Jump to content

Topic pentru discutii


Dyablox
 Share

Recommended Posts

Dyablox, de ce imi tot vorbesti de invatamantul universitar? Mai am 4 ani pana acolo.
Zack, stii, nu e chiar asa. Daca petreci acesti ani de liceu in sistemul de invatamant militar, ai varii beneficii:
1. O pregatire excelenta, stand marturie rata de promovabilitate la BAC de 100%
2. Usurarea continuarii in sistemul militar, care este "mana lui Dumnezeu" in Romania, intrucat iti ofera GARANTAT un loc de munca stabil, IN DOMENIUL PENTRU CARE TE PREGATESTI, cu un salar mai generos decat in sistemul civil. Un grad.

Link to comment
Share on other sites

Destul de normale liceele militare, mai e ceva disciplină comparat cu alte licee publice.

În liceele militare dacă ești retardat, te învață să-ți ții limba după gură și să nu afle toți. În liceele ăstea normale, dacă ești retardar te știe jumate de Facebook și primești câte 190 de like-uri la o poză unde o lingi pe una la Mac.

Link to comment
Share on other sites

Cum o mai duceti, vorba este numai despre militarii si numai militari, castigul da, este unul foarte bun dar la si munca pe care o faci, nu cred ca ar trebuii sa faci atatea pentru 50 mil pe luna, sau ar fii bine, nu stiu ce sa zic.Nu am ceva cu militarii, dar mie nu-mi place sa fiu militar deoarece e bataie de cap, si incurcare.

Seara la echipa.

Link to comment
Share on other sites

Pentru ca am vazut militari, si mi se pare ca pun mai mult accent pe forta fizica.

Nu compara p*lele belite de la noi cu ăștea din România. România e un stat membru al NATO și are nevoie să aibă o armată instruită și disciplinată, pe lângă aceasta se investește mai mult acolo în armată decât la noi în invățământ :))

Cum tu mergi la liceu de informatica si pui mai mult accent pe informatica dar totusi faci celălalte materii ca liceele obișnuite, la fel și ei, pun mai mult accent pe Ed. Fizică si materiile de care vor avea nevoie pentru slujbă concomitent cu restul materilor.

+ multi cand aud de licee militar ii due capul la liceu sportiv, dar nu e asa.

Edited by Atticus
Link to comment
Share on other sites

Nu fac asociatie cu liceu sportiv, dar sa fii militar inseamna sa fii intr-un risc permanent. Chiar si daca o faci pentru tara, se merita?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.