Jump to content

Curând dăm drumul la Black Week. Mai multe detalii aici

Coduri promoționale:

70% reducere - 30 utilizari - COD: FRIDAY70
60% reducere - 50 utilizari - COD: FRIDAY60
50% reducere - 70 utilizari - COD: FRIDAY50
40% reducere - 120 utilizari - COD: FRIDAY40
30% reducere - 400 utilizari - COD: FRIDAY30

Michael Scofield

Anunţuri importante / Important announcements

Recommended Posts

În această săptămână nu va mai avea loc ședința săptămânală datorita faptului că nu am nimic să vă comunic.

Salariile le veți primi după verificarea rapoartelor de activitate.

Pentru a îmbunătăți productivitatea serviciilor oferite de facțiune am decis să formulez un News Roleplay special ce va fi publicat de maxim două ( la câte 25 minute ) ori pe oră de către un reporter diferit. Cei ce publică acest News de două ori pe oră sau în două ore consecutive va fi sancționat cu FactionWarn.

De asemenea, acest News va fi publicat primul în cadrul sesiunilor de anunțuri gratuite ( reporterul trebuie să-l aibă de dinainte pregătit ).

Enunțarea News-ului: Doresti să devii cunoscut sau să faci o reclamă? Apelează chiar acum pe forum la unul dintre serviciile News Reporters.

Pe viitor ( când vor fi deschise aplicațiile ) veți putea publica și News-uri în privința recrutării.

Maine, ora 18:00 avem sedinta saptamanala. Cine nu poate veni sa faca cerere. Cine nu vine si nu are cerere are FACTION WARN.

Incepand de astazi, 5.05.2015, vreau ca toti membrii de rank +3 sa faca cerere pentru simulare de interviu/emisiune. Cine o are deja facuta si a trecut-o cu succes nu mai trebuie sa o faca! Avem nevoie de membrii care sa poata da un interviu!

Duminica, 10.05.2015, ora 15:00, o sa organizam un targ.

• O sa oferim [/refill] si [/repair] la 1$.
  • O sa oferim [/news] jucatorilor la pretul de 30$.
  • O sa vindem ziare la 50$ bucata.

De retinut, am nevoie de 2-3 ziare foarte frumoase pentru acest targ. Cele mai frumoase ziare vor fii premiate cu 10.000$.

Vreau sa vad cati mai multi membrii online. Cine lipseste de la acest targ fara invoire o sa primeasca amenda de 5000$.

Eu am extras cativa dintre cei mai buni reporteri, acum, e randul vostru sa alegeti, va dau permisiunea sa va votati subliderul asa ca: Vineri 19.06.2015 de la ora 12:00 pana la ora 12:30 veti avea ocazia asta. Voi revenii cu un edit in care va voi da un strawpoll unde veti vota.

Votul se va amana pana sambata la ora 15:00 deoarece trebuie sa plec de acasa.

Salutare, am decis, impreuna cu Andreiok sa organizam o Sedinta si un Targ.

Sedinta:

-Se va organiza sambata, 18.07.2015 la ora 15:30.

-Cine nu poate vsa vina este rugat sa faca o cerere de invoire.

-Daca nu veti face cererea si nu veti putea sa veniti veti fi sanctionati cu Faction Warn!

-Am organizat sedinta pentru ca avem cate ceva sa va comunicat eu si Andreiok.

Targul:

-Se va organiza sambata, 18.07.2015 la ora 16:15.

-Cine nu vine primeste amenda in valoare de $5.000!

-Trebuie sa aveti job-ul de Mechanic.

-Servicii oferite: -[/refill] si [/repair] la pretul de $1.

-Un anunt comercial la pretul de $30.

-Un ziar vandut la pretul de $50.

-Avem nevoie de cateva ziare destul de bune. Primele 2 cele mai bune vor fi premiate cu cate $5.000!

Am modificat preturile de la pachete de anunturi si de la interviuri! Va rog sa verificati topic-urile si sa taxati jucatorii conform noilor preturi!

