Jump to content

Întrebări și nelămuriri / Questions and doubts


Andrei

Recommended Posts

@Daca se mai posteaza aiurea in acest topic, inafara de raspuns-ul la o intrebare respectiv nelamurirea a unui jucator, o sa primiti suspend-uri si warn-uri la pachet.

 

Daca ati primit raspunsul la o intrebare sau la o nelamurire nu este necesar sa mai dati un reply cu mersi/rezolvat etc.

 

Link to comment
Share on other sites

Salut!Am facut o gafa mare de tot.Am bagat paysafe pe shop.b-zone si apoi la order nu am mai modificat din b-zone forum in b-zone rpg... si am cumparat de pe b-zone forum cu 5euro warning points...Habar nu am ce sunt alea...Intrebarea mea este :Pot sa dau refound?Sau imi pot recupera banii intr-un fel?Tot ce vroiam era sa bag 800gold pe rpg.b-zone.ro:7777.....Va multumesc pentru atentie!

Link to comment
Share on other sites

Salut!Am facut o gafa mare de tot.Am bagat paysafe pe shop.b-zone si apoi la order nu am mai modificat din b-zone forum in b-zone rpg... si am cumparat de pe b-zone forum cu 5euro warning points...Habar nu am ce sunt alea...Intrebarea mea este :Pot sa dau refound?Sau imi pot recupera banii intr-un fel?Tot ce vroiam era sa bag 800gold pe rpg.b-zone.ro:7777.....Va multumesc pentru atentie!

 

Salut! Poti intra pe LiveSupport pe shop.b-zone.ro. Acolo te va ajuta Bobo. Se va rezolva.

Link to comment
Share on other sites

Deci, am vrut sa intru pe server (intru cand imi fac timp) si vad ca am primit ban pe data de 27/12/2016 la ora 11:42. Eu am vrut sa intru pe data de 30/12/2016 la ora 9:30 si sunt banat pe motiv Tentativa vanzare cont desi eu nu am incercat sa vand contul. Ce sa fac? Am si verifica toate grupurile de sa:mp sa vad daca cineva mi-ar fi facut vreun rau dar nu am gasit nimic. Dovada o aveti aici: http://imgur.com/a/b9W5M

Link to comment
Share on other sites

Salut,am si eu o problema cu samp-ul,mai exact cand ma conectez pe rpg3 si vreau sa accesez de exemplu /shop,sau sa tunez masina nu imi apare cursorul cu toate ca mouse-ul merge absolut perfect,pe esc apare la fel. Ce pot sa fac?

 

 

Edit: Mentionez ca am reinstalat jocul.

Link to comment
Share on other sites

@@Toma441,

 

Prin mod se înțelege orice program, fișier, extensie, etc., care îți oferă abilități nefirești și dăunătoare jocului celorlalți, un avantaj nefiresc ție sau care perturbă bunăstarea serverului.
Modurile care-ți aduc un avantaj destul de mare față de restul jucătorilor sunt interzise, joypad inclusiv, și se sancționează de la kick până la ban 30 de zile în funcție de modul folosit, iar la a doua astfel de abatere se va sancționa cu ban permanent pentru modurile grave. Anumite moduri se vor cataloga ca și coduri, așadar citiți ce scrie mai sus.
Puteți deține orice fel de mod în calculator, atâta timp cât nu-l catalogăm ca și cod (vezi mai sus) și nu se găsește în folderul de unde rulează jocul.
Dacă nu sunteți în totalitate siguri că modul folosit este permis este indicat să nu-l folosiți.
Exemple de moduri permise:
- moduri care modifică ținta doar ca aspect vizual.
- moduri care modifică skinurile doar ca aspect vizual.
- moduri care modifică skinurile vehiculelor doar ca aspect vizual atâta timp cât sunt de aceleași dimensiuni și număr de locuri cu cele originale.
- moduri care corectează sensibilitatea în joc a mouseului.
- moduri care modifică culorile jocului și-l fac să pară mai real (ENB, timecyc și altele).
- moduri care modifică cerul, copacii, clădirile și alte aspecte ale jocului atâta timp cât acestea nu devin transparente, nu se poate trece prin ele, nu rămân copacii fără frunze.
- moduri care modifică vremea sau timpul doar ca aspect vizual (always night/day și altele).
- moduri care schimbă animațiile cu precizarea ca animațiile respective să nu fie mai rapide decât cele originale (să alerge mai rapid, să se rostogolească mai rapid, să sară mai mult și altele).
- moduri care modifică HUD-ul doar ca aspect vizual.
- moduri care-ți permit să te conectezi pe mai multe servere simultan.
- librăria CLEO și extensia Sampfuncs.
- alte moduri care aduc modificări doar ca aspect vizual pentru tine și nu pot fi folosite în mod abuziv față de script.
Exemple de moduri nepermise:
- moduri care modifică sensitivitatea în așa fel încât jucătorul să tragă precum ar avea coduri.
- moduri care-ți permit să fii AFK mai mult decât timpul prestabilit de server fără a primi kick de la AdmBot (autoclicker și altele).
- moduri care înregistrează și urmează automat un traseu (route recording și altele).
- moduri care se pot cataloga ca și coduri.
- moduri care servesc la acțiuni abuzive și împotriva scriptului și setărilor originale ale jocului.
Link to comment
Share on other sites

Careva priceput la cop/pd help? dupa ce am bagat alea in folderu principal si in cleo, si cand intru in joc, imi da niste erori si dupa crash, tin sa mentionez ca la pc(care e mai vechi) imi merge perfect cop/pd help, iar la laptop nu

Link to comment
Share on other sites

  • Kelton locked and unpinned this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.