Jump to content

Interviuri


Jodko

Recommended Posts

Acest proiect este inspirat dupa interviurile care se fac la nivel mare pe forumul principal.

Aici o sa postez interviuri facute cu jucatorii de pe B-Zone, cu cerere sau spontane. Nu o sa existe restrictii pentru emoticoane, etc.

Cuvintele obscene vor fi cenzurate, in rest totul va fi permis.

Cererile, respectiv interviul in sine, se vor face prin PM, in acest topic o sa postez doar interviul.

Model de cerere [PM only]:

Nickname:

Level:

Bara RPG:

Factiune:

Alte precizari:

- la ultimul punct precizati daca aveti o data/ora preferata, o tema de discutie, etc.



Reguli:
- fara limbaj vulgar;
- fara atacuri;

Cerinte minime pentru cererile de interviu:

- minim 500 posturi pe forum;

- minim 1 an vechie pe server;

De interviuri o sa ma ocup eu, GF Robert sau F4L AlexM.

By Jodko, F4L AlexM & GF Robert


Link to comment
Share on other sites

Interviul #1 - Laurence
Data - 30.03
----------------
> Salutare Laurence, bine ai venit! Cum esti astazi?
# Salut. Bine te-am gasit. Se pare ca este o zi frumoasa de primavara.
> Cum te simti sa fi primul jucator care participa la acest proiect?
# Ce sa zic, eu vreau doar sa ajut la dezvoltarea acestui proiect si ma bucur ca ai acceptat asta.
> La ce nivel ai ajuns pana acum si de cand joci pe B-Zone?
# Am level 47 (420/186) si joc de 2 ani si 5 luni, cu mici pauze.
> Ai mai avut si alte conturi sau acesta este singurul?
# Acesta este singurul meu cont, si cu bune si cu rele.
> Ce jucator te-a adus pe server? Sau cum ai aflat de el?
# Jucam pe alt server si am aflat de acolo despre "marele B-zone". La vremea aia nu era chiar asa populat ca acum. Erau 350-400 jucatori maxim.
> In ce factiune esti acum? Ce rank ai si de cand esti aici?
# Sunt in Federal Bureau of Investigation de 3 saptamani si detin rank 2.
> Care a fost cel mai mare rank pe care l-ai avut? Si in ce factiune?
# Am avut rank 4 in Tow Truck Company. Anul trecut pe vremea asta, Blue_Blood lider.
> Care a fost cel mai important lider din cariera ta de jucator? Care te-a influentat cel mai mult?
# Cred ca Mastertrap21, el a fost primul meu lider, un om si un prieten extraordinar.
> Care este factiunea ta preferata si de ce?
# Nu am o factiune preferata, din punctul meu de vedere fiecare factiune are ceva aparte. Ceva care sa te atraga intr-un fel sau altul.
> Pe langa treaba de agent, ce altceva iti mai ocupa timpul pe server?
# Cea mai mare parte a timpului meu pe server o petrec ajutand jucatorii care folosesc /helpme. Treaba de agent nu este chiar atat de grea pe cat pare.
> Sa inteleg ca esti helper. Cat de grea este aceasta functie?
# Ce pot sa spun, nu este chiar atat de grea pe cat pare. Sunt momente cand stau cate 10-15 helpme-uri active si trebuie sa ma misc foarte repede. Asta se intampla dimineata de obicei cand suntem putini helperi activi.
> Ai folosit vreodata o comanda in alt caz decat /helpme?
# Sincer sa fiu, da. Am folosit si alte comenzi, mai mult sau mai putin in scopuri personal
> Despre ultimele update-uri aduse serverului ce parere ai?
# Nu stiu, eu unul cred ca era mai bine inainte. Sa poti detine 2 vehicule de acelasi fel.. Nu prea are rost...
> O sa iti dau 3 nume de pe server si vreau o parere sincera despre respectivii.
# Ok.
> Kelton, Audi_RS8 si Shobo.
# Kelton e un tip ok, chiar daca pare sever, e sever doar atunci cand trebuie, dar mai face si el cate o gluma, mai calca pe bec, e om, toti oamenii gresesc. Nu ma refer ca gluma e o greseala, dar are si el si bune si rele.
# AUDI_RS8 are nume de masina si e un parior inrait, din cate stiu. Am fost si eu dar in ultimul timp m-am lasat.
# Shobo...un prieten foarte bun pe care il cunosc de mult timp. A muncit din greu sa ajunga unde este acum, helper si lider.
# Pe toti 3 ii respect pentru asta, fiecare a muncit sa ajunga pana aici.
> Ce nick-uri ai mai avut in trecut?
# Nick47
>Care a fost motivul pentru care l-ai schimbat?
# Am vrut sa trec la altceva, la numele meu real. (Laurentiu)
> Ai facut vreodata ceva ce regreti acum?
# Nu, nu regret nimic din ce am facut.
> Sa intram putin in lumea afacerilor. Iti place sa faci afaceri? Te pricepi?
# In ultimul nu am mai facut dar imi place, ma pricep oarecum.
> Care a fost cea mai buna/cea mai proasta?
# Au fost afaceri unde am castigat si 100k, unde am pierdut si mai mult.
> Care crezi ca a fost cel mai bun afacerist pe care l-ai intalnit?
# Cu sigurata macabru, a castigat la o casa 1,200,000$. In 4 ore...
> Cu ce jucator ai pierdut cel mai mult intr-o afacere?
# Nu mai stiu dar am pierdut la o casa. Oricum, nu-mi pare rau. Trebuia sa ma scap urgent de ea.
> Cam atat cu afacerile, sa trecem putin la factiuni.
# Ok.
> Ce parere ai despre liderii din ziua de azi?
# Consider ca toti isi merita functia, toti au facut ceva pentru a ajunge lideri. Unii au muncit mai mult, altii mai putin dar merita.
> Daca ai avea posibilitatea, unde ai vrea sa fi lider? Si de ce?
# Nu stiu, cred ca la Tow Truck Company. Acolo am petrecut o perioada frumoasa si m-as intoarce oricand acolo.
> Ce imbunatatiri ai aduce factiunilor daca ai fi scripter?
# As modifica HQ-urile factiunilor pasnice, le-as adauga un interior mai mare. Acum cand sunt 30 la sedinta nu incap in HQ.
> O sa iti dau 3 nume de fosti lideri mafioti, vreau o parere si daca se poate si un top.
Lollipop, Diesel, Unk.
# 1. Lollipop - e pe primul loc. Am colaborat cu el, i-am fost rank 2. Ma intelegeam foarte bine cu el, pacat ca nu mai joaca.
# 2. DieseL (pussy licker) porecla lui, i-am fost si lui membru in Cuneo. Imi povestea aventurile lui "umede".
# Si 3. unK, nu i-am fost membru dar m-am imprietenit cu el la un moment dat. E un baiat ok.
> Ce parere ai despre Hitmen Agency si membrii actuali?
# Isi fac bine treaba, banuiesc. Am vazut ca sunt membrii cu experienta. Membrii vechi.
> Care dintre conduceri si-a facut mai bine treaba? Adyztu cu Clayton sau Florin_HBK cu Vincenzo?
# Florin_HasBâkâ cu Vincenzo, strict parerea mea.
> Ce parere ai despre fiecare in parte, cei 4 de mai sus?
# Pe Adytzu nu l-am cunoscut, nu-mi dau cu parerea despre el.
# Clayton mi-e prieten foarte bun, m-a ajutat de multe ori. Bogatas mare, nu gluma.
# Florin_HBK e un baiat ok, mai mistocar de fel.
# Asa, Vincenzo iarasi, e un baiat ok, de treaba. Poti face o gluma cu el.
> Cand preconizezi ca o sa ajungi admin?
# Nu m-am gandit la asta. Sunt helperi mult mai vechi ca mine, mult mai experimentati, care merita admin. Eu o sa astept, iar daca e sa se iveasca ocazia, se va ivi.
> Daca ownerul actual ar renunta, pe cine vezi sa ii ia locul?
# Probabil Royce.
> Ce parere ai despre casele care se liciteaza cu euro?
# O idee proasta, mie nu imi place.
> O sa iti dau 3 factiuni si vreau sa imi spui cine crezi. Ca ar lua lider la ele, in caz ca liderii actuali ar renunta: FBI, Hitmen Agency si Taxi LV.
# La FBI cred si sper ca Squiz.
# La Hitman nu prea stiu situatia, Vincenzo nu poate ca e admin.
# La Taxi LV va lua subliderul, cred. Nu stiu cine e.
> Vreau sa te intreb ce parere ai despre sistemul de clanuri.
# E mai bun acest sistem...decat sa dea fiecare 3€ pentru a-si schimba numele.
> Ce crezi ca e mai important: averea sau rankurile in factiuni?
# Nici una, nici alta. Distractia e pe primul loc. Averea sau rankurile la un loc nu fac cat face distractia, la urma urmei e un joc.
> Care e masina ta preferata si de ce?
# Infernus, e cea mai rapida masina si are un design frumos.
> Care e cel mai "nab" jucator pe care il sti? :))
# Clayton.
> Ce sfat le oferi jucatorilor care au primit a doua sansa la momentul iertarii?
# Nu trebuie sa le ofer vreun sfat, sunt sigur ca si-au invatat lectia.
> Cel mai frumos moment din cariera ta care este?
# Prima mea factiune, Taxi LV. Era caterinca mare.
> Dar cel mai urat?
# Nu stiu, cand a trebuit sa ies din LSPD pentru examene. Aveam level 25 parca.
> In ce factiune ai intra daca ai parasi FBI?
# Probabil Hitman Agency. Nici prin cap nu mi-a trecut sa ies de aici in viitorul apropiat.
> Cum vezi B-Zone peste un an?
# Nu stiu, nu vreau sa-mi dau cu parerea despre asta.
> Cateva cuvinte si un sfat pentru cei ce vor citi interviul?
# Hmm. Sa te ajute cu proiectul, mie mi se pare o idee foarte buna, cu initiativa. Sa speram ca va fi un proiect de viitor, sa te ti de treaba.
> Multumesc pentru prezenta si sustinere Laurence, iti doresc multa bafta si sa ne auzim cu bine!
# Multumesc si eu pentru acordarea acestui interviu ! O zi buna !
----------------
Acesta a fost primul interviu, alaturi de helper-ul Laurence.
Cine are propuneri sau doreste interviu sa imi lase PM.
Revin cu alt interviu zilele urmatoare.