Edited by RW Adee

Dat fiind faptul ca factiunea News Reporters a suferit o schimbare radicala in randul conducerii, saptamana aceasta va fi stabilita o sedinta de urgenta, prezenta fiind obligatorie si esentiala pentru buna desfasurare de viitor a factiunii.

Saptamana aceasta sunteti scutiti de raport. Vreau sa punem factiunea la punct si sa discutam toate aspectele vineri, la sedinta. Asadar, pentru saptamana 24-30 August sunteti scutiti. Asta nu inseamna ca nu trebuie sa fiti activi in joc si sa nu va faceti treaba.

In urma analizei unor situatii complexe, am decis sa aleg cei cu care vreau sa conduc aceasta factiune. Primii 2 sublideri ai factiunii News Reporters sub conducerea lui Network Director Kama au fost alesi. Acestia sunt planificati de dinainte, planuri discutate si probleme analizate. Acestia sunt:

• Network Producer DocFather

Atributiile acestuia sunt:

- organizarea in special a forumului

- distribuirea pachetelor/interviurilor

- organizarea listei negre

- evidenta simularilor

- alte atributii in game

• Network Producer InTheLinght

Atributiile acestuia sunt:

- organizarea diferitelor activitati in consultare cu liderul

- sfatuirea si lamurirea membrilor care au neclaritati

- organizarea factiunii in lipsa liderului

- alte atributii in game

Cui nu-i convine, poate sa plece. Nu am nevoie de rank-hunteri. Cei care vor ramane vor vedea ca am facut o decizie inteleapta si nefavorizata.

În urma acumulării a multor greșeli, unul dintre sublideri, InTheLinght ne-a părăsit. La decizia mea, facțiunea News Reporters va rămâne definitiv cu un singur sublider.

Din cauza problemelor cu flood-ul, raportul de activitate în această săptămână este opțional.

Din fericire, regulamentul a fost modificat. Sanctiunile au fost micsorate.

Astfel, regula:

4. Orice greseala facuta intr-un anunt Roleplay va fi sanctionata cu un faction warn plus un avertisment verbal. Inainte de a apasa enter, fiti siguri ca ati verificat anuntul respectiv de cate ori este nevoie. De asemenea, inainte de a da acel anunt, il puteti pune intai pe [/f] pentru a fi verificat de catre colegi.

Devine:

4. Orice greseala facuta intr-un anunt Roleplay va fi sanctionata cu un faction warn SAU avertisment verbal in functie de gravitate. Inainte de a apasa enter, fiti siguri ca ati verificat anuntul respectiv de cate ori este nevoie. De asemenea, inainte de a da acel anunt, il puteti pune intai pe [/f] pentru a fi verificat de catre colegi.

Raportul a fost modificat:

Rank 1: minim 80 puncte -> 70

Rank 2: minim 70 puncte -> 60

Rank 3: Minim 50 puncte -> 40

Rank 4: Minim 30 puncte -> 30

Puteti vinde maxim 1 ziar fiecarui jucator intr-o saptamana.

Un raport complet din ziare nu va fi luat in considerare.

Edited by Swyx

Duminica, 25.10.2015 sedinta obligatorie la ora 20:30.

Cine nu poate ajunge sa posteze o invoire.

Am primit plangeri de la anumiti playeri cum ca reporterii care trebuiau sa-i intervievieze folosesc diferite scuze (''n-am timp'', ''il dam maine'', ''imediat'') sau pur si simplu opresc telefonul. Va rog sa va revizuiti atitudinea si sa va amintiti care e treaba voastra in aceasta factiune inainte sa primiti rank-ul care-l meritati sau sa fiti demisi.

primul avertisment ^_^

Raportul de activitate a fost modificat astfel:

Rank 1: minim 70 puncte.

Rank 2: minim 60 puncte.

Rank 3: minim 40 puncte, + minim 3-5 interviuri pe saptamana.

Rank 4: minim 30 puncte, + minim 2-4 interviuri pe saptamana.

Rank 5: minim 20 puncte, + minim 2 interviuri pe saptamana.

Atenție! Reporterii cu rank 3+ sunt obligați, pe lângă anunțuri publicate și ziare vândute, să ofere live-uri săptămânal. De acordarea live-urilor se ocupă Daniel.

