Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

Tow Truck Company - Anunţuri importante / Important announcements


Alexander
 Share

Recommended Posts

Şedinţa din acestă seară se anulează. Ea va fi organizată luni, 10.02.2014 la ora 21:00. Până atunci se vor corecta şi rapoartele.

 

Verificaţi topicul "Şedinţe şi activităţi", am editat acolo.

Link to comment
Share on other sites

16.02.2014 - Rules update

 

Au fost adăugate două zone noi la topicul Tractări legale/ilegale.

 

Noile zone sunt:

 

 

 

Bulevardul de lângă CNN LS:

 

Dacă o măşină se află pe mijlocul carosabilului, maşina poate fi tractată: http://postimg.org/image/9rxg4jodv/

 

 

 

Locul Garbage Man:

 

Dacă o maşină se află pe drumul pe care trece maşina de gunoi, maşina poate fi tractată: http://postimg.org/image/jmolarsc3/

Dacă o maşină se află în zona de spawn a maşinilor de gunoi, maşina poate fi tractată: http://postimg.org/image/i8wyfgt2r/

 

Dacă nu întelegeţi întrebaţi-ne, nu acţionaţi greşit ca mai apoi să fiţi sancţionaţi.

Edited by Mr Smith
Link to comment
Share on other sites

De acum membrii de rank 5 si 4 se vor ocupa si de activitatiile factiunii. Vor organiza evenimente in decursul saptamanii, dar nu numai. Ei au drepturi depline asupra voastra. Cine nu ii asculta in timpul unei activitati, dar nu numai, risca demiterea.

Link to comment
Share on other sites

01.03.2014 - Rules update

 

A fost adăugată o noua regulă în secţiunea "Tractatul":

  • Când vreţi să tractaţi o maşina trebuie să opriţi şi apoi să o agăţaţi în cârlig. Cine o agaţă din viteză va fi demis.

Citez din regulament:

 

Notă: Maşinile pot fi tractate de pe trotuar cu o singură condiţie: dacă la business-urile importante sunt create eventuri, ele pot fi tractate pentru a curăţa zona.

Am adăugat acest lucru, business-urile importante le găsiţi la "Tractări legale/ilegale".

Link to comment
Share on other sites

Astazi 24.03.2014 au fost traduse in engleza urmatoarele topicuri:

  • Tractari legale si ilegale
  • Reclamatii
  • Sanctiuni
  • Anunturi importante
  • Aplicatii
  • Sedinte si activitati
  • Sugestii
  • Demisii
  • Regulament intern

Doresc sa le multumesc lui Lilisor22, Aishwarya si Harvey_Specter pentru tot ajutorul pe care mi l-au acordat.

Link to comment
Share on other sites

Dupa cum vedeti, am schimbat aspectul forumului. Titlurile topicurilor au fost editate si a fost scos prefixul "Tow Truck Company".

 

Am scos o regula din regulament, aceasta fiind:

  • "Când vreţi să tractaţi o maşina trebuie să opriţi şi apoi să o agăţaţi în cârlig. Cine o agaţă din viteză va fi demis."

Aceasta regula nu mai este valabila.

Link to comment
Share on other sites

Update 1.04.2014

 

Game update:

  • A fost introdus un nou sistem de amenzi.
  • Au fost atribuite sarcini celor de rank 4 si 5.
  • Au fost introdusi "Event organizers", acestia sunt membri de rank 4+ care se ocupa strict de eventuri in factiune.

 

Forum update:

  • Topicului "Informatii" i-a fost schimbat ascpectul.
  • A fost introdus in totalitate noul sistem de amenzi, au fost editate toate topicurile si au suferiti mici modificari din punct de vedere estetic.
  • Au fost adaugate doua noi topicuri: "Amenzi / Fines" si "Evidenta evenimente / Events evidence"
  • Topicul "Raport de activitate / Activity report" a fost trecut ca PINNED.

Enjoy!

Link to comment
Share on other sites

Astazi, 3.Apr.2014 ora 16:26 a fost incheiat un tratat de protectie cu gangul Vietnamese Boys.
Obligatii:

  • Membrii Tow Truck au obligatia de a la oferi repair si refill cu 1$ de ori de cate ori le este cerut.

