Jump to content

Distrugerea ochilor


qazdawn
 Share

Recommended Posts

eu port de la 2 ani ochelari, si mi se pare ca cel mai mult se strica in fata calculatorului si a televizorului. Dar sunt diferite tratamente si operatii mai nou, cu laser, care te pot scapa de probleme desi sunt foarte costisitoare.

Link to comment
Share on other sites

Vara,cand am liber,stau peste 12 ore...nu am probleme cu ochii,si ceea ce fac nu ma afecteaza...Cu somnul,stau cam prost,dar mereu imi gasesc ocupatie...nu stiu de ce,dar multi imi spun ca voi muri tanar... :))..in fine...in timpul scolii,stau maxim 3 ore....nu pentru ca stau sa`mi fac temele,dar ies pe afara cu prietenii...vara sunt plecat si profit de linistea locului retras in care ma aflu momentan,mult mai preferabil decat agitatia care apare in Constanta din cauza turistilor...liniste si pace dupa 8 luni de scoala :))

Link to comment
Share on other sites

Da intradevar calculator e un fel de "drog" sa spun asa cand nu existau calculatoare se facea altceva atunci..dar acum asa e ,iar cu distrugerea ochilor ,daca ai monitor dupa vremea lui pasvante da ,iti strica ochii ,iar tot timpul trebuie sa fie pe 80-90 Mhz..daca e mai mult de atat in maxim o saptamana trebuie sa porti ochelari in cel mai rau caz.

Sper ca am fost destul de explicit.

Link to comment
Share on other sites

Eu nu am probleme cu ochii doar când stau prea mult timp la calculator in urmatoarea zii ma doare capu' si am vomitaturi ( asta ii zic eu lu mama, si nu ma duc la scoala) in rest nimic :D
Link to comment
Share on other sites

Si eu eram ca majoritatea dintre voi, pana am inceput sa stau cate 8 ore la PC in timpul saptamanii cand aveam scoala, iar acum stau tot cam la fel, pentru ca mai ies pe afara, dar eu am probleme, eu fiind la scoala in ultima banca, pana la tabla eu vad in ceata, probabil port mai mult decat bunicul meu, asta e. Vreau neaparat sa ma duc la control la ochi, pentru ca sigur am problema de vedere!

Link to comment
Share on other sites

Dap multi copii ajung sa fie dependenti de calculator..sh eu vara trecuta stateam mai mult de 10 ore pe pc de dimineata pana la 8 seara atunci cand ieseam afar veneam pe la 10 sh iar pc:|

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.