Jump to content

[Portofoliu] c0s


uS HOUSTON
 Share

Recommended Posts

A74viTZ.pngrxz33Vb.pngeY205UH.pngXTkX7Xo.pngojEqsWz.png

 

ef0R35r.pnghSl95qh.pngEOfAU4V.png11ZipSM.png

 

MvuzrEE.pngPiAwTto.pngPt6dQjx.png

 

WwOEG.png

 

Q79DHB0.png

 

4qRz85y.png

 

Va rog sa va lasati pareri, sfaturi, critici. Sunt bine venite.

Alpha are dreptate, văd la ultima semnătură, cea cu phoenix că ai folosit cam aiurea gradient map. Se observă acea trecere de la normal color la gradient map. Trebuia sa îi fi pus opacitatea mai mică la gradient map ş să o echilibrezi puţin ca să nu se mai vadă aşa tare intrarea dintre cele 2 parţi ale semnăturii. În ceea ce priveşte avatarele, acelaşi lucru. Ai potenţial mare, îmi place cum aşezi textul, dar efectele sunt prea orbitoare, foloşesti culori mult prea deschise. Încearcă să foloseşti ca bleending mode "Soft light" sau "Multiply" cu o opacitate de 40-70% când mai foloseşti culori aprinse. Un ultim lucru. Acel stroke transparent nu cred că este necesar la toate semnăturile, insă ai putea inlocui cu alb, astfel s-ar vedea mai bine, albul fiind mult mai potrivit decăt transparenţa. Tot ce am spus aici sunt nişte simple păreri!

Link to comment
Share on other sites

Alpha are dreptate, văd la ultima semnătură, cea cu phoenix că ai folosit cam aiurea gradient map. Se observă acea trecere de la normal color la gradient map. Trebuia sa îi fi pus opacitatea mai mică la gradient map ş să o echilibrezi puţin ca să nu se mai vadă aşa tare intrarea dintre cele 2 parţi ale semnăturii. În ceea ce priveşte avatarele, acelaşi lucru. Ai potenţial mare, îmi place cum aşezi textul, dar efectele sunt prea orbitoare, foloşesti culori mult prea deschise. Încearcă să foloseşti ca bleending mode "Soft light" sau "Multiply" cu o opacitate de 40-70% când mai foloseşti culori aprinse. Un ultim lucru. Acel stroke transparent nu cred că este necesar la toate semnăturile, insă ai putea inlocui cu alb, astfel s-ar vedea mai bine, albul fiind mult mai potrivit decăt transparenţa. Tot ce am spus aici sunt nişte simple păreri!

 

Multumesc de parere si voi incerca sa-ti ascult sfaturile.

New:

 

Co7SQMg.pngUuxBu8m.pngkQm3Upx.png

 

Va astept cu pareri, critici, sfaturi.

Link to comment
Share on other sites

Primul avatar nu arată prea bine pentru că ai pus o culoare puţin nepotrivită pentru maşină şi faruri, adică nu se potriveşte cu farurile şi culoarea maşinii, însă celelalte 2 sunt foarte frumoase!

Link to comment
Share on other sites

Vai de smudge-ul ăsta. Urmează tutoriale pentru astfel de semnături. Renderul nu este integrat cum trebuie, culorile nu sunt potrivite.

 

Fara nici un pic de ironie, dar chiar am nevoie de ajutor la smudge.

Mai putea ajuta cu ceva tutoriale din domeniul smudge?

Vreau sa am putina cunostinta si din domeniul smudge.

Link to comment
Share on other sites

Fara nici un pic de ironie, dar chiar am nevoie de ajutor la smudge.

Mai putea ajuta cu ceva tutoriale din domeniul smudge?

Vreau sa am putina cunostinta si din domeniul smudge.

 

Degeaba vei şti smudge, dacă după ce l-ai facut strici toata lucrarea cu gradient-uri nepotrivite şi altele. Mai întâi învaţă să potrivesti culorile şi toate cele şi abia după apucă-te de smudge.

 

Cu o simplă căutare pe Google, gaseşti multe tutoriale: https://www.google.ro/search?q=tutorial+smudge&hl=ro&tbo=u&tbm=isch&source=univ&sa=X&ei=6eP_ULvuPMrPsgb1kIHQCA&ved=0CDAQsAQ&biw=1280&bih=861

Link to comment
Share on other sites

Fara nici un pic de ironie, dar chiar am nevoie de ajutor la smudge.

Mai putea ajuta cu ceva tutoriale din domeniul smudge?

Vreau sa am putina cunostinta si din domeniul smudge.

 

Smudge-ul nu e greu de inteles dar e greu de aplicat si necesita multa practica pana sa il faci asa cum iti place tie...

Pentru un smudge foarte frumos ai nevoie de o tableta ca sa poti folosi optiunea "Pen Pressure" din setarile de la smudge,dar iese destul de bine si cu mouse-ul dupa putin antrenament.

De tutoriale ce sa zic,cam toate iti explica acelasi lucru.

Link to comment
Share on other sites

Toate lucrarile mi se par frumoase, mai ales alea cu Lionel Messi.

Felicitari c0s pentru munca depus, mai asteptam creatii din partea ta.

Link to comment
Share on other sites

Avatarele sunt frumoase, însă semnătura şi logo-ul lasă de dorit. La avatarul din mijloc pot spune că ai fi putut pune un alt text la cel de-al doilea layer. Layerul cu textul mic este foarte ciudat, şi nu arată prea bine.

Link to comment
Share on other sites

Va multumesc pentru pareri!

Rog un designer sa inchida topicul pentru o perioada nedeterminata, sunt plecat intr-o excursie.

Cand voi revenii in tara, voi trimite un PM unui designer pentru a-mi redeschide topicul si voi revenii si cu noi creatii.

Multumesc!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.