Facilitati:

  • Membrii Vietnamese Boys se vor ocupa de blacklistul nostru.
Link to comment
Share on other sites

Cu toate ca este destul de devreme, va anunt de acum. Va voi scuti de raport in perioada sarbatorilor pascale (21.04.2014 - 27.04.2014)! Raportul va fi optional, atat cei care il fac cat si cei care nu il fac vor primi salariu!

Link to comment
Share on other sites

Update 22.Apr.2014

 

Au fost aduse urmatoarele modificari:

  • Pentru a face o cerere de schimbare de job aveti nevoie de rank 3+. Cererea se poate face pentru maxim doua saptamani. Cand ati ajuns la termenul limita, va luati jobul de mechanic si daca doriti sa faceti o noua cerere sunteti nevoiti sa asteptati minim o saptamana! - click
  • Actualul skin de rank 3 este acum si pentru rank 2. Skinurile in functie de rang le gasiti in acest topic - click .
  • Dupa postarea actualului raport de activitate NU aveti voie sa va incepeti imediat raportul pentru saptamana viitoare. Raportul pentru saptamana care vine il veti incepe de Duminica, dupa ora 15:00. Daca incalcati aceasta regula va anulam raportul - detalii aici.
Link to comment
Share on other sites

Update 23.Apr.2014

 

Au fost adaugate noi zone in care trebuie sa anuntati cand tractati, acestea sunt: Paintball Arena si Restaurantele principale din LS/LV/SF. Regula arata asa:

  • "În zonele de mai jos trebuie să avertizaţi jucătorii înainte de a lua maşina: Oricare Pay'n'Spray, Tunning , CNN LS/LV/SF , Bank LS/LV/SF, Rentcar LS/LV/SF, Farmer, Trucker, Benzinării, Gunshop LS/LV/SF, GarbageMan, LSPD, City Hall, Civilian Spawn, Car Dealership, Fishing Place, Jail-ul, Restaurant LS/LV/SF si Paintball Arena (ex: “Atenţie tractez!”). "
Link to comment
Share on other sites

Duminica dupa sedinta am decis sa organizez un event tip race la care prezenta este obligatorie.


Vor fi cate 2 concurenti in 2 infernusuri pe o linie dreapta . Locatia va fi stabilita la sedinta.


Premiile : Locul 1: 50.000$ / Locul 2: 35:000$ / Locul 3: 25.000$.


Sunt premii destul de mari asa ca va astept in numar cat mai mare.


Link to comment
Share on other sites

A fost adaugata o regula noua pentru tractari:

 

Aveti obligatia de a aprinde girofarul cand tractati . Acesta trebuie sa apara in ss-ul pentru raport altfel veti fi sanctionati cu Avertisment Verbal .

Link to comment
Share on other sites

Regula:

Aveti obligatia de a aprinde girofarul cand tractati . Acesta trebuie sa apara in ss-ul pentru raport altfel veti fi sanctionati cu Avertisment Verbal .

 

A fost scoasa din regulament deoarece are anumite buguri. Nu mai sunteti obligati sa il aveti on cand tractati.

Link to comment
Share on other sites

Din cauza unor probleme de familie in seara aceasta sedinta este amanata. Nu doresc sa dau mai multe explicatii .

In seara aceasta doream sa discutam despre Rapoartele de saptamana viitoare care o sa fie marite in felul urmator:

Rank 1: 60 Tractari

Rank 2: 50 Tractari

Rank 3: 40 Tractari

Rank 4: 30 Tractari

Rank 5: 10 Tractari sau un raport din filmari : 5 Filmari cu membrii care tracteaza.

Toate cele de mai sus pe timpul vacantei sunt obligatorii.

 

Vreau sa va mai spun ca de saptamana viitoare doresc sa fac o sedinta cu cei de rank 4/5 .

Membrii de rank 1/2/3: Vreau sa incepeti sa terminati cu glumele de prost gust si cu mistourile. V-ati cam luat lumea in cap si nu imi place . De acum daca o sa continuati cu mistourile si limbajul care nu are ce cauta pe "/f" o sa fiti sanctionati, deci aveti grija ce faceti .

Edited by Agent007
Link to comment
Share on other sites

Joi, 03.07.2014 ora: 20:00 am decis sa organizez o sedinta doar cu staff-ul factiunii deoarece nu se comporta cum trebuie . O sa schimbam multe lucruri aici . Prezenta obligatorie.

