Jump to content

Avispa Rifa - Anunturi importante / Important announcements


Marco
 Share

Recommended Posts

Astazi, 22/02/2019 avem 4 WARS, 2 ATTACK, 2 DEFFEND, ACCEPT DOAR 3 invoiri. 

ATENTIE !!!! - DACA NU VA PLATITI AMENZILE CHIAR VA SANCTIONEZ PE BUNE, PAI CE FACEM AICI? NE JUCAM? PLATITI-VA AMENZILE SI MAI UITATI-VA SI VOI PE FORUM, CA DUPA 

FACETI URAT CA DECE VA SANCTIONEZ, DACA NU VA UITATI PE FORUM !!!!! - AVETI AMENZI DE PLATIT DE LA 21.02.2019 - PLATITILE SAU MAI LUATI NISTE FW. 

MINIM 900 SECUNDE PE TURF SA FIE CLAR! 

 

Link to comment
Share on other sites

De astazi nu mai vreau sa vad nici un post in legatura cu factiunea 69 Piers Mobs, deoarece avem trata de pace cu ei ( alianta ), asa ca o sa lucram impreuna, event-uri, activitati...etc. Vreau sa fiti ca fratii cu ei. Atat am avut de zis. Cine nu asculta o sa fie sanctionat! 

Link to comment
Share on other sites

ASTAZI 25/02/2019 AVEM 2/2 WARS - War-ul din Los Santos cu Verdant Family este optional, cine vrea sa se duca, sa se duca, dar nu se face evidenta deloc la el, deci o sa ramana doar 2/2 war-uri si o sa se aplice regulamentul pentru acele 2 WARS! 

INFO: RANK 4+ - CINE MAI DA ATTACK IN ALT ORAS INFARA DE SF, O SA PRIMEASAC Faction Warn la prima abatere, la a doua abatere Rank down + Faction Warn, iar daca tot continua sa faca acelasi lucru o sa fie demis! 

CAND SPUN O CHESTIE PE /FMOTD RAMANE O CHESTIE, CHIAR DACA NU AVEM WAR IN ACEA ZI, NU MAI DATI IN ALT ORAS, FACEM ACTIVITATI, GASIM, DAR NU MAI FACETI ASA CEVA! MAI ALES DE LA UN RANK 6....aveam asteptari de la tine 

Link to comment
Share on other sites

Turf Attacker Defender Time Interval View
Arch Angels SF     Avispa Rifa      El Loco Cartel      20:00-20:30  
Cartel SF    Avispa Rifa     El Loco Cartel    21:00-21:30

 

MAINE, 27/02/2019 - INTRE ORELE 20:00-21:30 avem 2 war-uri. CINE NU ESTE PREZENT SI LIPSESTE FARA CERERE DE INVOIRE, ATENTIE!!! - ACCEPT DOAR 2 INVOIRI, PRIMESTE Faction Warn. 

Cine lipseste la un war din cele doua primeste Avertisment Verbal + 10,000$, un AV tine 7 zile, 14 automat. Asa ca atentie. 

VREAU PREZENT MAXIMA, VREAU SA INCEPEM SA NE TREZIM SI SA JUCAM FRATILOR! 

Link to comment
Share on other sites

ASTAZI, 28/02/2019 -  avem 3 war-uri. CINE NU ESTE PREZENT SI LIPSESTE FARA CERERE DE INVOIRE, ATENTIE!!! - ACCEPT DOAR 2 INVOIRI, PRIMESTE Faction Warn. 

 Asa ca atentie. 

VREAU PREZENT MAXIMA, VREAU SA INCEPEM SA NE TREZIM SI SA JUCAM FRATILOR! 

 

Link to comment
Share on other sites

ASTAZI, 05/03/2019 AVEM 3 WAR-URI DE DISPUTAT. ASA CA LA ORA 19:50 SA FIE TOATA LUMEA IN HQ CU ARME SI TOT CE TREBUIE. AVEM 2 DEFFEND SI 1 ATTACK, ASA CA VREAU PREZENTA MAXIMA, DEOARECE NU SUNTEM 30 / 30, SI VREAU SA FIM SI NOI ODATA TOTI ONLINE IN WAR. ACCEPT MAXIM 3 INVOIRI TOTUSI, POATE AVETI PROBLEME, DAR CINE POSTEAZA DUPA AL 3 MEMBRU CARE FACE INVOIREA O SA PRIMEASCA FACTION WARN, PENTRU NEASCULTARE ORDIN! Multumesc de intelegere! 

