Jump to content

Timp rămas până la zilele B-Zone

V-am pregătit o mulțime de evenimente. Click aici

La mulți ani B-ZONE!

V-am pregătit o mulțime de evenimente. Click aici

Nelamurire


Rares123

Recommended Posts

Banii pe server ii poti face in 2 feluri:

1) Muncind la un job, precum Bus Driver, Garbage Man, Trucker sau Farmer (iti recomand trucker);

2) Participand la eventurile organizate de catre ceilalti playeri ai serverului;

3) Intrand intr-o factiune pasnica, precum School Instructor, Tow Truck Company, Paramedics sau Taxi LS/LV/SF.

 

PS: Respecta modelul de postare.

Link to comment
Share on other sites

@@Rares123, Salut :) Fiind nou, iti recomand sa urmaresti tutorialele de aici si o sa ai foarte multe de invatat. In opinia mea, cel mai bun job cred ca este Trucker. Oricum cam la toate job-urile iei asemanator, ma refer la: farmer, trucker, garbage man sau bus driver. Bani mai rapid faci intrand in factiuni, dupa parerea mea, cea mai buna factiune din punct de vedere al profitului financiar este School Instructor, unde poti sa intri daca ai minim level 5.

Link to comment
Share on other sites

Ca sa poti obtine un bun personal si o stare financiara medie ( nu poti deveni bogat peste noapte) trebuie sa lucrezi mult, insa este bine ca jobul trucker ofera o suma destul de mare la terminarea cursei 'Spynbed' (235$). De exemplu intr-o zi poti face chiar si 7000-8000$. Totul depinde de rabdare, spor la lucru!

Link to comment
Share on other sites

Cum au spus si cei dinaintea mea trebuie sa ai un job convenabil, preferabil Trucker, Garbage Man sau Farmer. Toate aduc bani. Totusi, trebuie sa ai bunavointa si multa ambitie pentru a face primii bani si a te lansa pe piata afacerilor. Cumperi o masina ieftina si o vinzi cu cateva sute / mii in plus pentru a scoate profit. Cauti mereu oferta cea mai mica, dar fara sa ii inseli sau pacalesti pe restul. Dupa ce strangi o suma frumusica iti iei un biz si incerci sa il faci cat mai cunoscut. Pana atunci spor la munca!

 

 

Daca mai ai intrebari imi poti da un PM. Preferabil ar fi sa postezi aici data viitoare: http://forum.b-zone.ro/topic/8840-intrebari-si-nelamuriri/

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.