Jump to content

Sony Xperia Honami ar putea realiza captura video 4K, conform unui slide dintr-o prezentare


Leventhe
 Share

Recommended Posts

După ce am văzut variantă pe alb a lui Sony Honami şi am aflat că terminalul va fi prezentat oficial pe 4 septembrie, în aceeaşi zi cu Galaxy Note III, iată că descoperim şi un aspect foarte interesant legat de camera sa.

 

honamy-4k.jpg

 

Se pare că terminalul va avea o cameră capabilă de captură video 4K, dacă informaţiile apărute în slide-ul de mai sus sunt reale. 4K înseamnă în acest caz înregistrarea unui clip video la o rezoluţie de 4000 x 2000 pixeli, deşi standardul este 4096 x 2160. Reţineţi că procesorul Snapdragon 800, cel din interiorul lui Honami oferă suport pentru această rezoluţie şi mai rămâne doar problema spaţiului de stocare pentru asemenea clipuri.

 

Vă reamintesc că Honami e dotat cu o cameră de 20.7 megapixeli, cu senzor de 1/2.3 inch (Exmor R cu G Lens). Nu e prima oară când auzim de un telefon Sony cu captura 4K, dar pare ireal faptul că suntem la doar 2 săptămâni distanţă de lansarea să. În plus, la ce bun captura 4K, dacă putem să vedem clipul doar pe un ecran Full HD sau pe televizoare de zeci de mii de euro?

 

Sursa: http://stiri-telefoane.mobilissimo.ro/sony/sony-xperia-honami-ar-putea-realiza-captura-video-4k--conform-unui-slide-dintr-o-prezentare_18072.html

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.