Link to comment
Share on other sites

ASTAZI, 06.03.2019 in intervalul 20:00 - 20:30 ( War cu El Loco Cartel, TURF: SFPD SF ), iar cel de al doilea, in intervalul 21:30 - 22:00 ( War cu 69 Piers Mobs, TURF: AIRPORT SF )

Regulile la aceste war-uri:

Minimul de secunde: 450 de secunde - Cine nu acumuleaza nici macar 450 de secunde o sa primeasca Faction Warn.

Scor mai mare de -15 sau -15 in cap, duce la sanctionarea voastra cu Faction Warn.

Vreau sa nu mai fie halababura si sa faceti ce spun eu si rank 4+ de acum in colo. Multumesc! 

Link to comment
Share on other sites

Salut, tin sa va reamintesc, ca evidenta pe data de 28.03.2019, a fost facuta aseara 29.03.2019, in urma unor discutii cu adminii. Intr-un final, evidenta a fost postata, sanctiunile au fost acordate, iar restul care aveti de platit amenda / amenzi, aveti timp pana astazi la ora 23:00 - Dupa acea ora orice amenda postata, o sa fie declarata "NULL" si nu se va lua in considerare, asa ca mai citit si topic-urile ca nu prea vad ca cititi. O zi buna! 

Link to comment
Share on other sites

Astazi, 08/04/2019 - Ora 21:00 - 21:30 TURF: CITY HALL SF, TOATA LUMEA SA ASCULTE CE AM SPUS IN /FMOTD, cine are, cine  nu are asta e incercam, bun, 

pentru acest turf aveti un target de minim 450 secunde, cine nu se incadreaza in acest target de 450 de secunde primeste Faction Warn dupa regulile de war fiind doar 1/1 - pedeapsa este de Faction Warn

Cine nu asculta de Rank in felul urmator: 

Rank 4

Rank 5 

Rank 6

Lider

O sa fie sanctionat, drept urmare, 

Aceste rank-uri or sa se vorbeasca intre ei cum si unde mergem. 

Nu mai plecati de unii singuri pentru ca degeaba va duceti

Riscati Faction Warn pentru neascultare ordin

Evidenta o sa se faca asa ca atentie si la scor-urile de -15 si mai sus de -15!

Link to comment
Share on other sites

Astazi, 12.04.2019 avem 2 war-uri foarte importante, pe care vreau sa le castigam neaparat!!! ACCEPT DOAR 2 INVOIRI, NU MAI MULT, DOAR PRIMELE 2 INVOIRI VOR FII ACCEPTATE! 

COORDONATORI : Lider si Co-Lider

Link to comment
Share on other sites

ASTAZI AVEM 2 WAR, LA ORA 20:55 TOATA LUMEA IN HQ, CEI NEINVOITI SI CEI PREZENTI SA SE PREZINTE LA HQ PENTRU WAR, CINE NU VINE ARE FW, CINE ESTE INVOIT RAMANE INVOIT, SASMD, ATENTIE, 

CINE FACE MINIM 450 SECUNDE ESTE IN REGULA.

CINE FACE BEST - O SA PRIMEASCA O PRIMA

CINE FACE WORST - O SA DISCUT

TOATA LUMEA ASCULTA SI FACE EXACT CE O SA ZIC EU! 

DACA NU AJUNG ESTE COSTYOKAPI PREZENT, DAR EU SUNT PREZENT SI FARA SA STITI VOI, ASA CA O ZI BUNA SI DISEARA VA ASTEPT LA WAR, NUMAI BINE! 

Link to comment
Share on other sites

Maine 17.04.2019 intre orele 20:30 - 21:00 si 21:30 - 22:00 avem 2 war-uri cu EL Loco Cartel, teritoriile se pot vedea pe rpg, https://www.rpg.b-zone.ro/wars/upcoming

Secundele: 450 SECUNDE - Cine nu le face este declarat absent

SCOR: -15 = FW 

@CostyOKAPI Daca nu esti prezent la aceste 2 war-uri pentru coordonare si prezenta /fvr-ului o sa iau in considerare la rang-ul tau, deoarece ar trebuii sa fi mai activ si sa poti face ce nu pot face eu cand nu sunt ONLINE, deoarece sunt implicat in alte probleme, dar am timp sa intru,  in special la war 2-3 zile pe saptamana am timp.