Edited by rTn Agent007
Link to comment
Share on other sites

Începând cu data de astăzi, 06.09.2014, am fost ales să conduc această facțiune mai departe. În perioada ce urmează, voi face o lungă serie de modificări, care va fi în folosul întregii desfășurări a activității acestei facțiuni. Pentru a pune în aplicare aceste modificări, va fi nevoie de o anumtă perioadă de timp, pentru că toate modificările vor avea și o perioadă de probă, ca să văd dacă sunt benefice sau nu facțiunii. Înainte de a trece la treabă, trebuie să mă ocup întâi de salarii și acordarea (dacă este necesară) a unor rank-uri care s-ar putea să fi fost omise, dat fiind faptul că nu am avut lider o bună perioadă de timp. Tot ce vreau să știți este că pentru mine membrii sunt prioritari oricărei alte probleme, pentru că membrii formează întregul care poate duce facțiunea la un stadiu avansat, iar prin neglijarea acestora se poate crea un dezechilibru care nu poate aduce lucruri prea bune. De îndată ce mă voi pune la punct cu toate regulile necesare desfășurării activității unui lider, voi începe să aduc și modificările promise, nu înainte de a rezolva problemele prioritare pe care le-am menționat mai sus (salariile și rank-urile).

 

Sublider va rămâne AlexXXXD, pentru că și-a câștigat această funcție prin activitatea pe care a exercitat-o în această facțiune și consider că este cel mai potrivit pentru a mă ajuta să-mi duc scopul la bun sfârșit.

 

Atât am vrut să vă anunț pe moment, în perioada ce urmează vor fi multe anunțuri de acest gen, pentru a fi informați la zi cu mdoficările pe care le am în plan.

Link to comment
Share on other sites

În perioada imediat următoare voi face o serie amplă de modificări, care constau în:

 

TOPIC-URI

 

- Editarea tuturor topic-urilor (posibila eliminare, contopire, adăugare a unora), astfel încât să se elimine confuziile des întâlnite din cauza faptului că anumite informații sunt scrise incorect, incomplet sau de nedescifrat, cu termeni care nu-și au rostul și așa mai departe. Suntem o facțiune făcută special pentru a îndruma începătorii spre o carieră virtuală cât mai clară pentru ei.

 

- Informațiile din Regulament vor fi mutate în fiecare topic de care aparțin (ex: Regulile despre raport în topic-ul cu rapoarte ș.a.m.d.) Așa se va încuraja consultarea deasă a tuturor topic-urilor, nu doar a câtorva.

 

- Amenzile vor fi scoase, urmând a fi înlocuite cu sancțiuni pe care le voi face publice curând. (nu se va începe cu sancțiuni foarte grave pentru, de exemplu, scriere cu caps pe /f, dar nici să nu se exagereze cu acest fel de gesturi, oricât de mărunte ar fi).

 

RAPORT DE ACTIVITATE

 

- Modificarea raportului de activitate, astfel încât să se stimuleze activitatea și pentru a se elimina monotonia (aceste modificări vor fi anunțate la momentul respectiv, pentru că încă mai pun cap la cap niște idei pe care le am în plan).

 

- Adăugarea unei prime speciale în momentul promovării de la un rank inferior la unul superior. Aceasta va consta în acordarea unei sume care se va calcula astfel (exemplu mai jos):

-- Pentru rank 2: Numărul de tracări efectuat din momentul intrării în facțiune înmulțit cu $50 (ex: Dacă ai 100 de tractări, înmulțești cu $50 și vei primi o primă de $5,000);

-- Pentru rank 3: Numărul de tractări efectuat din momentul primirii rank-ului 2 până în momentul primirii rank-ului 3 (doar tractările din această perioadă, atenție!). Înmulțiți la fel ca mai sus și vă va da suma;

-- Pentru următoarele rank-uri calculați la fel ca de la rank 2 la rank 3, doar că acolo se vor lua în considerare de la rank 3 la rank 4 și tot așa.

--- Acest stimulent a fost adăugat tocmai pentru a face cât mai multe tractări și de a încasa o primă cât mai mare.

 

- În prezent există un premiu pentru cel mai bun raport săptămânal, care constă în efectuarea celor mai multe tractări din săptămâna respectivă, premiat cu $25,000. Va fi adăugat și un premiu de $50,000 pentru cel mai bun raport efectuat într-o lună. Se adună, deci, toate tractările din luna respectivă și cine are cele mai multe tractări, primește respectivul premiu.

