Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

Întrebări și nelămuriri / Questions and doubts


Andrei

Recommended Posts

On 10/19/2017 at 0:11 AM, South Georgeeee said:

 

Posibil să fie de la "inima" internetului, adică de unde-ți vine ție semnalul, probabil la respectivul PC este activat wireless-ul dar nu și netul în sine, iar ție îți apare conectat dar nu ai semnal de net.

Un exemplu mai concret în caz de nu-ți dai seama la ce mă refer: Hotspot-ul la telefon este activat dar datele mobile le ții închise, respectivului/respectivilor le apare că sunt conectați dar nu au semnal.

 

On 10/19/2017 at 2:55 PM, TL Claudinho said:

Din cate stiu eu, la facultate unde e varamio, in camin au jocurile blocate din retea. Diferite jocuri online nu merg.

 

On 10/20/2017 at 4:04 PM, EDWIN said:

Unele jocuri online nu merg.

 

On 10/18/2017 at 10:13 PM, South IamGold said:

Alta intrebare ca sa-mi dau seama exact de problema, doar pe B-ZONE apare asa sau alte servere? banuiesc ca la toate ar trebui

 

Am rezolvat bajetii, e problema ca sunt restrictii proxy.

Nu poti descarca nimic pe utorrent, filelist nu merge, sampu` nu merge.

Multzam de raspunsuri.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, MihaiFlorin said:

Salut! dupa o pauza de 6 luni am uitat pin-ul contului am dat pe rpg sa il primesc prin email dar cand il incerc imi spune ca parola este incorecta.. ce sa fac ?

Nu prea inteleg, ce nu iti merge?

Pinul sau parola de la cont?

Link to comment
Share on other sites

@MihaiFlorin

Atât timp cât ești conectat pe website cu contul tău nu ar trebui să fie probleme.

Accesează https://www.rpg.b-zone.ro/account/security, apasă pe Recover și ar trebui să primești PIN-ul fără probleme pe emailul tău. 

Dacă ai pierdut accesul la mail nu putem să te mai ajutăm, eventual să dai PM unui admin 5+ ce se ocupă cu Account Recovery și rămâne la decizia lui dacă te va ajuta sau nu. Mult succes.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, MihaiFlorin said:

pinul

 

 

Daca ai uitat PIN-ul de la cont atunci trebuie doar sa te conectezi pe Rpg.B-Zone.Ro si sa te duci in sectiunea Security --> Recover PIN si sa iti verifici email'ul de la cont.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Shanker Nebunul said:

 

Daca ai uitat PIN-ul de la cont atunci trebuie doar sa te conectezi pe Rpg.B-Zone.Ro si sa te duci in sectiunea Security --> Recover PIN si sa iti verifici email'ul de la cont.

am facut asta, dar pinul pe care il primesc nu functioneaza cand vreau sa ma conectez

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, MihaiFlorin said:

am facut asta, dar pinul pe care il primesc nu functioneaza cand vreau sa ma conectez

 

 

Nu cred ca ai inteles :). PIN-ul ce l-ai primit nu are legatura cu parola contului. Daca ti-ai uitat parola te poti duce pe rpg.b-zone.ro --> login si iti apare acolo 'Reset Password'. Urmeaza pasii si dupa ce te conectezi pe server scrie /pin si adauga acel cod de 4 cifre ce l-ai primit prin mail.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Shanker Nebunul said:

 

Nu cred ca ai inteles :). PIN-ul ce l-ai primit nu are legatura cu parola contului. Daca ti-ai uitat parola te poti duce pe rpg.b-zone.ro --> login si iti apare acolo 'Reset Password'. Urmeaza pasii si dupa ce te conectezi pe server scrie /pin si adauga acel cod de 4 cifre ce l-ai primit prin mail.

pai asta e problema .. nu ma pot conecta pe server ca nu merge amarata aia de parola pe care am primit-o pe email.. sunt 2 in 1 cum ar venii

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, MihaiFlorin said:

pai asta e problema .. nu ma pot conecta pe server ca nu merge amarata aia de parola pe care am primit-o pe email.. sunt 2 in 1 cum ar venii

 

 

 

Ia legatura cu un Admin 5 + atunci.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MihaiFlorin said:

pai asta e problema .. nu ma pot conecta pe server ca nu merge amarata aia de parola pe care am primit-o pe email.. sunt 2 in 1 cum ar venii

 

 

Confirma acel link daca nu l-ai confirmat deja care il primesti pe e-mail.

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Dabrovsky BTD said:

Nu am cum sa inteleg chestia asta. Cand intru pe rpg.b-zone.ro, nu se incarca subdiviziunile, in schimb, cand intru pe rpgs.b-zone.ro, totul functioneaza, dar se mai deschid din cand in cand Tab-uri cu reclame.

Dovada aici: 

Solutii? 

Eu unul nu prea stiu ce sa-ti zic doar sa faci un topic aici:

https://forum.b-zone.ro/forum/57-game-problems/

E o problema de website, poate aici vei primi mai multe raspunsuri.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, EleganT VODA said:

Am adaugat niste moduri, si mai nou nu imi mai merge ca atunci cand apas F7, nu imi mai dispare chatul complet. Ce trebuie sa fac? hmm..

Incearca sa scoti modurile si sa le bagi pe rand si sa vezi care mod iti cauzeaza acea problema.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Heloo12017 said:

De ce nu poate intra oricine pe Serverul de Test B-zone ?

Pentru ca acesta este disponibil doar adminilor sau helperilor comunitatii. Serverul are o parola pe care doar membrii staff-ului o stiu.

Link to comment
Share on other sites

  • Kelton locked and unpinned this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.