Jump to content

Întrebări și nelămuriri / Questions and doubts


Andrei

Recommended Posts

15 minutes ago, CLAUDiNHO DINV3AMFACUTV4 said:

Pentru ca acesta este disponibil doar adminilor sau helperilor comunitatii. Serverul are o parola pe care doar membrii staff-ului o stiu.

 

El deja stia asta. Nu i-ai raspuns la intrebare ^^

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Boghy said:

Daca mi-am uitat parola pe server pot face cv ? o pot recupera ? am emailu valid pe cont..

 

Salut, intri aici:

https://www.rpg.b-zone.ro/account/recoverPassword

Si scrii numele contului si e-mail si dupa intri pe e-mail si vei primi parola

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MaryMarioHVM said:

cum aplic in ls taxi pe rpg4?

 

Salut, te rog intra pe rpg4.b-zone.ro, acesta este website-ul rpg 4, dupa te conectezi bagandu-ti parola si contul, dupa iti va aparea factions prin mijloc si te uiti la factiunile de tip TAXI daca au aplicatii deschise si o sa ti apara un buton Apply daca le au.

Link to comment
Share on other sites

 

1 hour ago, MaryMarioHVM said:

nu gasesc harta pentru quest unde este ca pe sv imi zice sa intru la profil si sa dau la quest map dar am intrat la profil si nu e niciun quest map .!????

Verifica mai bine:

RPG.B-ZONE.RO -- Log IN -- MY account si jos de tot ai Quest Map, imposibil sa nu ai.

Link to comment
Share on other sites

On 09.01.2018 at 3:27 PM, Biscuite said:

De ce dupa fiecare update sunt diverse buguri?

Pentru ca, exista 2 tipuri de update, 1: cel care repara buguri, 2: cel care adauga ceva nou la server, mai in special se adauga buguri cand se baga ceva nou la server deoarece, cand bagi ceva nu poti sa iti dai seama singur ca scripter dupa ce il implementezi pe server o sa fie multe topicuri bug la x, bug la y din noul update, dupa scripteru se duce raspunde la topic si incearca sa repare bugul, in unele cazuri daca are timp testeaza update-ul pe server-ul de teste, dar dureaza ceva pana gasesti toate bugurile din update. Multumesc!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, StefanTheGamer said:

O intrebare cum fac sa postez un anunt pe chat?

 

 

Dacă te referi la anunțurile globale, adică cele cu verde, folosind comanda [/ad] la unul din cele 3 CNN-uri.

Pentru a localiza unul din CNN-uri folosește comanda [/gps] - Locații importante - CNN LS / CNN LV / CNN SF.

 

Dacă ți-am fost de ajutor, +1, apreciez.

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, iSwitcH VODA said:

Salut , exista vrun mod pentru chat pentru a modifica fontul? 

Există, click pe link. https://forum.b-zone.ro/topic/282515-mod-sa-mpcfg-best-font/

 

Dacă nu-ți place caută pe google alte fonturi și alege-l pe cel preferat ție.

 

Dacă te-am ajutat, +1. :)

Link to comment
Share on other sites

Just now, BananasKing said:

Am o problema cu logarea pe website, pe server ma pot connecta fara nici-o problema dar pe website nu i-mi poate gasi  numele.

Posibil ai tu probleme cu Internetul, mi-e îmi merge, mai încearcă.

Link to comment
Share on other sites

  • Kelton locked and unpinned this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.