Alte cerinte:

*Puteti vinde maxim 1 ziar fiecarui jucator intr-o saptamana.

*NU aveti voie sa faceti mai mult de 30 de puncte din ziare vandute.

*Un raport complet din ziare nu va fi luat in considerare.

Alte modificari:

Interviurile nu vor mai fi distribuite unui anumit reporter, ci orice membru ce are rank 3+ se va putea ocupa de ele.

Datorita acestui fapt, fiecare membru rank 3+ are un numar minim de interviuri ce trebuie efectuat.

Edited by Swyx

O regula a fost modificata.

Astfel:

7. Trebuie sa existe o distanta de minim 10 minute intre fiecare anunt din pachet. Intre un anunt din pachet si un news RolePlay / anunt gratuit, trebuie sa existe o distanta de minim 2 minute.

Devine:

7. Trebuie sa existe o distanta de minim 5 minute intre fiecare anunt din pachet. Intre un anunt din pachet si un news RolePlay / anunt gratuit, trebuie sa existe o distanta de minim 2 minute.

Succes la pachete.

Dupa cum probabil ati aflat, urmeaza desfasurarea Olimpiadei de Iarna de pe serverul nostru. Asadar, membrii News Reporters o sa se implice cum stiu mai bine, facandu-si treaba. Fiecare dintre cei de rang 1-3 este obligat sa dea minim 5 news-uri cu anuntul referitor la olimpiada. Daca faceti asta, veti fi rasplatiti cu o suma modica din partea mea iar daca nu, veti fi rasplatiti cu un Faction Warn din partea lui Swyx. Dupa ce ati efectuat cele 5 news-uri, o sa-mi trimiteti mie PM cu dovada.

News-ul pe care trebuie sa-l dati:

Olimpiada de Iarna se aproprie! Daca faci parte din conducerea unei factiuni, inscrie-o chiar acum in sectiunea Events.

Multumim! STAFF-ul News Reporters.

Edited by DanieI

Cu ocazia sarbatorilor de iarna, de la data de 21.12.2015 la data de 04.01.2016 sunteti scutiti de raport.

Conducerea News Reporters va ureaza sarbatori fericite alaturi de cei dragi!

A fost adaugata o noua regula pentru a clarifica orice nelamurire cu privire la sanctionarea greselilor pe [/live].

11. Sunteti obligati sa acordati un AV de fiecare data cand un invitat greseste pe [/live]. Orice greseala va fi sanctionata cu un AV, iar la acumularea a 3 AV-uri invitatul va fi dat afara din [/live] fara a se mai putea intoarce si fara a primi banii inapoi. Dupa fiecare sanctiune trebuie sa va anuntati invitatul, cine nu respecta aceasta regula va fi sanctionat cu un Faction Warn sau un Avertisment Verbal in functie de caz.

Sambata, ora 19:00, va avea loc o sedinta in cadrul factiunii. Vreau prezenta maxima deoarece vom discuta lucruri legate de factiune.

Cine nu poate veni sa fac invoire.

Desigur, cei care lipsesc fara invoire vor primi FactionWarn.

Atentie! Pentru toti rang 3+, de acum inainte raportul este obligatoriu pentru fiecare rang 3+, adica cei care nu isi fac raportul nu vor mai primi amenda ci FW. Aceasta regula intra in vigoare de luni 22.02.2016.

Edited by Joue

În atenţia tuturor membrilor. Raportul de activitate a fost modificat astfel:

Rank 1: minim 70 puncte. (maxim 35 ziare)

Rank 2: minim 60 puncte. (maxim 30 ziare)

Rank 3: minim 40 puncte, + minim 3-5 interviuri pe saptamana. (maxim 20 ziare)

Rank 4: minim 30 puncte, + minim 2-4 interviuri pe saptamana. (maxim 15 ziare)

Rank 5: minim 20 puncte, + minim 2 interviuri pe saptamana. (maxim 5 ziare)

Adică, fiecare rang în parte are un maxim de ziare care îl poate face pe raport.

Această regulă intră în vigoare de mâine, 26.02.2016.

Edited by Joue

Guest
This topic is now closed to further replies.

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.