 

Link to comment
Share on other sites

Interviul #2 - [ZEW]DoDge.
Data - 31.03
---------------------
> Salutare Dodge, bine ai venit! Ce faci?
# Salutare Jodko, mersi! Bine, muncesc :)
> Bun asa. Ce level ai si de cand joci pe server?
# Acum am level 32, joc cam de 2-3 ani cu pauze mari.
> Cine te-a adus pe B-Zone?
# Un coleg de clasa, =Vlad=.
> In ce factiune esti, de cat timp si ce rank ai?
# Sunt in Tsar Bratva de 8 zile si am rank 1.
> Facand parte dintr-un gang, vreau sa te intreb ce parere ai despre noul update si cum crezi ca e mai bine: cum e acum sau cum era inainte?
# Inca nu am avut ocazia sa ajung la war dupa update, dar cred ca era mai bine inainte.
> Din cate ai apucat sa vezi, de ce crezi ca sistemul intial a fost mai bun?
# Pentru importanta kills si deaths. Dupa parerea mea era mai frumos, mai faceai cate un best :)
> Din cate am vazut parerile sunt impartite, crezi ca o sa se revina la vechiul sistem?
# Sper sa revina, eu imi doresc asta.
> Cum arata o zi pe server pentru tine?
# Ca si in real life, uneori plictisitoare, alteori mai plina de actiune.
> Care sunt realizarile marcabile din cariera ta de pana acum?
# Rank 4 in 69 Piers Mobs, atat deocamdata.

> Pe viitor ce planuri ai?
# Sa ajung sublider/lider la un gang.
> Daca ai avea putere de decizie ce modificare ai aduce serverului? Una singura.
# Cred ca reguli mai aspre in gang pentru cei ce ieseau pe minus la war.
> Cum te vezi peste 6 luni?
# Poate intr-o functie mai buna, dar mai am de muncit.
> Pentru tine ce e mai important: averea sau rank-ul mare intr-o factiune?
# Nici una nici alta, mai important e respectul unul fata de altul.
> Ce mesaj ai pentru cei ce o sa citeasca interviul?
# Nu uitati de respect, respecta si vei fi respectat. Munciti daca vreti sa ajungeti undeva, caci nimic nu vine de la sine pana nu depui efort!
> Acesta a fost interviul nostru. Multa bafta, Dodge, sa ne auzim cu bine!
# Multumesc inca o data, multa bafta si tie in tot ceea ce faci.
-----------------
Cine are propuneri sau doreste interviu sa imi lase PM.
Daca vreti sa iau interviu cuiva anume astept PM.
Link to comment
Share on other sites

Cererile pentru interviu sunt deschise. Astept PM dupa urmatorul model:



Nickname:


Level:


Bara RPG:


Factiune:


Alte precizari:


- la ultimul punct precizati daca aveti o data/ora preferata, o tema de discutie, etc.


Link to comment
Share on other sites

Interviul #3 - [GF]Robert

Data - 5.04

----------------

> Salut Robert, ma bucur ca ai acceptat invitatia mea la interviu. Ce faci?

# Imi omoram timpul prin SA:MP, afara vremea e cam urata.


> De cat timp joci pe B-Zone si cine te-a adus pe server?

# Din vara anului 2010 as putea spune, fiind primul cont. Pe server m-a adus un prieten, care a luat intr-un final ban.


> Din ce factiune faci parte, de cat timp si ce rank ai acum?

# Din Taxi Los Santos, sunt de 8 luni si ~10 zile, detinand rank 5.


> Visezi sa ajungi lider la aceasta factiune?

# Greu de spus, n-as vrea sa il dau jos pe Shobo, pentru ca isi face treaba foarte bine, dar nici n-as putea fi ipocrit sa spun ca nu vreau functia.


> Care sunt cele mai mari realizari din cariera ta de jucator?

# Momentul cand am primit rank 5, eram off-line, cand am intrat in prima factiune, cand m-am alaturat familiei Corleone.


> Care sunt cele mai urate momente pe care le-ai avut?

# Hm, am incercat sa ma bucur de tot ce s-a intamplat, unele intamplari rele ajutand intr-un final la "maturizarea" mea ca jucator. N-as putea spune ca am avut un moment rau care doar a daunat.


> Daca ai putea ce update ai aduce serverului? Fa o mica lista.

# As separa comenzile la taxi pe orase. Masinile unei companii sa fie disponibile doar membrilor acelei companii. As schimba sistemul de droguri cu unul care sa includa dependenta. Cam atat am in minte acum.


> Care este parerea ta despre admini si helperi?

# Desi au fost unele controverse, in final echipele sunt bine definite. De mult n-am vazut ca un admin sa fie sanctionat. Singurul defect sa spunem asa, ar fi ca uneori nu se raspunde la report in timp util. Cat despre helperi, din nou au fost controverse, dar sunt activi.


> Care dintre helperi crezi ca ar merita sa fie promovat la gradul de admin?

# Wisler. A dedicat mult timp jocului si il cunosc, este o persoana extraordinara. De altfel si Shobo, chiar daca este el mai inactiv..


> Care este cel mai bun amic al tau?

# Imposibil de decis.


> Revenim la Taxi. Daca in viitor ai ajunge lider, ce modificari ai aduce?

# Sanctiunile ar fi mai dure in primul rand. Rank-up s-ar acorda mult mai greu. Si eventual, mici modificari prin regulament care ar acorda celor de rank 5 o putere de decizie mai mare.


> Crezi ca toti membrii actuali isi merita rank-ul pe care il au?

# In mare parte, da.


> Care e cel mai nab jucator pe care l-ai intalnit? :))

# [GF]Vince.


> Despre ultimele imbunatatiri aduse serverului ce parere ai?

# Doar pentru ganguri, nu prea imi pot da cu parerea.


> Cum te vezi peste 6 luni?

# Cu 1 an si 4 luni vechime in Taxi LS, eventual cu alt rank. (mai mare)


> O sa iti dau 3 nume de admini si vreau o parere sincera: Vincenzo, KillerFish si Bobo

# Vincenzo, mi se pare ok, desi nu am vorbit cu el vreodata.

# KillerFish m-a ajutat de multe ori, am si ras cu el intr-o conversatie de report.

# Bobo, a stiut sa mentina B-zone sus.


> O sa facem la fel si cu helperii: Bigzila, Deidara si Oto.

# Bigzila nu mi-a acceptat vreodata un helpme, nu am vreo idee despre el.

# Deidara mi se pare ca are un IQ peste medie, mi-a acceptat un helpme.

# oTo, generatia veche, F4L, acum Avispa, stie ce face.


> Daca ai iesi din taxi, in ce factiune te-ai duce?

# M-as lasa un timp, am multe amintiri aici, posibil FBI.


> De ce este rivalitate atat de mare intre companiile de Taxi?

# Chatul [/tx] a dus rivalitatea la o cota mult mai mare. Fara el, certurile ar fi ramas pentru [/sms]. In general, poate sunt putin subiectiv, dar Taxi LV si SF cam se muta cu totul in Los Santos. Pe principiul ca 3 frati mananca la 3 farfurii diferite, acesti 2 frati, cam mananca din farfuria celui de-al III-lea.


> Trecem putin la afaceri. Care este cea mai bun afacere pe care ai facut-o?

# O casa de pe Vinewood, am cumparat-o cu 3.5, la vanzare primind 4.5. (milioane)


> Ce lucuri materiale ti-ai dori? Da-mi cate un exemplu pentru biz/casa si masina.

# Business, Rent Bike LS. Casa...a doua de pe Vinewood. In materie de masini, le-am avut pe toate, deci nu-mi doresc altceva.


> La ce nivel se ridica averea ta aproximativ?

# Cam 6 milioane, dar valoarea sentimentala este mult mai mare.


> Care este modelul tau in afaceri si de ce?

# N-am un model anume, mi-a placut sa negociez in stilul meu.


> Care crezi ca a fost cel mai bun afacerist de pe server?

# Eu, glumesc. Audi, desi nu sunt sigur pe raspuns..


!!!# Senzational, rank 2 in Gangster's Family, fix in timpul interviului.

!!!> Felicitari!


> Care au fost factiunile anterioare si in care te-ai simtit cel mai bine?

# Medic, Tattaglia, Corleone, News Reporter, Taxi, singura companie, Tattaglia. M-am simtit bine in Corleone, fiind foarte greu de intrat acolo.


> Fiind un jucator vechi iti dau 3 nume de fosti lideri si vreau o parere.

# Interesant, astept.

> Uidivo, adytzu si Zanu.

# UiDivo, cred ca s-a ocupat bine de medici, fiind activi atunci.

# Agentia a fost, este, si va fi mereu factiunea de elita a serverului, Adytzu a continuat munca buna a celorlalti lideri.

# Cu Zanu. m-am cunoscut relativ bine in Tattaglia. Ne injuram, Snizel dadea mute, era de treaba.


> Ce nick-uri ai mai avut in trecut?

# Roby_1111, pe care i l-am incredintat unui prieten, el reusind sa ia ban. Acesta fiind primul cont. SoNy95, fiind nick-ul anterior, l-am schimbat datorita monotoniei.


> Iti dau posibilitatea sa alegi oricare 5 jucatori/fosti jucatori si sa iti dai cu parerea despre ei.

# Yay, interesant, incepem:

1.Snizel. La cei 16 ani ai lui, era genial, si-a meritat pe deplin functia.