ATENTIE: DE VINERI - O SA FIU PREZENT CCA 1 SAPT NON STOP IN PERMANENTA

 asa ca nu o sa duceti lipsa de nimic.

Avem si noi familie de crescut, servici, etc.

O seara buna! 

Link to comment
Share on other sites

Maine 18.04.2019 aveti un war cu 69 piers mobs, din motive personale, atat costy cat si eu nu o sa fim prezenti, asa ca aveti target 250 de secunde de facut, daca nu se pot face 250 de secunde atunci o nu o sa fac evidenta de maine dar asta nu inseamna ca o sa fie numai asa, probabil sapt asta am fost si eu incarcat si costy si nu ajungeam la ora 20 - 22, si veneam dupa ora 22....asa ca maine aveti un war la ora 20:00, cel mai mare rank care este online o sa raspunda de voi, asa ca vorbiti intre voi! Seara buna!

INFO: Evidenta din 17.04.2019 se va face maine 18.04.2019 la ora 08-09 maxim! Seara buna! 

Link to comment
Share on other sites

MAINE 19.04.2019 WAR LA ORA 19:50 TOATA LUMEA IN HQ, VERIFICATI /FMOTD 

MINIM 250 DE SECUNDE CINE NU FACE NICI SECUNDELE ASTEA ESTE BATAIE DE JOC. 

SANCTIONEZ

1/1 = FW.

SUCCES

O SA FIU PREZENT LA ACEST WAR, ASA CA SA NU AUD MUSCA IN TIMPUL WAR-ULUI! 

 

Link to comment
Share on other sites

Astazi 02/05/2019 11:30AM am decis sa sterg toti playerii dupa lista de /blacklist, deoarece multi dintre ei nu s-au mai conectat de cativa ani iar altii de cateva luni bune, asa ca lista de 

blacklist se va lua de la capat. Orice atac sau deranj ce nu va "place" astept un PM cu dovezile iar noi o sa il bagam in blacklist, doar daca se incadreaza la cerintele de blacklist! 

O zi buna domnilor! 

Link to comment
Share on other sites

Luni, 06.05.2019 ora 20:30, vrem sa organizam o sedinta si un event cu toata factiune, vreau prezenta obligatorie daca nu, o sa fiti sanctionati ca atare.

                                              Sanctiuni: -Absent 1/2 - AV + Amenda $50,000

                                                               -Absent 2/2 - FW + Amenda $100,000

                                                                                                           

 

 

                                                                                                                                              O seara buna !

Link to comment
Share on other sites

Dupa cum am spus is in joc pe /FMOTD

 Cine nu vine astazi la war si nu are cerere de invoire este considerat absent si se va pedepsi cu Faction Warn, cine vine la war, trebuie sa faca minim 250 de secunde si apoi este liber! O zi buna!

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, QNT VeTeRaN said:

Dupa cum am spus is in joc pe /FMOTD

 Cine nu vine astazi la war si nu are cerere de invoire este considerat absent si se va pedepsi cu Faction Warn, cine vine la war, trebuie sa faca minim 250 de secunde si apoi este liber! O zi buna!

Participi și tu? 

Link to comment
Share on other sites

Astazi 08/05/2019 intre orele 20:00-21:00 avem doua war-uri

Minim 250 secunde.

Cine nu vine fara invoire are FW.

Cine face -15 = fw.

Asa ca jucati cu cap, si ascultati de noi! 

INFO: Orice membru ce posteaza aici incepand de acum, o sa primeasca Faction Warn pentru neascultare ordin, iar aviz altii playeri, WARN pe forum sau ceva mai rau! Multumsec de intelegere! 

 

Link to comment
Share on other sites

Astazi, 20/05/2019 ora 20:30 avem war cu 69 piers mobs, la ora 20:25 toata lumea sa fie deja in HQ langa peretele usii, cu armele necesare si tot ce trebuie, cine nu asculta de rank 4+ primeste Faction Warn neascultare ordin, asa ca daca aveti Faction Warn acordat astazi, sa nu ma mai intrebati dece-l aveti! O zi buna! 

