Jump to content

Placa de baza Gigabyte GA-MA74GM-S2H


 Share

Recommended Posts

Placa de baza Gigabyte GA-MA74GM-S2H



P5KPL-AM.thumb250.jpg

GA-MA74GM-S2H reprezinta platforma generatiei urmatoare de la GIGABYTE, bazata pe chipset-ul de mare performanta AMD 740G si suportand procesoare AMD AM2 si memorie dual-channel DDR2 800MHz, oferind astfel stabilitate si performanta, aceasta din urma putand fi personalizata prin intermediul setarilor software. In plus, GA-MA74GM-S2H detine
... continuare
doua functii inovatoare din seria S: Safe si Smart, oferind fiabilitate si siguranta. Seria S de la GIGABYTE este alegerea campionilor pentru platforma AMD AM2+.

Procesoare AMD Phenom
Procesoarele AM2+ Phenom reprezinta apogeul tehnologiei AMD, fiind construite pe cadrul vechii, dar de succes, serii AMD64. Noutatile aduse de Phenom sunt date de bus-ul de mare performanta HyperTransport 3.0, de controller-ul integrat DDR2 1066 si de unitatea de virgula mobila pe 128 de biti. Procesorele AMD Phenom reprezinta alegerea ideala pentru entuziastii multimedia, servind totodata activitatilor intense multitasking, oferind un plus semnificativ de performanta si reducand la minim consumul de putere.

Condensatori solizi pentru VRM

Stabilitatea sistemului depinde in mare masura de calitatea condensatorilor pentru VRM (Voltage Regulator Module - modulul care regleaza tensiunea de alimentare a procesorului). GIGABYTE foloseste condensatori de tip Conductive Polymer Aluminum pentru VRM pentru a asigura o durata de viata crescuta sistemelor utilizate intr-un mediu obisnuit si sa ofere un plus de siguranta si stabilitate in conditii extreme de lucru. Condensatorii solizi detin conductivitate electrica superioara, rezistenta sporita la caldura, astfel incat ei pot fi folositi chiar si la temperaturi ambiante ridicate.

Sursa : pcfun.ro
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.