2. Razvan14, pe care desi nu l-am cunoscut, mi s-a parut ca a dus Corleone la alt nivel.

3. Vinnie, un prieten foarte bun, un om corect, un player experimentat.

4. Shobo, liderul care mi-a dat sansa sa fiu in conducerea unei factiuni arantundu-mi 'secretele' de taximetrist.

5. Jodko, un player mic care vrea sa faca lucruri mari.

> Cel mai tare ultimul :))


> Te-ai gandit vreodata sa pleci din Taxi?

# De foarte multe ori, am pus chiar 2 demisii, realizand ca nu fac bine daca plec, am retras sau le-a respins Shobo.


> Ce membru din taxi crezi ca are cel mai mare potential? Exceptandu-te pe tine :)

# Poate Vince, care trage de mult sa ia rank 4, poate Jodko care se implica.


> Ce vrei sa transmiti oamenilor ce iti vor citi interviul?

# Sa jucam pentru placere, chiar daca atmosfera din 2010/2011 nu poate fi readusa inapoi, n-ar strica sa ne apropiem totusi putin de ea.


> Despre acest proiect bazat pe interviuri ce parere ai si ce sanse ii dai pe viitor?

# Se da o sansa tuturor la un interviu, este ceva benefic. Cu o promovare buna, poate ajunge mare.


> Cam acesta a fost interviul, iti doresc mult succes si sa faci tot ceea ce iti propui. Salut Robert!

# Salut Nabko!








----------------

Cine are propuneri sau doreste interviu sa imi lase PM.

Astept in continuare cereri prin PM.




Link to comment
Share on other sites

Interviul #4 - Lung[sEF]

Data - 8.04

----------------


> Salut Lung, bine ai venit! Ce faci?

# Salut Jodko. Bine te-am gasit. Ce sa fac, tocmai ce m-am intors de la un 'film 3D' cu profa de engleza.


> De cand joci pe B-Zone si cine te-a adus aici?

# Pai joc cam de vreo 2 ani si jumatate. Pe server, nu m-a adus nimeni. L-am gasit pe net si i l-am dat celui mai bun prieten al meu, Anded.


> La ce level ai ajuns si din ce factiune faci parte?

# Am ajuns la level 50, rp de 51 si fac parte din ultramegasuper factiunea Southern Pimps.


> Ce rank ai in acest gang si de cand esti aici?

# Sunt 'Pimp Boss-ul' acestei factiuni, mai pe scurt, lider. Fac parte din acest minunat gang, de 8 luni si 2 saptamani.


> Ce alte functii importante ai mai avut pe server?

# Helper.


> Din ce cauza nu mai esti helper acum?

# Poveste lunga. Dorinta de a castiga un war a fost foarte mare, cum sunt abuzari pe server, m-au enervat si am dat goto la war. Acestia au tras din afara zonei si mi-a sarit tandara.


> Iti pare rau pentru ce ai facut?

# Da si nu

> Dezvolta..

# Da, pentru ca era frumos ca si helper, aveam mult mai multe sanse sa ajung admin si sa banez codatii si nu pentru ca sunt mai 'liber'. Trebuia sa intru mereu sa accept helpmerui ca sa nu fiu dat afara, sa fac reclama etc.


> Din cate vad pe /turfs gang-ul tau este printre cele mai puternice, cum ai reusit?

# Dupa luni bune ca si lider, am reusit sa fac un colectiv unit. Cheia succesului este ascultarea. I-am invatat ca trebuie sa asculte si sa nu iasa din cuvantul coordonatorilor pentru a castiga. Totodata, ii amenint cu factionwarn-uri.


> Acum ca sistemul de war nu mai este in faza "beta", poti sa ne faci o comparatie intre fostul sistem de war si actualul?

# Da, este mult mai frumoasa noua metoda. In primul rand, scorebord-ul este genial, ne arata statisticile in timp real. Inainte, se punea foarte mult accent pe killuri, nici de cum pe munca in echipa. Acum, pentru a castiga, trebuie sa fim uniti, sa ne ajutam reciproc si sa colaboram pentru a castiga o runda.


> Care a fost cel mai important lider din cariera ta?

# 2 lideri au fost importanti si anume [F4L]Dextter lider School instructor si Shooter lider Southern Pimps.


> In caz ca ai renunta la lider, pe cine ai propune in locul tau?

# Nu pot dezvalui acest lucru. Este strict alegerea mea, cel mai probabil, subliderul meu, JustThink.


> Pe ce criterii iti alegi membrii care urmeaza sa intre in gang?

# Activitate, seriozitatea de care au dat dovada in aplicatie si nu in ultimul rand, sanctiunile pe care acestia le-au avut.


> Respectand traditia interviurilor, o sa iti dau 3 nume si vreau o parere sincerca despre respectivii: Karan, sRn si Vincenzo.

# Karan - este un admin foarte bun si totodata un prieten foarte bun. Avem o gluma intre noi si aceea este 'LuNg, gg ba'. Acesta este un fel de salut.

SRN - Il cunosc de mult timp, de cand eram in lspd. Este un om de treaba cu care te poti intelege

Vincenzo - om de nota 10, chiar daca ne-am certat acum o saptamana pentru un nimic. Tin minte si acum, noptile pierdute cu el si cu niste moldovence pe skype.


> Daca ai putea, ce schimbari ai aduce serverului?

# Pai sincer, as schimba multe. In primul rand, as inchide sectiunea complaints pentru o perioada nedeterminata. As reduce sanctiunile care sunt mult prea drastice, as edita regulamentul si as face ca jocul sa fie mult mai distractiv fara prea multe reguli.


> Care este cel mai mare regret al tau?

# Pai regret faptul ca a trebuit sa-l dau afara pe AnDeD, acesta fiind subliderul factiunii.


> Iti dau sansa sa iti alegi oricare 5 jucatori si sa iti spui parerea despre ei.

# JustThink - caterinca de om. Stie sa faca o atmosfera placuta cand trebuie, dar totodata este serios cand trebuie.

# Show - un prieten foarte bun. Este o persoana de cuvant, am incredere totala in el.

# Shooter - Un ardelean tacut, bun la suflet, intelegator.

# Alexbz - Un om de treaba. Intotdeauna ma ajuta atunci cand am nevoie de un sfat, chiar daca a pierdut liderul.

# [uS]padr3 - un pusti cu suflet mare. Si-ar da si 'viata' pentru gang. Nu stiu atatea cuvinte pentru al lauda.


> Daca ai iesi din gang, in ce factiune te-ai duce?

# Hitmen Agency.

> De ce?

# Pentru ca am am picat de 2 ori armele si o data am fost demis dupa o saptamana. In concluzie, nu m-am saturat de viata de asasin.


> Cum te vezi peste 6 luni?

# Pai, cred ca tot in Southern Pimps si admin level 1. Si inca ceva: 3 orase MOV <3


> O sa incerci sa devi iar helper la urmatoarele recrutari?

# Bineinteles, o sa aplic la vara si voi avea tot timpul din lume sa sparg contorul lui Kelton.


> Ce mesaj ai pentru cei ce iti vor citi interviul?

# Niciunul, astept criticile.


> Cam atat cu interviul, bafta Lung, sa cuceresti orasele.

# Mersi, salut!







----------------

Cine are propuneri sau doreste interviu sa imi lase PM.

Astept in continuare cereri prin PM.




Link to comment
Share on other sites

Interviul #5 - GalaxxY
Data - 9.04
----------------
> Salut Galaxxy! Ce faci?
# Foarte bine.Tu ce mai faci?
> Destul de bine. De cand joci pe B-Zone si ce level ai?
# Joc de pe 21.11.2011 si am level 52.
> Din ce factiune faci parte, de cat timp si ce rank ai acum?
# Fac parte din Los Santos Taxi din 24.09.2013 si detin rank 5.
> Fiind un membru vechi si avand rank mare iti doresti sa ajungi lider?
# Momentan nu ma cred pregatit, implica multa responsabilitate, toate la timpu lor sa mai prind si eu experienta... poate atunci.
> Cu cine te intelegi cel mai bine din actualul colectiv al factiunii?
# Sincer, cu toata lumea si asta imi place aici ca suntem un colectiv unit.
> Care dintre membrii actuali crezi ca are cel mai mare potential?
# Tu, Jodko, pentru ca te implici mult atat pe forum cat si in game, [GF]Robert ca se implica foarte mult in factiune.
> Cam atat cu factiune. Ce nick-uri/conturi ai mai avut?
# Nu mai am alte conturi si asta e singurul nick care l-am avut.
> Care sunt cele mai importante momente din cariera ta?
# Momentul cand am luat rank 5 in Los Santos Taxi.
> Dar cele mai urate?
# Momentul cand am fost nevoit sa ies din factiune.
> O sa iti dau 3 nume de pe server si vreau o parere sincera: Shobo, Gheran si Flames.
# Shobo un baiat extraordinar care face treaba buna cu factiunea.
# Gheran un subleader de treaba si nab :))
# Flames nu prea am avut treaba cu el dar este un admin excelent.
> Cine este cel mai bun prieten al tau?
# Am cativa nu dau nume ca imi este sa nu omit pe careva se stiu ei.
> Daca ai iesi din Taxi in ce factiune te-ai duce?
# Sincer nu mam gandit la asta cred ca m-as duce in PD sa vad cum este.
> Ce mesaj ai pentru cei ce iti vor citi interviul?
# Sa se bage si ei la un interviu cu tine ca faci treaba buna cu ele.
> Cam atat cu interviul. Iti multumesc pentru prezenta Galaxxy si bafta in viitor :)
# Si eu iti multumesc.Multa bafta cu proiectele tale. Salut!
----------------
Cererile sunt momentan inchise, o sa anunt eu cand revin.
O sa fac o schimbare si anume:
- Interviurile cu jucatorii ce au avut realizari mari, helperi, admini, lideri, jucatori vechi si cunoscuti o sa le fac prin PM. O sa pun o serie de intrebari ce tin de functie/trecut/realizari etc. O sa sarim peste partea introductiva tinand cont ca respectivii sunt deja cunoscuti si nu au nevoie de prezentari.
- Interviurile cu jucatorii mai putin cunoscuti o sa le fac in joc la fel cum am facut primele 5 interviuri.
Fac aceasta schimbare pentru a scuti din timp, pentru a putea face cat mai multe interviuri.

