Jump to content

[MAYOR] - Aplicaţii Primărie / Mayor Applications


Kelton
 Share

Recommended Posts

RO:

Ne-am gândit că ar fi interesant să folosim și această funcție, de primar, pentru altceva decât simplul rol estetic. Așa că lucrurile de acum încolo vor sta astfel:

- se va alege un
Primar o dată pe lună.
- mandatul acestuia va dura 28-31 de zile, în funcție de luna în care este ales.
-
campania electorală este permisă doar din momentul deschiderii aplicațiilor și până în momentul închiderii acestora, iar în ultima zi se va vota noul primar de către jucători pe website, la sectiunea Players, tabul Polls/Surveys.
- rolul
Primarului este de a seta Taxa pe care fiecare jucător trebuie s-o plătească la fiecare payday. (taxă minimă - 1$, taxa maximă - 10$)
- o dată pe zi, de preferat seara când sunt peste 300-350 jucători online, va folosi banii strânși din această
Taxă în ajutorul jucătorilor sub level 7 (există o comandă specială).
- pe lângă acest ajutor financiar va ajuta jucătorii cu sfaturi pentru diversele lor probleme.
- va putea organiza evenimente cu proprii săi bani pentru a mulțumi jucătorii dacă dorește să mai primească un mandat și în următoarea lună.

- suma maximă care se poate strânge în „depozitul” Primăriei este de 500.000$.
- levelul minim al
Primarului este: Level 25.
- pentru a candida trebuie să fiți Civil și fără Faction Punish.

Pentru a candida pentru postul de
Primar B-Zone vă rugăm să folosiți următorul formular:

______________________

Nick:
Level:
Vârstă (reală):
Sex (real):
Vechime pe server:
RPG profil LinK:

Ai mai avut aceasta functie?
Motivul pentru care doresc să fiu
Primar:
Ce intenționez să fac pentru jucători:


______________________
Cererea de bani jucatorilor pentru evenimente (/transfer) duce la Faction Warn (prima abatere) - demitere daca continua.
Urmatorii jucatori nu pot aplica pentru functia de Primar avand interdictie:



_______________________
Acest topic nu este pentru discuții, este NUMAI pentru aplicații.

EN:

 

 


We thought it would be interesting to use this function, of the Mayor, for another purpose than just the estethic one. So things from now on will be like this:

- we will pick a
Mayor once a month.
- his term will be 28-31 days depending on the month.
-
the election campaing is allowed only from the moment of opening applications until the moment of closing them, and the players will vote a new Mayor on website at Players section, Polls/Surveys tab.
- the
Mayor's role is to set the Tax that each player pays at every payday. (minimum tax - 1$, maximum tax - 10$).
- daily, preferably at night when there are 300-350 players online, the Mayor will use the money collected from this
Tax to help players under level 7 (there is a special command for this).
- besides financial support the
Mayor will help players with suggestions if they have problems.
- the
Mayor can organize events with his own money to please the players so that they elect him/her in the new term.
- the maximum sum of money that can be deposited in the
City Hall is 300.000$.
- minimum level required: Level 25.
- to apply for this position you need to be a Civilian and without Faction Punish.

To apply for the position of the B-Zone
Mayor fill in this form:

______________________

Nick:
Level:
Age (real):
Gender(real):
How old are you on the server?:
RPG profile link:

Did you been Mayor in the past?:
The reason you want to become a
Mayor:
What I intend to do for other players.:


______________________
The player's request for money for events (/ transfer) leads to Faction Warn (first offense) - dismissal if he continues.
The following players can't apply for Mayor:


_______________________

This topic is not for discussions, it is ONLY for applications.

 

 

Edited by E l e g a n t
update regulament 19.08 - suma e de 500,000$, nu 300.000
Link to comment
Share on other sites

Nick: Bogdan.Vicious

Level: 30

Vârstă (reală): 18

Sex (real): Masculin

Vechime pe server: 2 ani

Poză cu /stats: http://img838.images...910/samp909.png

Motivul pentru care doresc să fiu Primar: Bogdan.Vicious "MESERIE PENTRU PRIMARIE !"