Cerintele: Minim 900 secunde pe turf, cine nu face este trecut absent la war 1/1 si primeste FW

Scor: -15+ = FW

Scor: -10+ = 7,000$

Scor: -9 = 5,000$

Aviz subliderilor, cand postati si pe /fmotd, postati si aici ca sa avem mai multe dovezi si sa le aratam ce trebuie sa faca la war sau cerintele

Link to comment
Share on other sites

Astazi, 21/05/2019 intre orele 20:00 - 21:30 avem 3 war-uri de disputat, secundele la aceste 3 war-uri va fi de un minim pe care-l voi spune dupa 2-3 runde de war.

Dar sub 450 secunde nu o sa cobor.

Scor: -15+ = FW

Scor: -10+ = 7,000$

Scor: -9 sau mai putin *atentie pana in -5* = 5,000$

LA ORA 19:55 DEJA SA AVETI ARMELE SI TOT CE TREBUIE SALUT!

Link to comment
Share on other sites

Astazi, ora 20:00 avem un war cu El Loco Cartel, vreau prezenta buna, cine nu vine, deoarece doar 1 invoire mai accept, aveti Faction Warn, deja e monotonie aici, hai sa mai si luam turfs. Asa ca,

Minim 1000 secunde 

Cine nu face 1000 secunde este declarat absent si primeste Faction Warn 

MOTIV: Absent 1/1 Wars, care se pedepseste cu Faction Warn

LA ORA 19:50 SA FITI DEJA IN HQ CU ARME SI TOT CE TREBUIE! 

Link to comment
Share on other sites

Buna seara, buna dimineata sau buna ziua.

Pentru ca, in ultima vreme in aceasta factiune nu se prea mai face ce spune rank-ul superior aici ma refer de Rank 5+.

Cativa membrii trag echipa in jos, exemple:

Invoiri, inactivitati peste inactivitati sau invoiri

Scorurile foarte slabe, -5, -10, etc.

Nu spun ca nu este normal, dar nu de fiecare data sa faci pe -, drept urmare, cum am specificat mai sus, o sa dau din nou acel mesaj, poate nu m-am facut destul de inteles

 

Bun, de azi incolo indiferent ca sunt eu online sau nu, deoarece eu mai si muncesc fata de altii, cei care muncesc au respectul meu ca ii gasesc la war, dar ceilalti? aplicati, intrati aici sa faceti log? Ei bine, de azi inainte, ca sa ai sanse sa primesti rank up la timpul necesar aveti de implinit urmatoarele task-uri per fiecare luna

Minim 30 de ore jucate pe luna - De la Rank 1 la 2 

Minim 60 ore jucate pe luna - De la Rank 2 la 3 

Minim 120 ore jucate pe luna - De la rank 3 la 4 + prezenta la war-uri per saptamana minim 3 din 5 

Minim 200 ore jucate pe luna - De la rank 4 la 5 + prezenta la war-uri per saptamana 5/5 - aveti voie in toata luna sa lipsiti la doar 2 din 20 de war-uri cate am avea pe saptamana.

Daca nu faceti aceste task-uri o sa ramaneti la automat si cei de la rank 3 in sus o sa ramaneti asa.

De azi incolo vreau sa nu mai vad necoordonare la war.

Cand dau /backup undeva acolo sunteti, nu faceti altceva. 

Ascultati de mine in special, cand nu sunt eu aveti rank 6-5-4. mereu rank 6 au prima faza!

Task-uri la war: 

se afirma la fel ca cele normale per luna, dar pentru a avea sanse reale la rank up aveti de urmat asa

De la Rank 1 pentru Rank 2 - aveti nevoie de minim 900 secunde la fiecare war din saptamana (Indiferent ca zic minim 450 / 500 / etc - voi trebuie sa faceti minim 900)

De la Rank 2 pentru 3 - aveti nevoie de minim 1200 secunde la fiecare war din saptamana ( IDEM cu ce am specificat la rank 1 si 2 )

De la rank 3 pentru 4 sau 5 - aveti nevoie de minim 1250+ secunde la fiecare war din saptamana ( Idem cu ce am spus in cele mentionate mai sus )

 

Nu va convine aceasta chestie sunteti liberi sa va dati demisiile, demisiile se gasesc pe RPG

 

Sper ca m-am facut destul de inteles

Astazi 15.06.2019 ora 11:50PM 

Cine nu respecta ce spun membrii superiori, aici ma refer la rank 6, lider o sa fiti sanctionati, deoarece v-am cam lasat sa faceti cam ce vreti

Exceptie secundele la war sau neprezentarea la ele.