 

Link to comment
Share on other sites

Interviul #6 - [MF]Edward_Nisan
Data - 9.04
----------------
> Salut Edward, ce faci?
# Salut Jodko, eu fac foarte bine. Tu?
> Destul de bine. De cât timp joci pe B-Zone și la ce level ai ajuns?
# Joc pe B-Zone de 1 an și 5 luni aproximativ și am ajuns la level 50.
> Cine te-a adus pe server?
# Un coleg de clasă, Tyky.
> Poți să faci o comparație între perioada de atunci și serverul cum este acum?
# Desigur, hmm de unde să încep. În primul rând sancțiunile nu mai sunt lafel de drastice iar asta cam strică zic eu. Helperi sunt un plus. Îi ajută foarte mult pe cei de level mic. În rest totul este foarte bine.
> În ce facțiune ești, de cât timp și ce rank ai?
# Momentan fac parte din LVPD și am rank 1. Fac parte din aceast facțiune de 2 săptămâni și 4 zile.
> Spune-mi ultimele 3 facțiuni și rankul obținut acolo.
# LV Taxi rank 3, LVPD rank 2 și LV Taxi din nou rank 5.
> Care sunt realizările marcabile din carieră ta?
# Pot spune utilizarea comenzi /fvrespawn :)) adică rank 5 în Taxi LV.
> Ce mai urât moment care este?
# Pot spune că momentul când am warn pe joc la level mic.
> Dacă ai putea ce modificări ai aduce serverului?
# Aș "înrăii" regulile serverului. Acum mulți playeri ne înjură iar ei primesc doar mute, era mai bine să primescă warn sau ban în funcție de gravitate.
> Ce planuri ai pe viitor?
# Aș dorii să ajung cât mai sus în LVPD și să obțin o avere bunicică.
> Ce nick-uri ai mai avut în trecut?
# Nisan.
> O să îți dau 3 nume de pe server și vreau o părere sinceră despre respectivii: Awake, Moartea și BogdiBmx.
# Interesant.
# BogdiBmx ( cunoscut că și bicicletă) este un prieten de-al meu. Este un om de notă 10+ care ajută pe oricine oricând.
# Moartea îl știu de când era primar, fix atunci când era el primar m-am apucat și eu de să-mp. Mi se pare o persoană de treabă.
# Awake, nu prea am avut tangente însă din câte am înțeles ar fii o persoană interesantă.
> Ce părere ai despre fostul lider Taxi LV [GF]Zokee și faptul că a renunțat la funcție?
# Știam de mult că avea de gând să lase liderul deoarece anul următor trebuie să dea bac-ul și nu mai are timp să se ocupe de această funcție. Țin să îi spun că-l respect și că-l asteapt lângă mine în LVPD.
> Urmând tradiția interviurilor te rog să alegi 5 jucători și să îți dai cu părerea despre ei.
# Dipper - cel mai mare nab pot spune. Însă este un om de încredere și foarte dornic să ajute.
# Tyky - sunt coleg cu el de clasă de 11 ani. Aș avea prea multe de zis.
# Carl - Pot spune doar atât: "Rob LS Rob LS mamă Rob LV Rob LV " citat din el pe skype :))
# macabru - Foarte muncitor, știe să ajungă unde dorește.
# RazvanC - este cel care m-a învățat să joc să-mp. M-a ajutat încă de la level mic alături de suzetă cum stă treabă cu acest joc.
> Ce mesaj ai pentru cei ce îți vor cîți interviul?
# Citiți regulamentul serverului și respectatil. Și nu mai faceți DM pe copi.
> Cam atât cu interviul alături de Edward, multă baftă în carieră de polițist!
# Mulțumesc, multă baftă și ție în carieră ta de taximetrist.
----------------
Cine are propuneri sau doreste interviu sa imi lase PM.
Cereri deschise!!!

 

Link to comment
Share on other sites

Interviul #7 - [RTS]Aragaz
Data - 10.04
----------------
Aragaz - fost helper, actual membru Taxi LS, un jucator vechi cu vaste cunostinte despre joc cunoscut si ca Aragorn.
----------------
> Ce nick-uri ai mai avut in trecut si de ce le-ai schimbat?

# Am avut nick-ul Aragorn de cand m-am apucat de joc pana in vara anului 2013, l-am schimbat deoarece porecla mea pe server era Aragaz (nickname-ul actual) si toti ma numeau asa.

> Ce realizari ai pe server?
# Cea mai important realizare pentru mine a fost cand am reusit sa obtin functia de helper, dar si cateva factiuni in care am avut rank 4 si m-am simtit foarte bine: National Guard, School Instructor & 69 Pier Mobs

> De ce nu mai esti helper?
# Se pare ca inceperea scolii si stresul si-au spus cuvantul, unii care m-au intrebat cred ca stiti povestea si o voi spune si aici, sper sa nu va plictisesc. A fost dat un /helpme de o persoana X (nu vreau sa ii spun nickname-ul pentru a nu se interpreta ceva) cu rugamintea de a ii arata o locatie. Am rugat acea persoana sa ma urmareasca pentru ai arata locatia si "am incalcat regulile" intr-un joc intrand pe contrasens, iar marele si actualul "admin" William statea la rank 4 sa ia carnete, l-am rugat frumos sa-mi lase (persoana pe care doream s-o ajut) in pace si apoi m-a luat pe mine la rost printr-o replica: "Lasa ca vezi ce te ajut si pe tine acum".(Acum vorbeste frumos ca e admin) Dupa cateva momente a vrut sa-mi ia carnetul si eu am dat /q, deoarece ma enervase si cred ca daca avea admin atunci si ce superioritate isi dadea era in stare sa ma baneze ca am mers pe contra sens. In fine, nu vreau sa mai comentez altceva ca oricum v-am plictisit cu "romanul" meu, dar va mai zic un lucru: fiecare isi urmareste interesele in viata.

> Care a fost cel mai frumos moment din cariera ta?
# Am multe momente frumoase pe server petrecute alaturi de amicii din joc, dar cele mai importante au fost cand am primit helper si rank 4 in NG.

> Care a fost cel mai urat moment?
# Cel mai urat moment a fost atunci cand am pierdut helperul (eu zic pe nedrept si l-a momentu actual a zis-o si un admin - nu dau nume) Dar asa e, se sanctioneaza de obicei cel care a gresit din cauza altuia. In Romania daca calci un betiv care a sarit in mijlocu strazii, tu esti de vina si esti bagat la puscarie, nu ala ca si-a turnat in cap bautura si a sarit in fata masinii ca un pinguin.

> Ce regreti cel mai mult?
# Ca n-am reusit sa le demonstrez unora de ce sunt capabil.

> Ce planuri de viitor ai?
# Planuri de viitor deocamdata am pentru viata reala, in joc vreau sa raman in taxi si sa ajut cu ce pot si cel mai important, sa pastrez legatura cu amicii buni care mi i-am facut in acest joc. "Cariera" in joc deja nu mai conteaza din moment ce am pierdut helperu, stiu ca nu o sa mi se acorde a 2-a sansa. E greu sa cunosti omul doar printr-un joc.

> Care este cel mai bun prieten al tau?
# Din viata reala si care au jucat SA:MP pe B-Zone sunt Catalin1994 si Iulian1996 (s-a lasat), iar cei mai bun amici pe care mi i-am facut in joc si as vrea sa-i intalnesc si in realitate candva, de aceea pastrez cu ei legatura si pe retelele de socializare sunt: Eugen90, CipiGroza (cei vechi il stiu), dar si Andreiy. si Raduku.

> Cum te vezi peste 6 luni?
# Prefer sa nu raspund la asemenea intrebari, poate maine imi pica o caramida in cap cand merg pe strada si nu mai apuc sa ma vad peste 6 luni :))

> Ce schimbari ai aduce serverului?

# As aduce o schimbare a regulamentului si as sanctiona mai mult nesimtirea, iar unele fapte as analiza mai bine ce s-a intamplat (daca as fi admin) si de la ce a pornit o altercatie, de exemplu. Cum v-am spus si mai sus. "

In Romania daca calci un betiv care a sarit in mijlocu strazii, tu esti de vina si esti bagat la puscarie, nu ala si-a turnat in cap bautura si a sarit in fata masinii ca un pinguin."


> La ce factiune iti doresti lider si de ce?
# Mi-am dorit candva lider la National Guard, stiu ca este o functie grea si nu oricine e capabil sa se descurce cu ea, bineinteles, un lider e binevenit la orice factiune, dar cred ca in momentul de fata n-am timpul si rabdarea necesare unei astfel de functii si in plus ca nu mai sunt vazut cu ochi buni de cei din conducere.

> Vreau parerea ta sincera despre: Kelton, Bobo, Moartea, Teylo si Lung.
# Kelton - O persoana cu caracter si foarte corect, dar uneori ar trebui sa mai asculte si la cei care isi spun oful (nu toti vorbesc aiurea si mint, unii au dreptate) si sa analizeze o problema din doua parti si sa le "cantareasca" . In cateva cuvinte, sa nu aplice regulamentul mereu cum "scrie pe hartie". De exemplu sa faca diferenta intre unu-l care sparge o banca si unul care fura o paine de foame.
# Bobo - Destept ca a stiut sa se descurce (stiti la ce ma refer)

# Moartea - Un baiat de nota 10, nebun (sensu de haios) si o persoana pe care o respect.

# Teylo - Foarte de treaba, il cam fura uneori peisaju :)) (cuvinte cu sub-inteles)

# Lung - Un amic vechi de pe server si daca citeste acest interviu vreau sa-i zic ca-mi cer scuze ca m-am razbunat pe el si am vrut sa-i fac rau din cauza unui carcotas din joc care ii era alaturi si intrecuse masura.

