Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

Întrebări și nelămuriri / Questions and doubts


Andrei

Recommended Posts

Mda dar am observat ca vin toti astia cu levele mari pe al doilea server.Stati frate pe primu nu renuntati la conturi bune pentru level 1 aici :-J.

Dar de ce sa nu venim? Daca avem level mare inseamna ca nu trebuie sa ne mai distram si noi sau n-am inteles, care e problema?

Link to comment
Share on other sites

Nu de asta dar se goleste RPG1 si numai e asa frumos...

Nu se goleste nici un server, toata agitatia de aici este pana se vor alege lideri si admini dupa o sa vezi ca o sa revina majoritatea pe rpg1.

Link to comment
Share on other sites

Nu se goleste nici un server, toata agitatia de aici este pana se vor alege lideri si admini dupa o sa vezi ca o sa revina majoritatea pe rpg1.

 

Sa stii ca ai mare dreptate dar totusi credca voi juca sa fac level 5 chiar daca nu voi fi ales lider / admin pentru a-mi duce visul la capat de a intra in PD/FBI/NG ;)) daca pe RPG1 n-am fost adica n-am fost acceptat macar aici poate.

Link to comment
Share on other sites

Nu de asta dar se goleste RPG1 si numai e asa frumos...

Serverul oricum se goleste, nu vor mai fi 3-4-500 cum ne-am obisnuit pentru ca 1) sunt destul de multi care vor pleca (16 lideri, 10 admini plus prietenii lor apropiati vor fi cel putin 50. Plus playerii care acum au level 1-5 pe RPG 1); 2) majoritatea playerilor noi se vor duce pe RPG 2.

Link to comment
Share on other sites

Care este treaba cu robpoints-urile?

la 20 de robpoint poti da rob,trebuie sa ai minim level 7.La fiecare payday la robpoints se adauga +1 la 20 de robpoints nu mai cresc raman asa pana cand dai rob si scad la loc la 0.

Link to comment
Share on other sites

Salut!Am nevoie de un sfat.Sunt level 9 si ma pricep cat de cat la samp,sunt inca civil si nu stiu ce factiune sa ma fac.Eu as dori S.I dar este cam greu dupa parerea mea si asa ca m-am gandit la TTC care m-i se pare simplu.Voi ce recomandati?In care se castiga mai bine?In care e mai usor?

Link to comment
Share on other sites

Salut!Am nevoie de un sfat.Sunt level 9 si ma pricep cat de cat la samp,sunt inca civil si nu stiu ce factiune sa ma fac.Eu as dori S.I dar este cam greu dupa parerea mea si asa ca m-am gandit la TTC care m-i se pare simplu.Voi ce recomandati?In care se castiga mai bine?In care e mai usor?

Pentru a face banii mai frumos iti recomand S.I ,TTC sau Taxi. Acum depinde si ce iti place.

Link to comment
Share on other sites

Salut!Am nevoie de un sfat.Sunt level 9 si ma pricep cat de cat la samp,sunt inca civil si nu stiu ce factiune sa ma fac.Eu as dori S.I dar este cam greu dupa parerea mea si asa ca m-am gandit la TTC care m-i se pare simplu.Voi ce recomandati?In care se castiga mai bine?In care e mai usor?

Iti recomand sa te duci in Taxi Cab Company.

De ce ? Pai, acolo pe fiecare client dus la destinatia dorita o sa iti iasa o suma in valoare de 500 $ (cu aprox).

Asa ca daca esti activ poti castiga multi bani.

De exemplu: faci 300 de comenzi , la sfarsitul saptamanii primesti 150 k (salariu) + 150k (de la clienti, cu aprox.) + daca ai noroc mai primesti si un bacsis.

Succes.

Link to comment
Share on other sites

Pentru a face banii mai frumos iti recomand S.I ,TTC sau Taxi. Acum depinde si ce iti place.

& Fire/Medic Departament .

Link to comment
Share on other sites

Am si eu nelamurire acum ca a aparut serv rpg2 de ce sunt lasati playeri sa faca parte din factiuni pe ambele servere de fapt intrebarea este de ce sa tina 2 locuri ocupate iar astia cu level mai mic sa se chinuie sa intre intr-o anumita factiune eu cred ca e deajuns sa faci parte dintr-o anumita factiune pe un singur server voi ce parere aveti despre asta vi se pare normal ?

Link to comment
Share on other sites

Am si eu nelamurire acum ca a aparut serv rpg2 de ce sunt lasati playeri sa faca parte din factiuni pe ambele servere de fapt intrebarea este de ce sa tina 2 locuri ocupate iar astia cu level mai mic sa se chinuie sa intre intr-o anumita factiune eu cred ca e deajuns sa faci parte dintr-o anumita factiune pe un singur server voi ce parere aveti despre asta vi se pare normal ?

si nici nu inteleg cum,mai sunt si uni care au

Am si eu nelamurire acum ca a aparut serv rpg2 de ce sunt lasati playeri sa faca parte din factiuni pe ambele servere de fapt intrebarea este de ce sa tina 2 locuri ocupate iar astia cu level mai mic sa se chinuie sa intre intr-o anumita factiune eu cred ca e deajuns sa faci parte dintr-o anumita factiune pe un singur server voi ce parere aveti despre asta vi se pare normal ?

rank4 sau mai mare in anumite factiuni si joaca si pe rpg2,nu imi dau seama cum au timp,dar ar trebui o regula gen daca ai o factiune pe un server sa nu poti avea si pe celalat.
Link to comment
Share on other sites

Am si eu nelamurire acum ca a aparut serv rpg2 de ce sunt lasati playeri sa faca parte din factiuni pe ambele servere de fapt intrebarea este de ce sa tina 2 locuri ocupate iar astia cu level mai mic sa se chinuie sa intre intr-o anumita factiune eu cred ca e deajuns sa faci parte dintr-o anumita factiune pe un singur server voi ce parere aveti despre asta vi se pare normal ?

Buna, din cate am inteles se lucreaza la un regulament si v-or sa puna o regula ca asta : Nu ai voie sa joci pe ambele serverele.

Link to comment
Share on other sites

1.Masina cred ca se poate lua doar de la level 5

2.Unban nu se da doar daca ai folosit cheats,presupun ca daca ai spart cont vei avea bani pe 0.

3.Asa dupa mine ar fi corect,daca ai fost banat pentru inselaciuni,spargere cont,etc

Link to comment
Share on other sites

  • Kelton locked and unpinned this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.