dacă dauna maşinii se poate vedea cu ochiul liber. În cazul în care o maşină are health 1000.0, dar are o uşă ruptă, o bară spartă sau altele faceţi ss în care să prindeţi şi dauna.

 

2. Mecanicul săptămânii poate fi postat de sâmbătă până duminică la ora 12:00, începând de astăzi.

 

3. Târgul săptămânal va fi în fiecare sâmbătă la ora 20:30.

 

4. Cine are idei pentru filmul prezentării facţiunii, să îmi dea PM în cursul săptămânii viitoare.

Link to comment
Share on other sites

Cu ocazia sărbătorilor pascale, am decis ca în această săptămână, atât raportul de activitate cât şi mecanicul săptămânii să se suspende. În această săptămână o să facem diferite activităţi, prezenţa nefiind obligatorie. Cine nu poate intra mai mult de 3 zile în joc, să facă cerere de inactivitate. Vă urez vacanţă plăcută şi Paşte fericit!

Link to comment
Share on other sites

La mini-şedinţa din seara aceasta am stabilit următoarele:

 

Şedinţa - duminică la ora 14:00

Târgul - duminică la ora 15:00

 

Timpul de postare al raportului obligatoriu şi al mecanicului săptămânii va fi de VINERI ORA 21:00 până DUMINICĂ ORA 12:00. Astfel, noul raport îl puteţi începe de duminică la ora 12:00.

 

 

Pentru că suntem în perioada tezelor în luna mai nu se va ţine cont de regula cu 2 învoiri pe lună, succes.

Edited by Blue96
Update
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.