> Alege-ti 3 jucatori de pe server si spune ce crezi despre ei.
# Vinnie, KillerFish, Allen & Ciupanezu (ultimii 2, retrasi) Stiu ca am zis 4, dar acestia sunt cei fata de care am avut si am in continuare cel mai mare respect. Mi-au dat intotdeauna sfaturi bune, chiar daca majoritatea au fost intr-un joc si m-au ajutat cand le-am cerut acest lucru. Sunt niste oameni de nota 1000.

> Poti sa faci o comparatie intre B-Zone de acum 2 ani si B-Zone asa cum e acum?
# Actualul B-Zone s-a umplut de generatia care vine din urma (cei sub 14, 13 ani ) care, cum spunea o profesoara din generala: "Au fost intarcati cu Coca-Cola". (Cuvinte cu sub inteles :)) )

> Ce mesaj ai pentru cei ce iti vor citi interviul.

# Multumesc ca mi-ati citit interviul si sper ca nu v-am plictisit.

----------------
Cine are propuneri sau doreste interviu sa imi lase PM.
Cereri deschise!!!

 

Link to comment
Share on other sites

Interviul #8 - [GF]Zokee.
Data - 14.04
----------------
Zokee. - fost lider Taxi LV, actual helper, un jucator vechi si cu multa experienta, foarte probabil viitor admin.
----------------

> Ce nick-uri ai mai avut in trecut si de ce le-ai schimbat?

# Zokee.

 

> Ce realizari ai pe server?

# Deţin funcţia de helper al serverului RPG 1. Am mai avut lider până acum câteva zile.

 

> Cand preconizezi ca o sa ajungi admin?

# Nu îţi pot răspunde la această întrebare, deoarece nici eu nu ştiu, când vrea Naşu'.

 

> Care a fost cel mai frumos moment din cariera ta?

# Când am luat sublider la LV Taxi.

 

> Care a fost cel mai urat moment?

# Când am lăsat liderul.

 

> Ce regreti cel mai mult?

# Nu regret nimic până acum.

 

> Ce planuri de viitor ai?

# Avansarea la statutul de admin.

 

> Care este cel mai bun prieten al tau?

# psoN.

 

> Cum te vezi peste 6 luni?

# La fel cum sunt şi în prezent

 

> Ce schimbari ai aduce serverului?

# Este ok aşa cum e.

 

> Care a fost motivul pentru care ai renuntat la lider?

# Consider că mi-am terminat treaba ca lider şi că trebuie să las locul şi altcuiva.

 

> Iti doresti sa mai ajungi lider pe viitor?

# Dacă deţii funcţia de helper / admin nu mai poţi ajunge lider.

 

> Cum arata "viata" unui lider?

# Când intri pe SA:MP: Vorbesti cu membrii, nelămuriri etc, aplicaţii, faction warn-uri, rank-up-uri, deci nu e aşa uşor.

 

> Care sunt cei mai de incredere jucatori pe care ii sti?

# Cu admin lângă tine, oricine e de încredere.

 

> Alege-ti 3 jucatori de pe server si spune ce crezi despre ei.

# macabru - Un prieten bun

# psoN - Un prieten din realitate, bun şi mă bucur că am lăsat lideru' pe mâini bune.

# MrYonutz - Un alt prieten din realitate, care mă pot baza mereu pe acesta.

 

> Poti sa faci o comparatie intre B-Zone de cand te-ai apucat de joc si B-Zone asa cum e acum?

# Era mult mai frumos atunci, bine şi plăcerea de a juca era mult mai mare, acum ne-am şi plictisit..

 

> Ce mesaj ai pentru cei ce iti vor citi interviul.

# Jucaţi corect! Aşa veţi ajunge sus.

----------------
Cine are propuneri PM.

 

Link to comment
Share on other sites

Interviul #9 - Florin_HBK[banH]
Data - 19.04
----------------
Florin_HBK - lider Hitmen Agency, asta spune tot.
----------------

1. De cand joci pe server si cine te-a adus?

Joc incepand cu data de 11 februarie 2012 si am auzit de el de la Razvan14.

 

2. Ce realizari ai pe server?

Consider ca realizari faptul ca am reusit sa ajung Lider al factiunii de suflet, Hitmen Agency si ca am reusit sa cuceresc orasele Las Venturas si Los Santos sub conducerea lui Razvan14 in Corleone Family.

 

3. O sa aplici pentru helper la urmatoarele recrutari?

Da,voi aplica fiindca simt ca pot ajuta comunitatea mult mai mult.

 

4. Care a fost cel mai frumos moment din cariera ta?

Cel mai frumos moment din cariera este desigur, atunci cand am fost numit Leader Hitmen Agency insa nici momentele de invite si rank up nu se uita.

 

5. Care a fost cel mai urat moment?

Cel mai greu moment a fost atunci cand mi-am pus demisia din agentie. Addyn a lasat liderul iar noul lider nu era la fel de apreciat. Majoritatea persoanelor de la conducere au plecat si eu eram ultimul, insa nu prea vroiam sa plec. Fiind chemat in mod repetat de Razvan14, am parasit agentia cu rank 4 si am continuat sa ma gandesc la ea pana m-am intors.

Greu mi-a fost si atunci cand a trebuit sa parasesc Corleone Family pentru a lua o pauza scurta de la joc. Daca ma tineam de treaba atunci puteam avea sanse sa ajung Leader al mafiei insa asa mi-a fost soarta, fiindca daca luam atunci leader, acum nu eram ce sunt.

 

6. Ce regreti cel mai mult?

Regret doar ca nu am descoperit server-ul mult mai devreme.

 

7. Ce planuri de viitor ai?

Referitor la viata reala am multe planuri privind o facultatea si un job iar in game doresc sa conduc agentia cat mai mult posibil pentru a pastra statutul ridicat si pentru a asigura un viitor stralucit.

 

8. Care este cel mai bun prieten al tau?

Am foarte multi prieteni, nu am unul anume dar nu am sa-l uit pe Razvan care mi-a deschis portile pe server si nici pe Letzgo si LuPiTo cu care am crescut impreuna in game.

 

9. Cum te vezi peste 6 luni?

Sincer nu stiu, nu pot sa prevad viitorul, insa sper sa ajung cu bine la facultatea si sa-mi continui activitatea pe B-zone linistit.

 

10. Ce schimbari ai aduce serverului?

Nu as schimba nimic pe server. Cei care s-au ocupat cu asta pana acum, au facut treaba buna fiindca se vede numarul mare de playeri la activ.

 

11. Cum este "viata" de lider?

Viata de leader este mai complicata. Pe de o parte este o dorinta pe care oricine si-o doreste, insa este si un blestem fiindca ai o responsabilitate ridicata. Consider ca un leader bun este cel care isi organizeaza totul asa incat si factiunea sa functioneze bine dar si sa adune impresii bune de la restul playerilor.

 

12. Alege-ti 3 jucatori de pe server si spune ce crezi despre ei.

Primul ales este Razvan14. Razvanel a facut multe pentru b-zone,insa atunci cand spunem razvan14 ne gandim automat la Corleone Family. A fost unul dintre cei mai buni lideri pe care i-am avut, a facut treaba buna atat ca leader cat si ca admin. Din pacate a fost perioada aceea cand a primit ban, insa legenda lui ramane. Atat Corleone cat si B-zone nu ar fi fost la fel fara Razvan14.

Urmatorul jucator ales,este insusi Addyn. Acest om are pe deplin meritul pentru agentia care o conduc astazi. El a fost primul meu lider in agentie, cel care a crezut in mine si mi-a dat o sansa de care am profitat. Am invatat multe de la el. A fost o persoana extraordinara, avea un caracter unic si o putere de a-si castiga respectul impresionanta. Din pacate cand a lasat liderul si adminul am parasit agentia pentru a ma alatura lui Razvan14, insa Addyn a crezut in mine, a stiut ca intr-o zi voi prelua functia de Director.

A treia persoana este Radu. Un jucator care a fost devotat agentiei. A petrecut aproape toata cariera sa in agentie neacordand importanta rank-ului sau functiei care o detinea. Pur si simplu s-a gandit '' Aici sunt bun, aici imi place, aici raman.''. Pe vremea lui Addyn am fost amandoi rank 4 insa dupa ce am revenit in agentie, el m-a primit cu bratele deschise in calitatea de leader. Radu stia de ce sunt in stare si a avut incredere in mine.

 

13. Poti sa faci o comparatie intre B-Zone de cand te-ai apucat si B-Zone asa cum e acum?

Diferenta dintre atunci si acum este uriasa. In primul rand conditiile de joc pentru incepatori sunt mult mai bune fapt ce te incurajeaza sa joci. Cand m-am apucat eu stiu ca rupeam munca la ferma pentru a castiga ceva bani, lucru greu si enervant insa mi-a modelat bine caracterul. Cel mai notabil este faptul ca numarul de playeri a crescut, fapt ce a ridicat nivelul server-ului fata de altele.

 

14. Care sunt criteriile pe baza carora iti alegi agentii?

Eu pun mare pret pe experienta, comportament, caracter si activitate. Prima data cand vad o aplicatie ma uit atent la sanctiunile pe care le detine acea persoana fiindca consider ca odata ce ai primit ban/warn/ajail mai mult de o singura data, inseamna ca nu esti suficient de matur pentru agentie. De asemenea, comportamentul trebuie sa fie unul impecabil fara atitudine de mafiot cu prea mult ''valoarea'' la cap, fara limbaj colorat. Din momentul in care persoana imi aplica, toate aerele de ''fost leader/helper/admin/rank 4,5 si asa mai departe'' trebuie sa dispara. Cei care sunt respinsi, le explic in descriere la ce capitol consider ca mai au de lucru pentru a deveni membri iar daca ei vor urma ce le-am zis eu atunci vor avea de castigat fata de tot sever-ul nu numai de agentie. De asemenea, ma gandesc mult si daca acea persoana poate sa se integreze in grupul deja format fiindca colaborarea dintre membri si lider dar mai ales intre membri este esentiala pentru a mentine succesul.

