Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

Ce procesor ai?


Recommended Posts

Prcesorul ADM Athlon este destul de bun pentru Jocuri...

Procesorul Intel Core este Mai bun pentru " office " adica nu este destul de capabil precum AMD pentru Jocuri..

Link to comment
Share on other sites

  • Madalin changed the title to Ce procesor ai?

Nickname: TheWolfy707

Producător: AMD

Model: Ryzen 5 2400G

Eşti mulţumit de el? Argumentează: Foarte multumit. Il detin de 2 ani si i-am facut OC cu cooler-ul stock. Este chiar un procesor bun, mai ales la pretul lui. Tin sa mentionez ca procesorul contine si un cip grafic VEGA [11] care daca este urcat in 1600 Mhz si setezi buffering-ul la 2GB Video, se descurca excelent chiar si in jocurile recent aparute. Are un driver cu un design modern si featuring-uri chiar superbe. Eu joc cu el pe OC la rezolutia nativa de 900p si se descurca de minune.

 

Specificatii: Socket AM4

Familia de procesoare: Raven Ridge pe 14nm

Nuclee fizice 4, nuclee virtuale 8

Frecventa 3,6 Ghz / 3.9 Ghz in Boost (poate vi overclockat pana la 4.2 Ghz cu cooler-ul stock)

Are un TDP de 65 W

Cip grafic Vega ce functioneaza stock la 1250 MHz

 

OXmkqDg.png

 

JLlmdrk.png

 

PLasFsa.png

 

Alte precizări: Specificatiile din ss-urile de mai sus nu sunt stock

Edited by TheWolfy707
Link to comment
Share on other sites

  • Nume:Tase
  • Producător:Intel
  • Model:i5 4460 3.2ghz
  • Eşti mulţumit de el? Argumentează:Un procesor foarte bun, temperaturi ok si performanta decenta chiar si in zilele noastra
  • Alte precizări:Per total foarte multumit :)
Link to comment
Share on other sites

  • Nume: Zeyrox.
  • Producător:Intel
  • Model: Intel(R) Pentium(R) CPU G840 2.80ghz
  • Eşti mulţumit de el? Argumentează: Procesor foarte vechi si slabut, dar se misca bine, poate fi si integrat, dar am o placa video destul de buna si chestia asta ajuta.
  • Alte precizări: N-am!
Edited by Zeyrox.
Link to comment
Share on other sites

  • Nume: Valentinos.
  • Producător: Intel
  • Model: Intel(R) Pentium(R) CPU G3258 @ 3.20GHz
  • Eşti mulţumit de el? Argumentează: Da, deoarece isi face treaba mai ales in legatura cu survolatul pe internet, incarcarea paginilor si nu in ultimul rand, duce SA:MP-ul fara probleme.
  • Alte precizări: Nu.
Link to comment
Share on other sites

  • Nume:YuukiKING
  • Producător:Intel
  • Model:I5-7600k
  • Eşti mulţumit de el? Argumentează:Sunt foarte multumit de el, pretul nu este deloc prea crescut, isi face treaba foarte bine in gaming cat si pe editing.
  • Alte precizări:Il recomand!
Link to comment
Share on other sites

  • Nume: Tupi
  • Producător: Intel
  • Model: i7-7700K Kaby Lake 4.20Ghz
  • Eşti mulţumit de el? Argumentează: Sunt mulțumit însă mă gândeam să-i fac un upgrade la un i9 dar mi-am dat seama că din moment ce înca își face treaba foarte bine atât în jocuri cât și în toate programele, ar fi o pierdere de bani. 
  • Alte precizări: Prețul acestuia este destul de mare sincer să fiu ba chiar mai mare decat a unui i9 deci nu are rost să-l achiziționezi când poți să-ți iei un i9 la un preț mai mic chiar.
Link to comment
Share on other sites

  • Nume: TheVirus
  • Producător: INTEL
  • Model: i5-7400 CPU @ 3.00GHz
  • Eşti mulţumit de el? Argumentează: Da, este un procesor foarte potent pentru treaba de office și jocuri vechi, dar pentru programe cum ar fi Autocad, etc, atunci este este suprasolicitat.
  • Alte precizări: -
Link to comment
Share on other sites

  • Nume: ReKKSioo
  • Producător: Asus
  • Model: I3 7220th gen 
  • Eşti mulţumit de el? Argumentează: Da, sunt insa se poate si mai bine abia Fornite-ul imi merge in maxim 60FPs trebuie sa fac un upgrade.
  • Alte precizări: E ok pentru un Laptop de birou gen pentru yt si altele.
Link to comment
Share on other sites

  • Nume: Danut.
  • Producător:Intel
  • Model: I7-7700k 4.2GHz
  • Eşti mulţumit de el? Argumentează: Nu duce placa video cat poate procesorul asta. E foarte bun.
  • Alte precizări: -
Link to comment
Share on other sites

  • Nume: Mr.kennen
  • Producător: AMD Ryzen
  • Model: AMD Ryzen™ 5 1600AF, 3.6GHz
  • Eşti mulţumit de el? Argumentează: Sunt cel mai multumit. Se misca destul de bine orice joc ai rula. Recomand tuturor.
  • Alte precizări: Fata de intel, sincer sa fiu, nu este nicio diferenta. Pretul mult mai accesibil la AMD !
Link to comment
Share on other sites

  • Nume: TheTom
  • Producător: AMD
  • Model: Ryzen 5 2400G
  • Eşti mulţumit de el? Argumentează: Sunt foarte multumit de el, are niate performante super ok si am reusit sa-l ingenunchiez doar in unele jocuri, dar tot nu am reusit pana acum sa ating 100% CPU in task manager cu el. Pentru ce am eu nevoie este excelent.
  • Alte precizări: in prezent este pe piata a 3-a generatia, urmeaza a 4-a probabil, daca nu ai un buget prea mare si de placa video este excelent fata de competitori pe partea asta, poti juca gta v, ets2, fh4 pe low-medium fara probleme. Pentru un buget mai mic exista si colegul lui r3 2200g, daca vreti ca mai degraba sa strangeti bani pentru o placa video in viitor.
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.