De acum in colo la fiecare war pe care o sa-l avem, deoarece eu unul m-am saturat sa fiu pasnic, o sa facem o lista daca ajungem la 24/24, iar pe acea lista o sa trec doar membrii care si-au dat interesul si care au dorit sa ajute aceasta factiune la cucerirea celor 24 de teritorii, chiar daca suntem x in factiune o sa ii mentionam doar pe cei care si-au dat interesul.

 

INVOIRILE LA ACTIVITATI: 

Acceptam maxim 3 invoiri pe zi ( war ).

Atentie: Acceptam de azi in colo doar motivele adevarate, nu scuzele de genu:

"Sunt plecat afara nu pot ajunge", "mi s-a stricat routeru, pc-ul etc", acceptam doar invoiri adevarate, iar membrii care au un loc de munca, si chiar muncesc cu adevarat or sa fie invoiti doar 2 zile din cele 5 cat dispune regulamentul dreptul la 2 zile invoite iar celelalte 3 la war.

Asa ca, nu aveti dreptul de a ne raporta, deoarece avem dreptul sa va respingem invoirile daca nu te incadrezi in cerinte sau esti deja al 4-5, etc membru care depunde invoire. 

Nu spunem ca va interzicem sa postati, aveti dreptul 2 zile din 5, dar nu in bataie de joc cu motive banale! 

Pentru motivele cu suspiciuni, o sa va cerem dovezi prin numarul de telefon personal, deoarece avem un asa zis grupulet, cei care nu sunt astept mesaj pe forum ( PM )

In orasul nostru secundele or sa ramana 900 secunde minim, de azi incolo nu se va mai preciza 450, 500, etc.

VA RAMANE DOAR 900 SECUNDE MINIM

---- AVEM DREPTUL SA MARIM SECUNDELE DACA SUNTEM IN PIERDERE DE SCOR ----

Pentru ca unii fac secundele si dau /q /crash, etc.

Cine nu are job-ul obligatoriu are FW.

Nu mai vreau sa vad ca va treziti cu 1-3 minute inainte ca nu aveti: "JOB" , "MATERIALE" , "DRUGS", etc,

O sa deschidem cat de curand si topicul de assasini si etc, o sa alegem, etc, asta doar cand o sa dispunem de minim 27 de membrii in factiune

Pentru a avea: Materiale, droguri, etc puteti sa bagati in seiful factiunii maxim 1000 intra la fiecare. 

Urmatoarele topicuri or sa fie inchise pana in ziua in care avem war. 

Exemplu, astazi este Duminica, topicul este inchis si se va deschide intotdeauna in ziua urmatoare la ora 00:00, doar daca avem war, cand avem sedinta topicul va tine 2 zile deoarece acolo este cu totul si cu totul altceva. 

Asa ca, topicul este inchis, se deschide in ziua urmatoare la ora 00:00, se inchide cu 30 de minute inainte de inceperea warurilor.

In fiecare zi, acceptam maxim 3 invoiri, ce depaseste, or sa fie automat respinse. 

Cine are o problema serioasa ma poate anunta cu maxim 1 zi inainte, deoarece mai tarziu nu ai cum, pentru ca nu cred ca o sa sti ce se intampla in ziua accea.

Referitor la demisiile ce vor urma daca or sa urmeze

---NU SE VA ACCEPTA NICI O DEMISIE, PANA CAND NU PLATITI TOATE DATORIILE FACTIUNII, Amenzi, etc---

Fiti mai activi, deoarece nu o sa va mai dau rank up aiurea, mai ales la faction warn, depinde foarte mult de activitatea ta daca vrei unclear la fw, asa ca fiti activi, cei care au! DEDICATIVA ( Este un joc virtual, dar daca vrei sa faci ceva aici, iti dai interesul, si eu muncesc va inteleg, dar pe cei de clasele 9-10-11-12(exceptie aveti bac-ul) - inteleg, dar restul? la fel si cei cu facultatea - sesiunile - examenele, intelegem, dar ceilalti? haideti sa strangem randurile! 

Multumesc! 

 

 

Se abroga.

Edited by Askhanar
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.