 

15. Ce schimbari iti propui in viitor, referindu-ne la factiune.

Sincer nu prea am ce sa mai schimb la ea. Sunt leader de aproximativ 3 luni si am reusit sa schimb multe lucruri care nu erau in regula. Cel mai mult sunt mandru de membrii mei care si-au schimbat calitatile in mare proportie, toti sunt ''silent'' in meseria lor.

 

16. Spune-mi 3 fosti agenti de care iti pare rau ca au plecat si motivul.

Ca simplu membru mi-a parut rau de plecarea lui Addyn, Karan si Razvan14 fiindca alaturi de ei si de al3xu1zu, Blue_Blood se creea un ambient grozav, o pofta de joc cum rar se gaseste pe server.

Ca leader imi pare rau de plecarea oricarui membru insa notabile au fost plecarile lui Freddy, Clayton si rLm29 fiindca erau membri de baza. Freddy a avut cursul carierei mele. Am fost colegi in multe factiuni si aveam o placere de a lucra impreuna indiferent de functie.

 

17. Ce mesaj ai pentru cei ce iti vor citi interviul.

Pentru cei care vor citi acest interviu, le urez sa nu faca cum am facut eu ci sa-si creeze o cariera proprie, originala care se le aduca succesul urmand un traseu asemanator insa le spun din start ca odata ce ai un comportament exemplar, esti activ, stii sa respecti pe oricine si iti vezi de treaba ta urmandu-ti telul, va veni si ziua cand munca ta va fi rasplatita. Va multumesc pentru timpul acordat si sa ne auzim cu bine, multumesc Jodko.

----------------
Cine are propuneri PM.

 

Link to comment
Share on other sites

Interviul #10 - Audi_RS8[banH]

Data - 19.04

----------------

Audi_RS8 - fost lider School Instructors, acum admin level 3.

----------------


1. Ce realizari ai pe server?

In prezent, detin functia de admin level 3 (RPG Administration Team) pe serverul RPG.B-ZONE.RO. In trecut, am mai detinut functia de helper si lider School Instructors.



2. Cum arata noua organizare a echipei de admini si ce implica ea?

Dupa cum ai observat, arata destul de bine. Kelton a modificat radical regulamentul, astfel incat incercam sa le facem tuturor pe plac.



3. Care a fost cel mai frumos moment din cariera ta?

Momente frumoase au fost multe, insa doar doua sunt cele mai importante. Unul ar fi atunci cand pe data de 17/11/2013 am reusit sa intru in echipa de admini, iar celalalt moment a fost atunci cand am reusit sa imi fac cativa prieteni pe care ma pot baza mereu.



4. Care a fost cel mai urat moment?

Atunci cand am tras unele concluzii, fara sa analizez situatia. Inca regret niste lucruri pe care le-am facut in trecut.



5. Ce regreti cel mai mult?

Hmmm, interesanta intrebare. Regret faptul ca in unele momente am pus prea mult suflet in acest joc. Acum ceva vreme (8 luni) eram preocupat sa "ajung cineva pe server". In mintea mea, acel cineva era unu care avea foarte multi bani. Abia dupa un timp mi-am dat seama ca: "Nu conteaza cati bani ai, conteaza ce prieteni ai. Banii sunt doar un bun material care se obtin oricand, pe cand un prieten il obtii foarte greu".



6. Ce planuri de viitor ai?

Deocamdata sa ajut la dezvoltarea serverului.



7. Cum este "viata" de admin?

Aceasta "viata" nu este deloc usoara. Majoritatea jucatorilor spun ca: "Esti admin, abuzezi de comenzi, ai pile, faci ce vrei etc". Este gresit, functia de admin necesita multa rabdare si atentie. Trebuie sa le explicam jucatorilor unde au gresit, nu sa-i sanctionam direct. Daca incerci sa fi dur, nu rezolvi nimic. In schimb, daca le vorbesti frumos, nu iti bati joc de ei, acestia vor intelege intr-un final ce nu au voie sa faca.



8. Poti sa faci o comparatie intre B-Zone de cand te-ai apucat si B-Zone asa cum e acum?

Pot spune ca B-Zone s-a schimbat radical. In 2011, atunci cand m-am apucat eu, erau vreo 400 de jucatori, nu exista DealerShip-ul, nu puteai sa dai rob decat cu Burrito, erau alte reguli etc. Acum toti jucatorii au drepturi egale. E mult mai frumos.



9. Daca ai putea sa te intorci in trecut, in ce moment te-ai intoarce si de ce?

M-as intoarce atunci cand eram lider in School Instructors. Mi-as dori sa fiu din nou lider, chiar imi lipsesc acele vremuri.



10. Cat de mult dureaza sa iei o decizie in ceea ce priveste sanctiunea ce urmeaza sa o aplici?

Nu dureaza destul de mult, insa inainte sa-l sanctionez, tin cont de: level, sanctiunile anterioare, factiune si clan (daca este cazul). Inainte de a acorda o sanctiune, verific de trei ori dovezile, multi ma acuza ca sanctionez fara dovezi.



11. Ce schimbari ai aduce serverului?

Momentan niciuna. Totul este bine acum.



12. Ce mesaj ai pentru cei ce iti vor citi interviul?

Le multumesc pentru atentie si le recomand si lor un interviu cu tine. Esti un om de nota 10. Bafta tuturor.




----------------

Cine are propuneri PM.


Link to comment
Share on other sites

Interviul #11 - Mathiew
Data - 23.04
----------------
Mathiew - jucator vechi cu experienta ce s-a remarcat in cadrul agentiei de asasini
----------------

1. Cum te numesti, ce varsta ai si de unde esti?

Ma numesc Alexandru, am 16 ani si sunt din Bucuresti, sector 6.

2. Cum te-ai descrie tu in cateva cuvinte?

Am avut intrebarea asta de foarte multe ori si mereu m-am descris si cu bune, dar si cu rele. Sunt o fire amuzanta, chiar daca uneori mai intrec putin de tot masura, si foarte sociabila. Spre deosebire de multi, pentru mine nu conteaza ca ai level 100+ sau ca ai 4 ani de activitate. Niciodata nu poti sti ce fel de caracter este persoana cu care socializezi. Trecand peste asta, pot spune ca sunt o persoana careia ii plac provocarile foarte mult, o persoana careia ii place sa conduca si nu sa fie condus, o persoana careia ii place sa aduca mereu ceva nou in jurul lui, o persoana care ii place sa se remarce si sa fie in centrul atentiei de cele mai multe ori, si o persoana care este de incredere. Am fost invatat sa respect si sa nu dau cu " ciocu' ". In final vreau sa spun ca urasc persoanele care sunt parsive si care au 2 sau mai multe fete.

3. Daca ai putea, ce ai schimba la tine?

Off, cred ca rabdarea si "tupeul" nu sunt punctele mele forte. As incerca sa fiu mai calm, sa fiu mai intelegator si, totodata, mai rabdator.

4. Ce alte activitati mai ai in timpul liber? Ne poti spune cateva dintre hobby-urile tale?

Merg la sala de 6 ori pe saptamana, imi place sa am stil de viata sanatos. Iar ca hobby-uri, fotbalul si handbalul. Fotbalul l-am practicat de mic copil dar am fost nevoit sa incetez aceasta activitate datorita unor probleme la ambii genunchi, iar handbalul il practic ocazional, la liceu sau cu prietenii.

5. Sa trecem la cateva intrebari legate de joc. Joci doar pe RPG1?

Da acum joc doar pe RPG1. Am avut cont si pe RPG2, dar doar ca sa vad cum merge treaba pe acolo. Dupa parerea mea, nici nu se compara.

6. De cat timp joci pe server si cum ai ajuns pe aceasta comunitate?

Pe server am intrat prima oara in vara anului 2010, mai exact pe 12 iulie. De server am dat atunci cand cautam la sectiunea "Internet" si bineinteles ca dupa ce am intrat si am vazut cum stau lucrurile, mi-am propus sa raman pe aceasta comunitate.

7. Ce realizari ai pana in prezent pe comunitate? Ai avut vreo functie importanta?

Am fost moderator la sectiunea Auto/Moto si am ajutat la cateva din problemele comunitatii. Spre exemplu (nu stiu daca multi dintre voi stiti), atunci cand forumul a trebuit sa intre pe alta versiune si unele lucruri nu s-au mai salvat ( About me, etc), am ajutat la recuperarea acelor date cu un mic tutorial. In prezent nu detin nici o functie importanta, dar sper ca in viitor sa ajung iar moderator la una din sectiunile mele preferate. Pe partea de gaming, am obtinut rank 4 in Hitman.

8. Care a fost cel mai frumos moment din cariera ta? Dar cel mai urat?

Pentru mine, cel mai frumos moment a fost cand am intrat si am luat rank 4 in Hitman. Iar cel mai urat moment a fost atunci cand am iesit din Hitman dupa aproape 1 an de zile si suspend pe forum in aceeasi zi daca nu ma insel.

9. Ai vreun regret? (din perspectiva jocului)

Da, ca nu am intrat in Hitman mai repede si nu am luat in calcul niciodata optiunea de lider sau o functie mai importanta. Poate trebuia sa ma axez pe unul din aceste capitole mai demult.

10.Ce planuri de viitor ai?

Dupa cum multa lume stie, am reintrat in Hitman.. deci ramane sa vedem ce se va intampla. Eu sper sa raman aici pana ajung sa iau lider. Eu unul mi-am propus sa nu ma las si sa continui aici. Iar pe partea de forum, sper sa iau iar moderator. De preferat tot la Auto/Moto.

11. Te-ai dangit sa aplici pentru helper la urmatoarele recrutari?

Normal. Dar as prefera sa astept la lider, chiar daca asta inseamna sa astept poate un an, poate doi.

