Jump to content
Michael Scofield

Sugestii / Suggestions

Recommended Posts

fEd3CTS.png

RO

Oriunde este loc de mai bine, chiar si in cadrul factiunii noastre. Indiferent daca esti membru sau nu, daca ai o idee stralucita care ar putea transforma in bine factiunea si serviciile oferite de aceasta, te asteptam cu o postare dupa modelul de mai jos.

• Nick:
  • Nivel:
  • Factiune:
  • Propunere / sugestie:

EN

Wherever is place for better, even for our faction. Whatever if you're a member or not, if you have an amazing ideea that could transform our faction in better an it's services, we'll wait you to post here as following:

• Nick:
  • Level:
  • Faction:
  • Sugestion:
Edited by zL Nelh
Redesign

Nick: Rich

Factiune: News Reporter.

Level: 5.

Propunerea ta: Propun ca dupa fiecare news RP, anunturi gratuite sau news din pack, fiecare membru sa dea /duty OFF. Se poate intampla sa scriem ceva pe /news in loc de /f.

Alte precizari:

Nu pot sa pun o regula in privinta asta, fiecare stie ce are de facut. Iar daca cineva greseste din cauza acestui lucru trebuie sa stie ca o sa fie sanctionat.

Propunere respinsa.

• Nick: c0s
  • Factiune: News Reporter
  • Level: 13
  • Propunerea ta: Ideea e ca unii ne deranjeaza, iar ei stau cu gandul ca nu o sa mai beneficieze de serviciile noastre ( O nimica toata. ). Propunerea mea ar fii ca pe langa faptul ca cei ce ne deranjeaza sa fie trecuti pe blacklist-ul nostru sa mai fie trecuti si pe blacklist-ul Barzini. Daca cei din Barzini "vor avea grija" de cei ce ne deranjeaza, vom avea parte de mai mult respect si nu vom mai fii deranjati aiurea de unii playeri.
  • Alte precizari: Ne vedem diseara !

Asta ar insemna sa fie pusi pe doua black list-uri, sa plateasca in doua locuri in caz ca vor sa fie scosi, si nu mi se pare deloc normal. Aveti de ales cand vrei sa puneti pe cineva pe black list, il puneti ori la noi, ori la Barzini.

Propunere respinsa.

Edited by Michael Scofield

• Nick: Jonathan
  • Factiune: News Reporter.
  • Level: 9
  • Propunerea ta: Ca dupa fiecare [/live], atunci la final cand reporterii si intervievatii isi iau ramas bun sa se adauge inca doua enunturi .

In cazul in care recrutam, sa se adauge "News Reporter recruteaza jucatori activi si seriosi, level 3 + ..'' [ Ramane la latitudinea ta cum alegi sa fie formulate ]

Si sa ne promovam serviciile, ceva de genul '' News Reporter ofera servicii platite precum interviuri si pachete de anunturi la preturi rezonabile, pentru detalii vizitati forumul..'' [ Poate fi formulat si altfel ]

• Alte precizari: Sper sa se aprobe.

Jonathan - Propunere acceptata. Este deja regula ca la sfarsitul fiecarui live, in cazul in care recrutam, sa anuntam asta pe live. Dar, o sa adaug in regulament, ca atunci cand nu recrutam, la sfarsitul fiecarui interviu sa ne promovam serviciile.

• Nick: Pikachu.
  • Level: 11.
  • Propunerea ta: Odata cu raportul de activitate sa fie si un concurs in fiecare saptamana: 'Punctajul cel mai mare' in care membrul care are cele mai multe puncte la raport sa fie premiat si cu 100,000$ pentru activitate, ca banuiesc ca este si activ daca a reusit sa faca cele mai multe.
  • Alte precizari: Asta depinde de tine, Michael.Scofield, daca doresti sa dai bani in plus pentru un 'salariu' sa spun asa in plus. Poate marii si activitatea odata cu acestea.

Edited by Pikachu

Pikachu. - Propunere acceptata. Aceasta o sa intre in vigoare de duminica dupa postarea rapoartelor din aceasta saptamana. Ramane sa ma mai gandesc la suma care o va castiga cel care are raportul cel mai bun.

• Nick: Pikachu.
  • Level: 11.
  • Propunerea ta: Suntem noi factiune pasnica dar nu putem face event-uri calumea propunerea mea este asta: Ca de la rank 3+ sau 4+ de exemplu (unul mai maricel totusi sa putem face si eventuri violente, sau macar unele dintre ele). Sper sa fie acceptata.. dupa cum am spus ca suntem noi factiune pasnica dar...
  • Alte precizari: Sper sa fie acceptata.

Pikachu. - Propunerea aceasta nu are sens. Am facut si eventuri violente, si nu numai odata. Oricine din factiune poate organiza un event, nu numai un rank mare.

• Nick: ShadowBLade
  • Level: 4
  • Propunerea ta: Eu propun ca pe langa ziarul din joc, sa mai facem un ziar pe forum unde sa putem pune si poze. Ar trebuii sa fie putin mai lung articolul, dar vom gasi noi idei.
  • Alte precizari: Nu am alte precizari.

ShadowBLade - Lucrez la un topic asemanator cu ce ai spus tu mai sus.