Ce intenționez să fac pentru jucători:

 

Buna ziua B-zone, Dragi Alegatori,

 

In primul rand as dori sa ma prezint, sunt Bogdan.Vicious, toti ma cunoasteti si am idealuri inalte. In primul rand voi milita in favoarea legalizarii Drogurilor si Prostitutiei pe server, astfel incat niste jucatori relaxati sunt niste jucatori fericiti !

Voi pune taxa la Car Rent LV 1$ pe masina daca voi castiga si voi oferi fiecarui jucator de pe B-zone locuri de munca mai bine platite si garantia ca ziua de maine nu va va prinde fara bani.

Taxa pe server va fi de 50$ iar din proprii mei bani voi ajuta jucatorii de level 3 sa isi achizitioneze licentele in schimbul unor mici servicii oferite stafului primariei.

Vom face o sedinta in care vom scade din pretul masinilor personale de la DS pretul cu 30-40%, toate acestea in favoarea dumneavoastra dragi alegatori.

In luna in care voi fi ales am de gand sa introduc in Clanul Vicious orice membru ce face o cerere, fara nici 1 fel de test fie el si level 1.

Alegeti un viitor mai bun, nu va lasati manipulati de contra candidatii mei, Votati Bogdan Meserie pentru Primarie ! Votati sansa unei zile de maine mai bune.

Fiecare votant va primi o masina de la Car Rent LV si suma de 100.000$ daca imi va aduce 10 alegatori care sa fi votat si sa imi fi dat pm !

 

O seara buna B-zone, dragii mei alegatori !

 

Votati un primar abil si cinstit, carismatic si corect, votati viitorul, votati Bogdan.Vicious !

 

Edit: Contra Candidati mei doresc sa va minta, spun ca va ofera luna dar nu ofera nimic, priviti la Oacc de ex joaca de 3 ani si are level 28 cand eu dragi alegatori joc de 2 ani si am schimbat 2 conturi si pe acesta am 30 cu ore de 34 ! Nu ascultati ce spun ei, va doresc numai raul si si-au chemat oameni sa ma demigreze !

 

Bogdan Vicious Presedinte, Votati Dreptatea, Sa ii ciuruim impreuna ! Sa traiti Binee !

Edited by BogdaN c Vicious
Link to comment
Share on other sites

Nick: [F4L]Oaccc

Level: 28

Vârstă (reală): 16

Sex (real): Masculin

Vechime pe server: destul de mare, 4 ani sa zic.. nu mai stiu exact, joc de pe vremea lui Stalin, dar cu activitate neuniforma.

Poză cu /stats: http://postimage.org/image/ux7w87xsd/

Motivul pentru care doresc să fiu Primar: Consider ca pot oferii sfaturi si ajutor incepatorilor

Ce intenționez să fac pentru jucători: Pentru inceput o sa incerc sa reduc naivitatea incepatorilor si sa ii pedepsesc pe cei care isi bat joc de acestia, acest lucru afectand dezvoltarea serverului. De asemenea as organiza odata la cateva zile un tur al oraselor cu autocarul ( tot pentru incepatori ) pentru a le arata exact unde se afla anumite locatii ( una e sa le spui unde este si sa-i lasi pe ei sa se descurce si alta este sa le arati ). O alta idee ar fi sa organizam evenimente distractive dar pasnice pentru ei ca de exemplu curse de masini sau campionate de inot/fugit/escaladat (care ii vor ajuta unpic la invatarea hartii, nu eventuri cu arme care, din punctul meu de vedere, sprijinesc DM-ul, in cazul in care isi doresc acest lucru probabil vor urma calea mafiei unde vor avea parte de asta ).Voi lua legatura cu liderii factiunilor iar impreuna cu cei care vor fi de acord le vom arata incepatorilor diversele beneficii si responsabilitati ale respectivelor factiuni ( de exemplu cei interesati de departamente vor putea asista la o urmarirea a unui suspect etc..) Vor mai venii pe parcurs si alte idei. In ceea ce priveste taxa, probabil va fi maxima deocarece 500$ nu sunt nici macar simtiti de 90 % din playeri, iar ceilalti 10% sunt cei saraci,cei la care vor ajunge banii.