12. Daca ai putea, ce schimbari ai aduce serverului?

Sincer, desi multa lume spune ca Kelton este o fire dura, mie nu mi se pare. Daca as fi in locul lui, as impune mai mult respect si as fi mult mai drastic. De multe ori, lumea nu intelege ca trebuie sa fi corect si isi vad decat interesul lor. In rest, serverul functioneaza asa cum trebuie, staff-ul venind mereu cu lucruri noi si interactive. De fapt, spunand fraza de dinainte, un lucru esential ar fi sa facem jucatorii sa inteleaga ca este un JOC. Poate ca si update mintal ar fi necesar.

13. Care este factiunea ta preferata si de ce?

Hitman Agency, logic. Spun asta pentru ca aici am avut cele mai mari realizari alaturi de oameni importanti. Aici am vrut sa intru mereu si aici voi ramane, pur si simplu pentru ca imi place.

14. Am anticipat raspunsul asa ca te rog sa-mi spui ce parere ai despre:

Radu, Clayton si Florin_HBK.
Radu-Un fost lider si prieten extraordinar. El este genul de persoana care te face sa te simti bine in factiune, genul de om in care poti sa ai incredere. Pentru mine Radu a reprezentat sprijinul meu in Hitman si nu numai. Cu el ca lider, a fost prima oara in care nu mi-a fost frica sa imi spun punctul de vedere(chiar daca de multe ori era gresit, recunosc). Cu el ca lider, am reusit sa raman aproape 1 an in Hitman. Recunosc, a fost un moment in care, inevitabil, monotonia a intervenit, iar gandul meu a fost sa ies din factiune. Nu stiu cum, dar, Radu a aflat de chestia asta si a tinut sa vorbeasca cu mine inainte de a face orice miscare. Pentru lucrul asta vreau sa ii multumesc ca m-a facut sa raman in Hitman Agency si, pentru mine, este primul lider care a facut asa ceva cu un player din factiunea lui. Pentru el, fiecare membru conta la fel de mult si incerca sa ii faca pe fiecare in parte sa nu cedeze si sa continue. Cat timp a fost Radu lider, eu zic ca Hitman a avut cel mai frumos grup de cand este RPG1.
Clayton-Intre mine si Clayton s-au intamplat multe. La inceput, am fost prieteni si toate au fost bune, pana cand ceva s-a schimbat la el. Toata lumea stie escapada mea pentru care am iesit din Hitman. Recunosc ca a fost greseala mea si cred ca Clayton a facut ce a trebuit, adica sa ii spuna liderului (Radu). Chiar daca lui i-a parut rau ca "m-a turnat", nu s-a mai putut face nimic si uite asa s-a dus 1 an de zile in Hitman. Nu am de ce sa il condamn pe acest baiat (cum spun multi ca o fac), mi-am facut-o cu mana mea. Precizez ca eu cu Clayton suntem prieteni si ne respectam asa cum am facut-o de prima data.
Florin_HBK-Pentru mine Florin, ca si Radu, este mai mult decat un lider. Pentru mine Florin este un adevarat prieten. Ma cunosc cu el de cand am intrat in Hitman, am crescut cu el acolo. Toata ziua ma plimbam cu el, radeam, faceam glume, dar totodata eram si niste agenti model. Acum ca el imi este lider, nimic nu s-a schimbat. Precizez ca este unul dintre singurii lideri care nu au uitat de unde au plecat si au ramas lafel. Desigur, acum se poate spune ca este mai exigent,dur si tot tacamul, dar asa trebuie sa fie pentru ca asta ii cere functia. Pot spune de pe acum ca Florin este un exemplu de lider pentru toti ceilalti lideri, indiferent daca acei lideri au mult mai multa experienta decat el. Florin mai presus de toate gandeste inainte sa scoata 1 fraza pe gura, gandeste ca om care nu se ghideaza decat dupa instinct. Nu vreau sa se inteleaga gresit, pentru ca fiecare lider isi face treaba asa cum poate, asa cum stie, asa cum il duce capu. Dar pentru mine Florin si Radu sunt ideali pentru aceasta functie.
Sper ca in viitorul apropiat sa ii vad si cu functii de admin/helper pe amandoi, pentru ca ar fii un castig URIAS pentru RPG1.
15.Poti face o comparatie dintre B-Zone de astazi si B-Zone din momentul in care te-ai apucat tu?
O diferenta ca de la cer la pamant. Inainte playerii nu erau nici asa de multi, nici asa de nabi, nici asa de rai si invidiosi. Parca erau toti mai respectuosi, mai responsabili, mai corecti. Acum toti au in minte aceasta fuga dupa avere. Mi se pare o prostie sa fii asa obsedat de un lucru. In ziua de azi majoritatea sunt invidiosi, fuduli si rautaciosi, au asa o rautate in ei, vor sa faca numai rau. Rar mai sunt playeri care nu au uitat cum era inainte si incearca sa readuca acea ambianta si in ziua de azi. Imi pare rau sa o zic, dar multi dintre voi("experimentatii") ati uitat cum trebuie sa jucati acest joc. Ati uitat sa va distrati.
16. Ai avut un model/mentor dupa care te-ai ghidat?
Propria gandire si mentalitate si nu in ultimul rand, propriul caracter.
17. Ce mesaj ai pentru cititori?
Incercati sa fiti cat mai originali si in primul rand, incercati sa redescoperiti pofta de a juca cu placere. Nu mai incercati sa trisati, sa fiti rai. Sper ca poate v-am pus putin pe ganduri. Eu imi doresc ca totul sa revina la normal. Si nu uitati, oamenii mici pot avea idei marete. Va pupa Maieu :* !

 

 

----------------

Link to comment
Share on other sites

Interviul #12 - Creative
Data - 26.04
----------------
Creative - jucator vechi si experimentat care stie cand e timpul pentru distractie si cand trebuie sa fi serios
----------------

1. Cum te numesti, cati ani ai si de unde esti?

Ma numesc Marian, am 16 ani, oltean.

 

2. Cum te-ai descrie in cateva cuvinte?

Nu prea imi plac autodescrierile... Punctualitate & Seriozitate.

 

3. Cum iti poti descrie caracterul din joc?

Caracterul din joc... pai un caracter de nivel 69 cu o experienta destul de mare pe acest server.

 

4. De cat timp joci pe server si cum ai ajuns aici?

Sunt aproape 3 ani de cand joc pe server. Am fost atras de comunitate datorita serverelor de Counter-Strike iar in ziua de 01.06 am inceput sa joc si SA:MP.

 

5. Ce realizari ai pe server?

Nu pot spune ca am realizari foarte mari. Cea mai importanta realizare pot spune ca este aceea ca mi-am gasit noi tovarasi alaturi de care-am ras si m-am distrat de-alungul timpului pe care l-am petrecut pe server.

 

6. Care a fost cel mai frumos moment?

Cel mai frumos moment a fost acela cand am fost promovat ca lider la mecanici in familia Corleone. A fost prima mea factiune si prima mea functie intr-o factiune.

 

7. Care a fost cel mai urat moment?

Nu stiu ce sa zic... probabil momentul in care serverul a fost transformat in proportie de 90 %... dar m-am acomodat.

 

8. Ce regrete ai?

Regretele au fost pe moment. In prezent nu am nici un regret.

 

9. Ce planuri de viitor ai?

Pe plan real suficiente, pe plan virtual... probabil promovarea la Helper.

 

10. Ce schimbari ai aduce serverului?

Schimbarile ar fi legate de sistemul de war. Inainte era totul mai lejer si mai distractiv.

 

11. Poti face o comparatie dintre B-Zone de acum 2 ani si B-Zone de acum?

In momentul de fata B-Zone as putea spune ca a devenit o afacere.

12. In ce factiune te-ai simtit cel mai bine? Poti descrie perioada respectiva?

The Corleone Family. Ce pot spune... a fost prima mea factiune si acolo am petrecut cele mai frumoase momente. Imi aduc aminte de warurile organizate in afara orasului si de "rapirile" organizate in cadrul factiunii. Aici m-am format ca jucator si tin sa le multumesc membrilor de atunci pentru tot sprijinul oferit. Inainte banii in joc erau stransi prin targuri si diverse afaceri. Tin minte ca am strans pentru primul meu Intruder undeva la 4 luni. Acum dupa 1 luna jucatorii isi permit prea multe si de aici vine tot tupeul si toata mentalitatea asta schimbata a noilor jucatori.

 

13. Ce jucatori din trecut au fost importanti pentru tine si de ce?

As vrea sa le multumesc urmatoarelor persoane: Razvan14, Karan, Ice_LtBlue, ChevChelios, Lorant si multi altii. Sunt prea multe persoane carora as vrea sa le multumesc insa am trecut mai sus primele persoane care m-au ajutat in dezvoltarea mea ca jucator pe acest server. Lista ar putea continua.

 

14. Ce ai readuce pe server din perioada in care te-ai apucat de joc?

Jucatorii. Mentalitatea jucatorilor de atunci nu se compara cu mentalitatea jucatorilor actuali. Daca mai sunt cativa cu capul pe umeri.

 

15. Ce perere ai despre: Razvan14, Clayon, Cappalini si Spawn?

Razvan14 a fost primul meu lider la o factiune. Ce-as putea spune despre el... a contribuit mult la dezvoltarea factiunii Corleone si ma bucur c-am facut parte din generatia aceea. Desii era el putin cam incapatanat, a fost un prieten bun si o persoana de incredere; Clayton... pe Clayton l-am cunoscut de pe alt server, el era "bussines-man"-ul ... mereu m-a sfatuiam cu el inainte de-a face o afacere, inca mai joaca daca nu ma insel si inca suntem prieteni. Ma bucur ca a ramas pe server. Despre Cappalini... ce-as putea spune... il cunosc de 15 ani... suntem prieteni foarte buni il consider ca pe-un frate; Spawn, nu stiu, nu imi permit sa comentez pentru ca n-am avut ocazia sa il cunosc mai detaliat, tot ce stiu este ca a ajutat foarte mult in dezvoltarea familiei Corleone.