• Nick: tudor_unique
  • Level: 15
  • Propunerea ta: Propun ca la PayDay-uri sa fie si varianta pentru cei englezi cand este online cineva care are un minim de cunostinte.
  • Alte precizari: Asta ar putea fi folositor pentru cei putini de alta nationalitate. Se poate si sa fie de exemplu cineva care primeste /sms-ul si il traduce pe limba materna (romana) sa inteleaga si romanii nu sa-l zica in varianta englezeasca. Multumesc.

tudor_unique - Propunere respinsa. O sa-ti explic mai multe in joc.

Nick: NickPCH

Factiune: News Reporter

Level: 11

Propunerea ta: Propunerea mea tine de desemnarea Reporter-ului saptamanii. Bun, in momentul de fata, reporterul saptamanii este desemnat in urma criteriului din cadrul raportului de activitate. Propun, ca desemnarea unui reporter din saptamana respectiva, cel mai activ, sa se tine cont si de urmatoarele criterii:

• Raportul de activitate. ( In prezent, acesta fiind ).
  • Activitatea din game + comportamentul.
  • Activitatea pe forum.
  • Participarea membrilor la toate activitatile de pe forum. ( Concursuri, peisaje etc ).
  • Participarea aproximatia la toate evenimentele importante organizate in game, in cadrul factiunii si nu numai. ( Eventuri, sedinte, simulari live si multe altele ).

Alte precizari: Eu, consider ca asa va fi mult mai bine si mult mai "corect" alegerea unui Reporter din saptamana respectiva. Parerea mea, o astept si pe a voastra :).

• Nick: Alexandrew
  • Level: 10
  • Propunerea ta: Propun ca inafara de anunturi gratuite, reporterii sa poata da un anunt( vanzare, oferire rent, etc) in schimbul unei sume de bani. Asta sa fie doar la targuri, cand facem targuri, inafara de vanzarea ziarelor, oferire de refill/repair, sa dam si un anunt in schimbul unei sume de bani(intre 5.000$-10.000$).
  • Alte precizari: Ramane le decizia ta, Michael !

Edited by Alexandrew

Alexandrew - Propunere acceptata. O sa adaug acest lucru, cu mici modificari.

• Level: 16
  • Propunerea ta: Propunerea care o voi face acum, este inspirata de pe RPG1. Atunci cand topicul de 'Raport de activitate' este deschis ( Sambata si Duminica ), propun ca el sa fie facut si pinned in acele doua zile pentru a sarii in ochi fiecarui membru din factiune. Am vazut ca aceasta metoda se aplica pe RPG1 si are succes in postarea rapoartelor.
  • Alte precizari: Nu uitati, v-am convins ca-s bun la bataie asa ca aveti grija ce raspundeti !

c0s - Propunere acceptata. Oricum, raportul trebuie postat, indiferent daca este usor sau greu de gasit topicul.

• Nick: Alexandrew
  • Level: 11+
  • Propunerea ta: Am intrat acum 2 minute pe RPG1 la News Reporter, si am vazut un topic cu titlul de Responsabilitati si Obligatii. Aceasta idee este in totalitate a lui Empty, nu am nici-un drept de autor. Dar cand am vazut, mi s-a parut super buna ideea, si am zis ca ar trebui aplicata si la noi. In ce consta topicul asta? Pai fiecare membru cu organizari este postat in topicul asta din cate am vazut. De exemplu, Eu(Alexandrew) care ma ocup cu verificarea raportului de activitate, sa fie scris acolo,fiecare membru cu ce se ocupa. c0s care se ocupa cu distribuirea pachetelor, Michael cu live-uri, testerii, etc. (Stii la ce ma refer). Mi se pare o idee super buna.
  • Alte precizari: Acum ramane la decizia ta Michael :)!

• Level: 17
  • Propunerea ta: Propunerea mea, poate pentru unii (PopCorn) va fi o propunere pe care ei ar fi respins-o din prima, dar eu cred ca ar fi bine macar sa va ganditi la propunerea mea. Avand in vedere ca vin sarbatorile de iarna, vine revelionul s.a.m.d., m-am gandit ca ar fi bine pentru playerii serverului sa facem reduceri la preturile la interviuri pe perioada acestor sarbatori. Multa lume ar dorii un interviu in perioada sarbatorilor, dar stiiti cum e, nu toata lumea are "cascaval". Sper sa fiti de aceeasi parere cu mine si sa acceptati propunerea.
  • Alte precizari: Am fi mai apreciati de catre playeri daca s-ar accepta propunerea ( Cred ).

Alexandrew - Nu imi pot asuma ceva care nu este al meu, nu vreau sa deranjez pe nimeni. Oricum, o sa ma gandesc la asta si daca va fi cazul o sa vorbesc cu emptY. (abea acum am vazut propunerea ta. Trebuia sa-mi ziceti si mie in game ca am sarit peste).

c0s - Propunere acceptata. O idee buna.

• Nick: matryko_afc
  • Factiune: Civil
  • Level: 5
  • Propunerea ta: Propun, ca printre anunturile de roleplay, sa se introduca si cateva versuri dintr-un colind, sa se promoveze intalniri la MS Club ca o petrecere in ocazia Craciunului
  • Alte precizari: -