 

ACORDARE RANK

 

- Rank-up se va acorda în funcție de un anumit punctaj, pe care-l voi face public în perioada imediat următoare. Așadar, pentru a primi rank-up la timp, adică atunci când faceți perioada minimă necesară primirii respectivului rank, trebuie să acumulați un anumit punctaj, care nu poate fi obținut dacă faceți doar raportul minim săptămânal, deci trebuie să vă dați silința pentru a fi cât mai activi pentru a merita respectivul rank.

-- Am făcut această regulă pentru a face față atât membrii care au un timp cât de cât limitat la joc, aici incluzându-se cei cu serviciu, școală, facultate sau alte activități care nu le pot permite să stea la fel de mult ca alți membri, dar și ca membrii foarte activi să fie răsplătiți cum se cuvine. Chiar dacă îi înțeleg pe cei care nu au la fel de mult timp pe cât au anumiți membri activi, trebuie să și răsplătesc cum se cuvine pe cei foarte activi, pentru că sunt adeptul răsplătirii unei munci care trebuie apreciată. Ca să dau un exemplu, în cazul în care faceți raportul minim, nu veți fi nici demiși, dar nici nu veți promova foarte repede. Mai pe românește spus, "Primești cât Muncești". În această categorie nu voi include însă membrii foarte inactivi, pe care îi sfătuiesc să nu ocupe locul degeaba dacă ei consideră că nu pot avea mai deloc timp pentru joc.

 

Alte modificări vor avea loc pe parcurs.

Edited by South DeviL
Alte modificări
Link to comment
Share on other sites

RO:

 

Deși nu am terminat tot de modificat, am decis să deschid aplicațiile, pentru a nu sta pe loc în timp ce eu modific ce mai trebuie.

 

Jucătorii care vor să aplice, trebuie să citească ce scrie la Regulamentul General al Facțiunilor Pașnice, Regulament & Informații și Raport de Activitate, pentru moment.

 

EN:

 

I don't finished yet all the modifications, but I decided to open the applications. If you want to enter here, learn only General Rules of Peaceful Faction, Activity Report topic and what I'm wrote at Legal & Illegal Towing, in Rules & Information topic (the part of "YES TOWING" and "NO TOWING"). Learn these rules for the moment and I will test you personally.

 

Edited by South DeviL
Copyright © DeviL
Link to comment
Share on other sites

ȘEDINȚA

 

- Duminică, 14.09.2014, ora 20:30, voi organiza prima ședință de când sunt lider.

- În cazul în care doriți să vă învoiți, citiți cu atenție regulile din topic-ul în care vă puteți învoi.

- Doresc prezență cât mai mare, pentru că este prima ședință și avem multe de discutat.

 

 

 

MODIFICĂRI

 

- Am rescris toate topic-urile, îmbunătățindu-le prin restilizarea lor și adăugarea unor informații utile, dar și scoaterea unora care nu aveau niciun rost, atât timp cât ele sunt și în Regulamentul General al Facțiunilor Pașnice. De asemenea, fiecare topic are regulile lui proprii, deci trebuie să le citiți pe toate cu mare atenție, pentru a evita situații jenante în care veți face vreo prostie doar pentru că nu ați citit ce aveați și ce nu aveați voie să faceți.

 

 

 

CE MAI AM DE FĂCUT

 

- Mai am de tradus Regulamentul, dar și câteva topic-uri secundare.

- Voi mai efectua modificări din mers, în cazul în care acestea sunt vor fi necesare și benefice pentru facțiune.

 

 

 

ENGLISH VERSION

 

 

THE MEETING

 

- Sunday, 14 September 2014, at 08:30 P.M. I'll organize the first meeting since I'm the Leader of this faction.

- In the case that you'll can't arrive at it, read very carefully the rules of Request Pass topic.

- I want a large presence, because this is the first meeting and we have to discuss a lot of things.

 

 

 

MODIFICATIONS

 

- I improved all the topics, by their restyling, added new useful information and deleted the unnecessary one, because a big part of them are in the General Rules of Peaceful Facitons. Every topic has it rules, so read all the topics carefully, to avoid the unlikely situations.

 

 

 

NEAR FUTURE MODIFICATIONS

 

- I will translate the Rules & Information topic and a few secondary topics.

- I will make modifications on the future, if they will be necessary and useful for faction.

 

Edited by South DeviL
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.