Jump to content

Miss and Mister B-Zone - Editia 5 a început. Te poți înscrie aici

Kelton

Intrebari si nelamuriri / Questions and answers (RPG2)

Recommended Posts

Ai o nelămurire legată de server, de SA-MP sau nu îți este un lucru clar? nu știi cum să caștigi bani rapid și eficient sau să folosești unele comenzi? etc.

Postează aici și noi te vom lămuri/ajuta, dar asta nu înseamnă că trebuie să faci dublu-post pentru că nu ți-a răspuns nimeni, puțină răbdare nu strică.

• Upvote 4

Putem sa ne punem aceeasi parola de pe rpg 1 sau nu e recomandat?

• Like 1

Exista lideri? Cand se aleg liderii in caz ca nu exista?

Putem sa ne punem aceeasi parola de pe rpg 1 sau nu e recomandat?

Nu este recomandat deoarece dacă cineva îți sparge parola de pe un server, o să intre pe contul tău și pe al doilea server dacă ai aceeași parolă.

Exista lideri? Cand se aleg liderii in caz ca nu exista?

Inca nu s-au ales dar speram sa se aleaga cat mai repede :D

Toti suntem inca level 1, de ce conteaza da s-au ales liderii inca? Liderii se vor alege cand oamenii vor incepe sa aiba level5+

• Upvote 1

Pentru serveru asta exista site RPG?

• Upvote 1

Daca eu de ex. fac DM pe rpg2 si unu imi face screenshot si ma reclama pe rpg1, voi de unde stiti ca nu era pe rpg1? ca e acelasi ceas, acelasi nume..

Ma cam multe intrebari , aveti rabdare voi vreti lideri la level 1 prima data sa fiti voi activi si dupa sa mai vorbiti de asa ceva mai lasati staff-ul in pace cu atatea intrebari ca au si ei destule pe cap. Scuze ca va spun da asa este credeti ca pentru ei este usor cu atatea pe cap, din contra in loc sa ii ajutati tacand si lucrand pentru comunitate..........voi numai intrebari puneti daca are aia,aia ce naiba ma parca ati avea level 1 si acum ati inceput sa jucati pe B-Zone da ce naiba dati dovada de maturitate...

Daca eu de ex. fac DM pe rpg2 si unu imi face screenshot si ma reclama pe rpg1, voi de unde stiti ca nu era pe rpg1? ca e acelasi ceas, acelasi nume..

Indicat ar fi sa nu aveti aceleasi Nick-uri pe RPG.B-Zone.ro

Din cate am auzit de la cineva, cand intri pe www.b-zone.ro/rpg o sa iti dea sa alegi pe ce RPG vrei sa intri. RPG1 sai RPG 2.....

Toti suntem inca level 1, de ce conteaza da s-au ales liderii inca? Liderii se vor alege cand oamenii vor incepe sa aiba level5+

Nu cred, Royce da cand crede el ca cineva merita. Daca cineva merita, poate primi lider si la level 1. Nu cred ca o sa dea lider la toti cei afk'isti, si odata numai vezi ca au ditamai levelul.....

Bine zis... e acelasi GM, tot aceiasi treaba..... Dar cred ca e ceva ce se deosebeste...

Indicat ar fi sa nu aveti aceleasi Nick-uri pe RPG.B-Zone.ro

ilogic ce zici tu. toti o sa-si puna acelasi nick si din contra, e chiar indicat decat sa-i fure altul nick-ul.

Bine zis... e acelasi GM, tot aceiasi treaba..... Dar cred ca e ceva ce se deosebeste...

o sa puna sigur ceva sus / jos unde sa scrie adresa serverului.

Eu ma apuc de acest al doilea server minunat probabil ma voi lasa de contul de pe RPG.B-ZONE.RO si ma voi apuca aici.

Eu ma apuc de acest al doilea server minunat probabil ma voi lasa de contul de pe RPG.B-ZONE.RO si ma voi apuca aici.

Nobody cares

Ce ne facem in caz de wanted ? Mai dam din greseala F la masini de politie, alea alea...

Am luat Wanted 1 din greseala, Hit and Run... Acum, daca stau afk peste 5 min iau kick...

Ce sa fac? :|

• Upvote 1

Curand probabil se vor alege lideri la factiuni si vor incepe sa recruteze.Doar nu vom astepta pana la level 15 sa intram in Departamente.

Cati playeri sunt acum on pe server?

• Upvote 1

HostName: B-Zone: RPG Server 2 [0.3e]

Address: rpg2.b-zone.ro:7777

Players: 148 / 1000

Ping: 6

Mode: RO-RP v4.1.220

Map: LS and LV

Poftim.

Pentru orice alt tip de intrebari nu ezitati sa imi dati PM.

Edited by TwisT Vicious

Aveti putina rabdare sa vina royce de la liceu, la inceput este greu pana se aleg lideri/admini.

Pentru wanted nu prea ai ce sa faci decat sa astepti sa se puna lideri ori sa nu stai afk.

Trebuie ca eventuali admini care o sa fie alesi sa aibe grija foarte mare la inceput pentru ca toti playeri vor sa ia avantaj unul de altul si folosesc anumite programe "necredincioase".

Edited by F4L Bestial

Am luat Wanted 1 din greseala, Hit and Run... Acum, daca stau afk peste 5 min iau kick...

Il rogi frumos pe Kelton,Bobo,Mastertrap21 sa iti dea /jail id tau si minutele ;)

Nu exista momentan.Eu am incercat sa introduc adresa "rpg2.b-zone.ro" in Address Bar si mi-a aparut un dialog in care trebuia sa introduc un nume si o parola.Probabil este inca in lucru.

Nu exista momentan.Eu am incercat sa introduc adresa "rpg2.b-zone.ro" in Address Bar si mi-a aparut un dialog in care trebuia sa introduc un nume si o parola.Probabil este inca in lucru.

RPG-ul momentan,este in lucru. Mi-a zis Bobo.

Acelaşi lucru mi s-a întâmplat şi mie, trebuie să aşteptăm să dea clear Kelton sau să vină ales lider PD :)).

Acelaşi lucru mi s-a întâmplat şi mie, trebuie să aşteptăm să dea clear Kelton sau să vină ales lider PD :)).

Cine are wanted mergeti inainte la jail sau dati report, va da kelton jail ca sa scapati de el.

De ce alt server, cu acelasi mod ?

De ce nu puneti factiunile mai vechi.. YAKUZA, LA COSA NOSTRA, RROMS etc..

Nu v-ati dat seama ca o sa intre pe serverul asta, toti cei ce faceam DM, pe primul server, si o sa ajunga un al doilea server de deathmatch ?

Nu mai intrebati toti de adminie si leadere, daca stati pe forum si asteptati nu o sa primiti !

Incercati sa va faceti bani farm/truck/garbage etc. sistemul s-a actualizat si la orice job 1min = 1k (teoretic).

Legat de cei care chiar se cred importati gen: pentru orice fel de problema nu ezitati sa imi dati PM , incercati si voi la randul vostru sa nu va mai dati importati pe server, exista owner , admini care va pot raspunde la toate intrebariile , poti aici daca aveti vreo nelamurire !