Edited by F4LOaccc
Link to comment
Share on other sites

JOS TIRANIA JOS BOGDAN E HOT VA MINTE PE FATA JOS TIRANIA JOS HUUUUUUUUU

Link to comment
Share on other sites

Nick: Krishanu

Level: 42

Age (real): 20

Sex (real): Male

Age on the server: Almost , 1 year.

Photo of / stats: Photo

The reason you want to be The Mayor - To bring excitement and Fun , At the end of the day its a Game.

What I intend to do for players:

1) 100$ Set per payday

2) Level 7 and Below will get paid well

3) Event every Sunday Prize : 2.000.000

4) I know i can help English players but i will try even harder to help Romanian players. - By showing them DMV , By telling them about Factions and Jobs , How to use Basic Commands and tell them about the rules on Forums and RPG gameplay and much more

5) I will take my job seriously and not fool around.

6) I will talk to new members and share their thoughts with the admins. This will help make our system even stronger as per new members view.

7) I will make a small team of my friend who will be involved in helping. In other words. The first ever Political party in B-zone. Don't know what else to call it. But we will be helping daily.

8) I have enough experience to help most of the members with almost any problem. I am active on B-zone thus an active Mayor means happy new citizens and a healthy population.

9) My motive is not to win attention by throwing money but to gain respect by working hard with a lot of fun.

 

YOUR VOTE COUNTS

 

Once i know exactly what all a mayor can do , i will Update this Post

Edited by krish
Link to comment
Share on other sites

Nick: CipriaN

Level: 56

Vârstă (reală): 18 aNi

Sex (real): Masculin

Vechime pe server: 2 aNi

Poză cu /stats: Click !

Motivul pentru care doresc să fiu Primar: Sa ajut playeri de lvl mic ca am de unde :)

Ce intenționez să fac pentru jucători: Cat mai multe eventuri si un sprijn in toate novile lor !

Link to comment
Share on other sites

Scuzati Edit.Hai Bogdan conducerea Vicious votati Bogdan pentru o viata mai buna pentru o viata mai sanatoasa.

Link to comment
Share on other sites

Nick:cLark08

Level: 20

Vârstă (reală): 16

Sex (real): Masculin

Vechime pe server: 2 ani si ceva..

Poză cu /stats: Click here !

 

Motivul pentru care doresc să fiu Primar:

Candidez pentru postul de primar pentru ca vreau sa ajut playerii de level 1-7.De multe ori cand mergeam la payn'spray ajutam playeri cu bani, ei veneau la mine si ma rugau sa ii ajut,le dadeam 10-30k sa se descurce cu level buy si alte costuri necesare jocului.

 

Ce intenționez să fac pentru jucător:

In primul rand, vreau sa populam serverul (Sa intrecem sv rusesti care ajung si la 800 playeri) ajutand playeri nou veniti sa isi cumpere level / licente si sa ii invat cate ceva despre server.

As vrea sa ajut toti incepatorii cu bani pentru level-up si pentru licente.

Vreau sa pun taxe din care sa se stranga fonduri - 400$. (Pentru cei de level 10+ este o nimica toata comparand cu payday-ul lor)

Vreau sa indrum playerii la un job bine platit pentru a strange bani pentru o casa / masina, iar de la level 5+ ii voi sfatui ce factiune sa isi aleaga pentru a avea succes.

Voi pune la dispozitie 2 autocare ( fiecare condus de cate 1 sofer platit din banii mei ) pentru a face un tur al LS-LV aratandu-le jucatorilor HQ-urile si locurile importante de pe server (Gun shop LS-LV, Banca LS-LV, Headquarters(HQ) si multe altele )

 

Sper sa fiu ales, voi face treaba buna,promit !

Edited by cLark08
Link to comment
Share on other sites

Nick: Gang_Mihai

Level: 41

Vârstă (reală): 18

Sex (real): masculin

Vechime pe server: 1 an si 4 luni

Poză cu /stats: http://postimage.org/image/wh28x685f/

Motivul pentru care doresc să fiu Primar: Vreau sa ajut micul orasel Los Santos, respectiv Las Venturas cu mici modernizari.

