Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

Întrebări și nelămuriri / Questions and doubts


Andrei

Recommended Posts

@@AIM Marynyk, Alte jocuri nu am inafara de samp. Dar pot sa-ti spun ca browser-ul imi merge bine, skype-ul la fel.. Dar sa stii ca m-am gandit si eu la problema cu internetul..

Incearca sa descarci un CS sau un Metin2 si vezi daca acolo iti merge internetul... cu altceva nu te pot ajuta, daca nu iti merge nici acolo sa imi spui.

Am o mica problema,de ce nu pot instala CLEO 4.1,imi da tot felu de erori,umpic de ajutor ? :)

Descarca o noua versiune de NET Framework sau daca nu, incearca alta versiune de CLEO sau incearca sa descari de pe alt site CLEO 4.1

Link to comment
Share on other sites

@, Urmeaza pasii. Sau, daca nu merge nici asa, dezinstaleaza gta-ul (jocul) si incerci dupa. Daca nici asa nu merge inseamna ca ai PC-ul virusat sau probleme cu windows-ul. O zi buna!

mersi mult.dar nu a fost nevoie,tot ce trebuia sa fac era doar sa dau run as administrator la cleo 4.1,si a mers.
Link to comment
Share on other sites

Salut, sunt nou pe server si am o intrebare: in joc scrie ca aplicatiile la factiuni se fac pe site, dar nu gasesc unde. Ma poate ajuta cineva cu un link?

http://rpg.b-zone.ro/factions/view/verdant

 

In stanga selectezi factiunea si apare in dreapta butonul Aply. Daca te-am ajutat apasa pe sageata verde de langa postul meu. Bafta!

Link to comment
Share on other sites

Vreau sa imi recuperez contul!nicknameul este Bursuc ,emailul nu imi mai merge cum pot rezolva asta?

Incearca printr-un PM lui Kelton, desi nu prea cred ca poti rezolva.

Link to comment
Share on other sites

Stie cineva de ce nu mi se aude radio in samp? Suntele de la joc se aud.

Ieri am reinstalat windowsul, am bagat driver de sunet, sunetul in joc sau in alta parte se aude, dar radioul din joc nu.

Link to comment
Share on other sites

Salut , am si eu o problema cu gta-ul. Nu mi se mai vede chenarul de la harta mica de jos .. am schimbat hud.txd , dar aceasi problema .. daca se poate sa imi dati un sfat ceva .. Am dezinstalt si instalat iar gta-ul .. tot asa este ... daca este nevoie fac un SS si il postez aici

Link to comment
Share on other sites

Salut , am si eu o problema cu gta-ul. Nu mi se mai vede chenarul de la harta mica de jos .. am schimbat hud.txd , dar aceasi problema .. daca se poate sa imi dati un sfat ceva .. Am dezinstalt si instalat iar gta-ul .. tot asa este ... daca este nevoie fac un SS si il postez aici

Incearca sa apesi F7 sau F5.

Link to comment
Share on other sites

Problema asta am avuto si eu si asta dar vedeam si in patratele. Vizioneaza pasi. Daca merge cum am zis eu aspetp +1

My Documents->>GTA San Andreas User Files->>Aici o sa iti apara: Gallery,User Tracks, SAMP si GTA_SA.SET <<---Stergel. Sper sa mearga. Pentru tine @S4F Rick


Asa am si eu o intrebare

Cum fac sa mentionez pe cineva intr-un replay/new topic. Cum ar fi @"Salam cu sunca" si sa il editeze,sa-i apara la notificari

Link to comment
Share on other sites

Problema asta am avuto si eu si asta dar vedeam si in patratele. Vizioneaza pasi. Daca merge cum am zis eu aspetp +1

My Documents->>GTA San Andreas User Files->>Aici o sa iti apara: Gallery,User Tracks, SAMP si GTA_SA.SET <<---Stergel. Sper sa mearga. Pentru tine @S4F Rick

Asa am si eu o intrebare

Cum fac sa mentionez pe cineva intr-un replay/new topic. Cum ar fi @"Salam cu sunca" si sa il editeze,sa-i apara la notificari

https://www.youtube.com/watch?v=GiDQ4CnlPH8

Foloseste asta, daca te-am ajutat apasa butonul verde.

Link to comment
Share on other sites

Problema asta am avuto si eu si asta dar vedeam si in patratele. Vizioneaza pasi. Daca merge cum am zis eu aspetp +1

My Documents->>GTA San Andreas User Files->>Aici o sa iti apara: Gallery,User Tracks, SAMP si GTA_SA.SET <<---Stergel. Sper sa mearga. Pentru tine @S4F Rick

Asa am si eu o intrebare

Cum fac sa mentionez pe cineva intr-un replay/new topic. Cum ar fi @"Salam cu sunca" si sa il editeze,sa-i apara la notificari

 

Ai +1 , multumesc de ajutor , A MERSSS !

Link to comment
Share on other sites

Am si eu o mica problema la joc. Uneori culorile se vad diferit pe server, ma refer la cele de pe masini, rosu se vede inspre roz si asa... uneori dau relog si se rezolva dar alteori nu... si mai am ceva si la radio, uneori nu se aud posturile de radio, cele de la contul premium

Link to comment
Share on other sites

, pentru problema vizuala, te-as ruga sa pui si niste imagini. Ai moduri instalate, gen color mod?

 

Cat despre problema cu radio, iti merg DOAR ProFM, Taraf, Greu de Difuzate si NU iti merg KissFM, Radio Zu, Radio 21 etc? Daca da, trebuie sa iti instalezi pluginul audio. Da-i un search pe forum si posibil sa-l gasesti, stiu ca eu l-am luat tot de aici, de pe B-Zone.

Link to comment
Share on other sites

@, Salut

Pentru problema vizuala procedeaza astfel.

My Doccuments->>GTA San Andreas User Files-->>Si iti apar(samp,si nu mai stiu ce) tu sterge gta_sa.set.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Am si eu o problema. Nu pot da PM-uri Dc? untitled.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Kelton locked and unpinned this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.