Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

PC nou pentru gaming.


Recommended Posts

Salutare.Sa zicem ca am un buget de 2000 de lei.As vrea sa imi faceti o configuratie cu piese de pe eMag, un procesor Quad Core bun pentru gaming, si o placa video nVidia GTX 550/560 - care e mai buna pentru gaming dintre ele.RAMII 4GB...si in rest HDD-ul nu cred ca am nevoie de mult.Mersi.

Link to comment
Share on other sites

Emag nu este bun de nimic, nu sunt specializati in acest domeniu. Daca vrei un magazin bun de IT apeleaza la PC Garage. Ai nevoie de HDD/DVD Writer? Daca ai deja, sunt IDE sau SATA? Ce rezolutie are monitorul tau?

Edited by Johnny
Link to comment
Share on other sites

De curand mi-am facut si eu o mica inbunatatire la pc...

Te sfatuiesc sa ai rabdare....sa te uiti pe net la componente periferice...ce iti convine ..si este la un pret accesibil...noteaza pe ceva...si dute la cel mai apropiat magazin specializat in asa ceva....si in max 74 ore va ajunge comanda...si iti vor monta ei totul !

Succes

Link to comment
Share on other sites

Emag nu este bun de nimic, nu sunt specializati in acest domeniu. Daca vrei un magazin bun de IT apeleaza la PC Garage. Ai nevoie de HDD/DVD Writer? Daca ai deja, sunt IDE sau SATA? Ce rezolutie are monitorul tau?

Domnu' v1p3r(gay) urât. De ce ai nevoie ca magazinul să fie specializat în așa ceva? Oricum tu îți faci configurația, deci nu ai nevoie de specializarea lor. Ai nevoie doar să-ți expedieze coletul.

Da, dacă aș fi să comand piese pentru PC de la cineva, aș lua de la PC garage că au prețuri mai bune la în general, dar eMag sunt mult mai serioși și promți. În concluzie, dacă diferența dintre prețuri e de maxim 10 lei, comandă de la emag unde transportul e gratuit. Cei de la PC garage sunt cam leneși în orice. Am trimis o sursă la garanție la eMag. Totul au făcut ei. Doar am completat un formular(pe internet) și ei au trimis curierul la mine acasă. La PC garage, am trimis o placă de bază la garanție. Le-am trimis un e-mail în care îi întrebam cum se procedează și raspunsul lor obraznic, zic eu, a fost "citiți pe site". În plus, cei de la PC garage nu mi-au pus factura și garanțiile în colet când am comandat piesele și a trebuit să îmi trimită niște poze cu garanția prin e-mail.

În concluzie, PC garage leneși și puțin neserioși. eMag sunt destul de ok. Comandați de la eMag!

PS: Dacă aveți nevoie de o configurație, Întrebați pe www.mygarage.ro că oamenii știu ce vorbesc, nu pe b-zone. Sănătate!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.