Jump to content

Sezonul 3 de Maraton a început. Detalii aici
Fuziunea serverelor de SA-MP. Detalii aici

Andrei

Întrebări și nelămuriri / Questions and doubts

Recommended Posts

Careva priceput la cop/pd help? dupa ce am bagat alea in folderu principal si in cleo, si cand intru in joc, imi da niste erori si dupa crash, tin sa mentionez ca la pc(care e mai vechi) imi merge perfect cop/pd help, iar la laptop nu

Se baga quest pe 14-24 februarie?

Nu stiu ce sa zic dar personal nu cred acest lucru.

Am o intrebare, de ce nu pot vedea diacriticele de pe chat? In loc de diacritice vad niste eroglife sau litere din alfabetul rusesc. Poate fi de la SAMP sau de la GTA? Nu vreau sa-l dezinstalez deoarece am multe moduri bagate prin open .img si .txd.

Am o intrebare, de ce nu pot vedea diacriticele de pe chat? In loc de diacritice vad niste eroglife sau litere din alfabetul rusesc. Poate fi de la SAMP sau de la GTA? Nu vreau sa-l dezinstalez deoarece am multe moduri bagate prin open .img si .txd.

Cel mai propabil din cauza hudului necorespunzător pentru limba romana, incearca totusi sa ne pui o poza.

Care ai link GTA cu tot cu crack in el lasa aici te rog frumos, mersi.

Care ai link GTA cu tot cu crack in el lasa aici te rog frumos, mersi.

FileList este cel mai ok.

FileList este cel mai ok.

Am cautat, am downloadat cu torrent si numai prostii.

@@PaterNo, din pacate nu te putem ajuta cu un link de download deoarece comunitatea B-zone nu incurajeaza pirateria.

Edited by valeriu12

@@PaterNo, da-mi un PM. Mai sterge din ele ca nu poti sa primesti.

@@Blade, am rezolvat, am gasit, mersi oricum de timpul acordat.

Daca un membru al unei factiuni, omoara pe un player, iar acesta urmeaza sa ii faca o reclamatie folosind doar o singura poza, poate duce la sanctionarea membrului factiunii doar cu o simpla poza?

Mentionati-ma ca sa il pot vedea ma repede cel care imi raspunde ca mai am ceva sa arat!

gg

Cum poti sa iti alimentezi masina cu benzina?Ce faci daca masina ta nu mai are benzina si nu se mai misca?Si la ce benzinari poti sa alimentezi?

Cum pot sa realimentez masina cu benzina?Ce fac daca nu nai am benzina si masina nu se mai misca?Si la ce benzinari pot sa alimentez?

@@CornelCornel777777,
Salut! Poti alimenta de la orice benzinarie cu comanda /fill. Daca ai ramas fara carburant la masina poti folosi din nou /fill pentru a alimenta cu carburant din canistra. Pentru asta insa ai nevoie de o canistra, pe care o poti cumpara de la orice magazin de tip 24/7, cu comanda /buy > gas can. Dupa ce ai cumparat canistra, pentru a o umple cu benzina, mergi la orice benzinarie si scrii langa pompa /fillgascan (e recomandat sa ai mereu o canistra cu benzina la tine pentru ca nu stii niciodata pe unde ramai fara). De asemenea, mai exista o varianta, ceva mai lenta dupa parerea mea, si anume de a folosi comanda /service mechanic. Acesta comanda trimite o cerere playerilor cu jobul mechanic care sunt duty on (adica la datorie) si daca cineva iti accepta cererea va veni la tine si iti va oferi benzina si/sau reparatii la masina. Sper ca raspunsul meu te-a ajutat. Multa bafta!

• Upvote 1

Salut, am o problema, as dorii sa imi schimb numele in BLu3ROYAL, dar din cate am inteles este ,,ROYAL Team'' este permis sa-mi pun numele, daca nu sunt in ROYAL team?

Salut, am o problema, as dorii sa imi schimb numele in BLu3ROYAL, dar din cate am inteles este ,,ROYAL Team'' este permis sa-mi pun numele, daca nu sunt in ROYAL team?

Da este permis, adica nu primesti sanctiune sau stiu eu, insa ar fi frumos sa-ti pui doar daca faci parte din royal team.

@@BluR123,
Este interzis sa-ti pui parti de nume sau taguri care apartin clanurilor oficiale. Daca ROYAL nu este clan oficial, atunci iti este permis...cel putin din partea noastra, a adminilor. Dar, cum spunea si PaterNo mai sus, ar fi mai ok daca ai face parte din echipa respectiva. Alegerea iti apartine. Multa bafta!

Multumesc, nu imi voi pune BLu3ROYAL, gasesc eu alt nickname!

Multumesc, nu imi voi pune BLu3ROYAL, gasesc eu alt nickname!

De obicei cei care isi pun "ROYAL" la nume fac parte din acel clan, mai sunt si altii care nu fac parte dar isi pun insa e urat asa. Bafta la cautarea altui nume.

De ce atunci cand vorbesc la telefon si conduc sunt dat jos din masina si mi se spune ca e interzis autopilot? E de la server sau poate fi de la mine din cauza lag-ului? Nu am nici-un mod inafara de Map on M si devine enervant in ultimul timp

Edited by LUX Rospano LOFT

@@LUX Rospano LOFT,Probabil Adi007 a pus un fel de anti "Route recording" dar a avut mici scapari, de obicei ar trebui sa apara la cei care vor sa foloseasca Route Recording, aceste "scapari" eu zic sa le filmezi si sa le postezi in topicul cu Bug Reports pentru a fi rezolvate curand.