 

Ce intenționez să fac pentru jucători:

**Intentionez sa fac mici " actiuni RP" cu cei de level mic(neexperimentati) pentru un mai bun comportament pe viitor. Mentionez ca aceste actiunii vor fi platite din proprile fonduri!

**Vreau sa ofer niste locuri de munca "neoficiale", acestea vor fi platite, respectiv: consilieri,bodyguarzi pentru protectia primarului, pasnici la actiunile organizate si diferite joburi.Joburile vor fi disponibile pentru civili.

**Voi incerca sa organizez intalniri cu cetatenii orasului pentru a asculta nemultumirile acestora si voi cauta o posibila rezolvare pentru fiecare problema.

**Totodata, voi incerca sa fiu prezent la sedintele factiunilor pasnice, respectiv departamentelor.

 

 

** stiu ca am factiune, dar daca cererea imi este acceptata o sa ies.

Link to comment
Share on other sites

Nick:Alistair

Level:30

Vârstă (reală):16 ani.

Sex (real):Masculin.

Vechime pe server:1 an si 5-6 luni.

Poză cu /stats: http://postimage.org/image/y1pq4urcr/

Motivul pentru care doresc să fiu Primar:Imi place foarte mult acest "post" si doresc sa ajut playeri de level mai mic.

Ce intenționez să fac pentru jucători:Sa ii ajut cu diverite nevoi, sa organizez mai multe eventuri unele chiar speciale pentru ei, sa le arat drumul spre succes in cariera lor pe b-zone etc.

Edited by Alistair
Link to comment
Share on other sites

Nick: [officer]Polanski

Level: 42

Vârstă (reală): 19

Sex (real): masculin

Vechime pe server: aproape 2 ani

Poză cu /stats: http://uploadimage.ro/images/05161986478742374810.jpg

Motivul pentru care doresc să fiu Primar: Imi place sa ii ajut pe cei cu lvl mic , cu ce pot eu

Ce intenționez să fac pentru jucători: Sa le dau sfaturi celor de level mic , sa ii indemn sa isi ia o slujba si sa lucreze , sa nu incurajez cersetoria prin safe zoneuri ...

Link to comment
Share on other sites

sssssssssssssi.jpg

 

Uploaded with ImageShack.usNick:CASHO

Level:25

Age (real):19

Gender(real):male

How old are you on the server?:17 but i want to change it

Screenshot with /stats:

The reason you want to become a Mayor: i want to help players who need help with money.

What I intend to do for other players.: i want to help people. i want to help the small town Of los santos. las ventures which has small upgrades

Link to comment
Share on other sites

Nick: Biky

Level: 32

Vârstă (reală): 17

Sex (real): masculin

Vechime pe server: 1 an si 5 luni

Poză cu /stats: http://postimage.org/image/awg8llk2b/

Motivul pentru care doresc să fiu Primar: Cred ca sunt potrivit sa detin aceasta functie,ma simt capabil sa indeplinesc cu brio ,,misiunea,,.

Ce intenționez să fac pentru jucători: Pe durata mandatului meu intentionez :

--- sa conving jucatorii noi pe server sa ramana si sa descopere adevarata distractie in Sa-Mp(stiu cazuri in care s-au apucat foarte multi si din lipsa de distractie,ocupatie aceastia din pacate au parasit serverul,ce-i drept si eu la lvl mic ma plictiseam,dar stiam ce ma asteapta dupa lvl 5,ei bine acesti jucatori noi nu stiu.Consider ca aceasta este cauza cea mai mare a depopularii serverelor

--- Voi face tot posibilul ca jucatorii pana in level 7 sau de ce nu si cei ce detin level mai mare si nu prea stiu ,,cu ce se mananca,, sa-mp sa-i ajut cu tot ce le trebuie.

--- Voi incerca sa fac sa dispara toata ura si certurile intre civili din motive care le stim cu totii,furatul masinilor/combinelor,limbajul indecent,doresc sa fac din toti civilii o familie bine contopita,sa reprezinte acel ,,nucleu,, al server-ului.

