Jump to content

Întrebări și nelămuriri / Questions and doubts


Andrei

Recommended Posts

Daca un membru al unei factiuni, omoara pe un player, iar acesta urmeaza sa ii faca o reclamatie folosind doar o singura poza, poate duce la sanctionarea membrului factiunii doar cu o simpla poza?

Mentionati-ma ca sa il pot vedea ma repede cel care imi raspunde ca mai am ceva sa arat!

Link to comment
Share on other sites

@@CornelCornel777777,
Salut! Poti alimenta de la orice benzinarie cu comanda /fill. Daca ai ramas fara carburant la masina poti folosi din nou /fill pentru a alimenta cu carburant din canistra. Pentru asta insa ai nevoie de o canistra, pe care o poti cumpara de la orice magazin de tip 24/7, cu comanda /buy > gas can. Dupa ce ai cumparat canistra, pentru a o umple cu benzina, mergi la orice benzinarie si scrii langa pompa /fillgascan (e recomandat sa ai mereu o canistra cu benzina la tine pentru ca nu stii niciodata pe unde ramai fara). De asemenea, mai exista o varianta, ceva mai lenta dupa parerea mea, si anume de a folosi comanda /service mechanic. Acesta comanda trimite o cerere playerilor cu jobul mechanic care sunt duty on (adica la datorie) si daca cineva iti accepta cererea va veni la tine si iti va oferi benzina si/sau reparatii la masina. Sper ca raspunsul meu te-a ajutat. Multa bafta!

Link to comment
Share on other sites

Salut, am o problema, as dorii sa imi schimb numele in BLu3ROYAL, dar din cate am inteles este ,,ROYAL Team'' este permis sa-mi pun numele, daca nu sunt in ROYAL team?

Da este permis, adica nu primesti sanctiune sau stiu eu, insa ar fi frumos sa-ti pui doar daca faci parte din royal team.

Link to comment
Share on other sites

@@BluR123,
Este interzis sa-ti pui parti de nume sau taguri care apartin clanurilor oficiale. Daca ROYAL nu este clan oficial, atunci iti este permis...cel putin din partea noastra, a adminilor. Dar, cum spunea si PaterNo mai sus, ar fi mai ok daca ai face parte din echipa respectiva. Alegerea iti apartine. Multa bafta!

Link to comment
Share on other sites

De ce atunci cand vorbesc la telefon si conduc sunt dat jos din masina si mi se spune ca e interzis autopilot? E de la server sau poate fi de la mine din cauza lag-ului? Nu am nici-un mod inafara de Map on M si devine enervant in ultimul timp

Link to comment
Share on other sites

@@LUX Rospano LOFT,Probabil Adi007 a pus un fel de anti "Route recording" dar a avut mici scapari, de obicei ar trebui sa apara la cei care vor sa foloseasca Route Recording, aceste "scapari" eu zic sa le filmezi si sa le postezi in topicul cu Bug Reports pentru a fi rezolvate curand.

Link to comment
Share on other sites

De ce atunci cand vorbesc la telefon si conduc sunt dat jos din masina si mi se spune ca e interzis autopilot? E de la server sau poate fi de la mine din cauza lag-ului? Nu am nici-un mod inafara de Map on M si devine enervant in ultimul timp

 

Un relog rezolva problema. Daca chiar era un bug, aparea la toti nu doar tie.

Link to comment
Share on other sites

@@ionutstefan8,Nu exista. Sunt doar codurile de teleportare pentru care risti ban pe cont, nu folosii asa ceva.

In caz ca sunt buguri trebuie raportate la sectiunea Bug Reports.

Link to comment
Share on other sites

  • Kelton locked and unpinned this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.