--- Voi incerca sa fac sa dispara acea ,,sete,, de bani,sa conving jucatorii ca moto-ului din realitate ,,Bani nu aduc fericirea,, se potriveste si in acest joc,mediul ON-Line.Mi-as dori sa reusesc sa diminuez numarul inselatoriilor cu masini,conturi s.a.m.d.

--- Voi incerca sa fac ca jucatorii sa joace acest joc de placere,un mod de relaxare,nu sa-si faca un mod de viata din el ( sa nu mai existe atatea plangeri din orice motiv si orice actiune gresita ).

 

 

Cam atat am avut de spus,voi face mai multe ,,chestii,, nu numai ce am precizat mai sus,pe parcurs o sa imi mai vina ideii,o sa ascult ideiile fiecaruia.Intradevar aici sunt vorbe ca si in realitate,inainte de alegeri,toti promit multe si fapte yok.Voi incerca sa ma tin de cuvant si sa va las placut surprinsi de mine si multumiti.

 

Fie ca cel mai potrivit si bun sa castige

:).

Edited by Biky
Link to comment
Share on other sites

Nick: EleMenTalL

Level: 47

Vârstă (reală): 20

Sex (real): Masculin

Vechime pe server: Aproximativ un an, fara 2 luni.

Poză cu /stats: http://s13.postimage.org/ev3dxq8k5/sa_mp_001.png

Motivul pentru care doresc să fiu Primar: Pentru ca am experienta, aceasta functie mi se potriveste si stiu sa ma impun in fata playerilor, cred ca asta este foarte important.

Ce intenționez să fac pentru jucători:

-- Sa arat playerilor mici calea buna, sa le explic ce este bine sa faca si ce nu.

-- Sa ii sfatuiesc cum sa castige si ei bani mai bine, sa le explic regulamentul pe intelesul lor, sa le dau dovezi concrete ce se intampla daca incalci regulamentul.

-- Sa ii conving pe playeri ca acest server este foarte ok si merita sa ramana.

-- Sa ii ajut cu bani din propriul buzunar, iar taxa o sa fie mica.

-- Sa fac un program iar la anumite ore sa primesc playerii la primarie pentru a le asculta cele mai mari probleme si sa ii ajut in rezolvarea lor.

-- Sa vizitez factiunile pasnice la sedinte si sa ii intreb ce probleme si nedumeriri au.

 

+ multe altele, cel mai popular sa castige.

Link to comment
Share on other sites

Nick: TiNie

Level: 15+

Vârstă (reală): 16 ani.

Sex (real): Masculin

Vechime pe server: 1 an si ceva .

Poză cu /stats: Just one click !

Motivul pentru care doresc să fiu Primar: Deoarece sunt un player respectat , am experienta in Samp , cunosc foarte bine serverul B-Zone si o sa ajut playerii .

Ce intenționez să fac pentru jucători:

  • Sa le arat calea cea buna
  • Sa ma port frumos cu ei
  • Sa le prezint serverul
  • Sa ii indrum sa fie civilizati unii cu altii
  • Sa fac mai multe event-uri
  • Sa angajez cateva persoane cu level mai mare sa ii ajute

Multumesc pentru timpul acordat !

Link to comment
Share on other sites

Nick:dave44

Level:16

Vârstă (reală):18

Sex (real):masculin

Vechime pe server:9luni

Poză cu /stats:http://postimage.org/image/9l8mbqpyz/d5319bee/

Motivul pentru care doresc să fiu Primar: Deoarece este o functie interesanta si indatoririle acesteia sunt onorabile si necesare.

Ce intenționez să fac pentru jucători: Sa ii ajut pe cei de level mic cu banii stransi si sa organizez Event-uri lucru ce mie imi place foarte mult.

Link to comment
Share on other sites

  • Johnny unlocked this topic
  • Johnny locked this topic
  • Johnny unlocked and locked this topic
  • Johnny unpinned, pinned and unlocked this topic
  • TIBERIU ToV unpinned this topic
  • D r e e W pinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.