 

16. Ce parere ai despre conducerea actuala a serverului? Poti face o comparatie intre conducerea pe care ai gasit-o atunci cand te-ai apucat si aceasta?

Am o parere buna. O comparatie, nu stiu daca as putea face... in perioada respectiva nu prea-ti permiteai multe lucruri cu adminii pentru ca nu aveai sansa sa-i cunosti in detaliu, acum... cred ca 90 % din adminii actuali ai serverului imi sunt prieteni si ii cunosc, ma bucur pentru ei ca au reusit sa ajunge acolo unde sunt acum si vreau sa-i felicit. Tin minte ca atunci cand m-am apucat serverul era condus de Andrei si Alexander, imi aduc aminte de Freeway-ul lui Alexander ce era parcat in curtea familiei Corleone. Daca nu ma insel, era si Kelton pe atunci admin 1 sau 2 si vreau sa-l felicit pentru realizarile sale.

 

17. De ce iti este cel mai dor?

Sincer... imi este dor de war-urile care se faceau la ferma veche sau in alte locatii ce nu tin de orasele principale. Imi este dor de vechii jucatori, inainte war-urile se terminau cu o petrecere la Alhambra sau la The Big Spread Ranch, nu cu trei pagini de reclamatii la fiecare factiune...

 

18. Ce inseamana pentru tine "Old Generation"?

Lista membrilor clanului meu si persoanele enumerate mai sus ma ajuta sa definesc acel termen. Perioada din 2010-2012 a fost uimitoare. As putea defini acea perioada prin urmatorii termeni: mafii (nu ganguri), waruri, dm intre mafioti fara restrictii, politie, targuri, petreceri, distractie.

 

19. Ce mesaj ai pentru cei ce vor citi inverviul?

"Daca esti incepator... mai mult ca sigur doresti rank-up la urmatoarea sedinta, daca esti un jucator mai vechi cu o experienta suficienta deja te gandesti la lider sau admin... Pot spune ca asa am fost si eu, chiar am fost dezamagit de cateva ori insa am fost foarte bucuros atunci cand prietenii mei au primit sansa de a conduce o factiune sau de a face parte din staff-ul serverului. Cu timpul mi-am dat seama ca nu liderul sau bunurile personale m-au facut sa joc acest joc ci prietenii. Am avut ocazia sa vorbesc cu persoane care se alfa la mii de km distanta, sa ma imprietenesc cu oameni pe care probabil nu i-as fi intalnit niciodata. Jucati-va, simtiti-va bine si aveti grija sa-i faceti pe cei de langa voi sa se simta la fel. (Respectand regulamentul, e primul pas)!" Multumesc. Noroc tuturor!

----------------
Cine are propuneri PM.
Link to comment
Share on other sites

Interviul #13 - Vincenzo
Data - 27.04
U1j6S1m.png
Vincenzo - jucator din 2008, fost lider, admin 4, helper, actul admin level 1 si sublider Hitmen Angecy.
U1j6S1m.png

1. Cum te numesti, cati ani ai si unde locuiesti?
Salutare tuturor. Ma numesc Dani, am frumoasa varsta de 21 ani iar momentan locuiesc in Le-Bourget, Paris.

2. Cum te descrii ca persoana si ce hobby-uri ai?
Cum ma descriu ca persoana? Hmm, buna intrebare. Ma consider o persoana normala, cu mici defecte/calitati. Sunt sigur ca ma veti intreba care sunt acestea, ca defecte as putea pune pe primul loc orgoliul, prea mult orgoliu. Sunt constient ca am avut multe de pierdut din aceasta cauza si inca mai am de perdut dar asta sunt eu, nu ma schimb pentru nimeni si nimic. Aici mai pot adauga: rautatea, ura, ura pe persoanele proaste, fara pic de materie cenusie sau mai bine spus ura pentru persoanele increzute.
Ca si calitati as putea spune doua lucruri care ma caracterizeaza pe deplin, calmul si buna dispozitie. Mereu mi-a placut sa fac lumea sa zambeasca, sa se simta bine. Recunosc ca putina lume ma cunoaste cum sunt cu adevarat, putini da' buni.
Ca si hobby-uri: fotbalul, tenisu' de camp, inotul iar nu il ultimul rand samp-ul.

3. Ce ai schimba la tine?
Cred ca ar fi o lista extrem de lunga .. ar fi multe de schimbat la mine, sunt om, dar in primul rand ar fi orgoliul pe urma vin toate de la sine, parerea mea.

4. Sa trecem la joc. De cand joci pe B-Zone si cum ai ajuns aici?
Pe B-zone joc din 2008, pe vremea respectiva avea al nume, Breakz. Cum am ajuns aici? Plictiseala isi spune cuvantul, ea m-a adus aici.. Imi aduc amintea ca stateam in fata PC-ului si cauta noi jocuri, atunci am descoperit SaMp-ul si implicit serverul de samp.

5. Ce nickname ai avut in trecutul indepartat si de ce l-ai schimbat?
Nickname indepartat, deja stiu unde bati cu acesta intrebare ... MrrN este acel nickname indepartat. De ce am ales sa-l schimb? Simplu, aceea era a apus, consider ca acel nume a ramas in istorie si am facut tot ce am putut pe vremea respectiva. Printre motive se numara si numeroasele intrebari de ce am renuntat la X, Y, era mult mai bine sa fiu un anonim, sa joc linistit.

6. Poti sa ne prezinti istoria ta, pe server, in cateva randuri?
In cateva randuri, cam greu dar incerc.
Dupa cum bine am spus , am ajuns pe aceasta comunitate in vara anului 2008 unde incet, incet am ajuns sa invat cu ce se mananca acest joc, retin ca, prima mea fanctiune a fost National Guard unde am reusit sa-mi fac si cativa prieteni, TwiX, Shurubel, Ciupanezu si Xmlmx2. Dupa cateva luni petrecute aici am fost promovat ca lider, spre uimirea mea. Tot in postura de lider NG am fost promovat si la functia de admin pe urma lider La Cosa Nostra frumoase vremuri ..
2 poze din 2009 :
1.
http://m.imgur.com/Kjg2cAW
2.
http://imgur.com/783TicK

7. In ce factiuni ai fost, ce rank-uri ai obtinut, ce prietenii ai legat acolo si care au fost motivele pentru care ai iesit?
Lider National Guard, La Cosa Noasta. Rank 6 News Reporter iar in prezent rank 6 Hitman Agency.
Rank 5 Tattaglia.
Prietenii nu prea am legat cu multa lume.. pe vremea respectiva eram putin cam aerian dar cu siguranta nu ii pot uita pe : Kip, UnknowX, sRn, Ale, alyN.masteR, Norby, Deeu si multi alti.
De ce am iesit? Monotonia si dorinta de a incerca de fiecare data ceva nou dar, cu timpul am descoperit ca e bine sa ramai unde esti dorit, unde simti ca poti ajuta si poti fi ajutat.

8. Tin minte ca ai mai fost admin in trecut, parca level 3, de ce ai renuntat atunci?
Admin level 4 mai precis. Am renuntat din mai multe motive: plictiseala, staff-ul din vremea respectiva, in fiecare zi era cate o noua regula.. regula care era stiuta doar de catre o persoana, Stal1n. Restul nu merita spus, tin pentru mine.

9. Ce parere ai despre: Kelton, Bobo, Andrei, Florin_HBK, adytzu, Radu si Clayton?
Kelton, Bobo si Andrei, cel mai bun trio, persoanele care au ajutat la ridicarea comunitatii, sa nu uitam de Gabb, Mastertrap21 si lista poate continua. Ce sa mai zic, le doresc multa sanatate si putere de munca pentru ceea ce fac ei pentru noi toti.
Radu, Adytzu si HBKu' aka CapShun , 3 persoane cu un caracter exemplar, 3 persoane de la care am avut ce invata si care m-au ajutat mereu cand am avut intrebari/probleme, datorita lor ma aflu si azi in Hitman.
Clayton, un baiat finut, baiat cu caracter, cu care m-am inteles bine inca din prima clipa , la primul contact cu Hitman, ne ajutam parca me stiam de-o viata. Imi pare rau ca a renuntat la samp si implicit la Hitman dar .. viata reala e mai importanta ca orice , oricum , munca lui a fost rasplatita, face parte din lista Agentilor de Colectie. Am incercat sa fiu cat mai scurt.

10. Poti sa faci o comparatie intre B-Zone din 2009, 2012 si 2014?
O sa raspund cat mai scurt la aceasta intrebare.
2009 - exista placerea jocului, adevarata placere a jocului.
2012 - perioada in care placerea jocului a inceput sa dispara si sa apara persoanele cu VALOARE.
2014 - in prezent 75% din playerii au uitat placerea jocului, joaca doar pentru bunuri. Tot aici intalnim si invidia si post-hunteri. Incet, incet samp-ul moare.

11. Care este parerea ta despre evolutia serverului, sau poate crezi ca nu a evoluat, ce spui?
Serverul a explodat , la numarul de playerii ma refer. Intr-un timp eram 1000/1000 lucru care ma incanta enorm de mult dar acest numar a scazut destul de mult. Care e motivul? Ura/invidia/post-hunterii si nu in ultimul rand lag-ul.

12. Ce ai readuce pe server din trecut? De ce?
Pofta de joc/placerea joculu, sec dar adevarat. Nimic mai mult.

13. Sa revenim in prezent. Ai ajuns in echipa de admini, cum crezi ca ai reusit asta si ce planuri ai in continuare?
Prin munca , daruire, implicare si corectitudine. Oricine face aceste lucruri are sanse la admin. In continuare imi doresc sa fac o treaba cat mai buna cu noua functie.

14. In ultima vreme ai fost criticat de unii jucatori, care a fost motivul si cum sunt lucrurile acum?
Da, am fost criticat dar de persoane neimportante pentru mine. Accept sa fiu criticat de cine consider eu ca trebuie sa fiu criticat. Daca incerci sa fi corect esti catalogat ca fiind rau , asta e, fiecare cu gandirea lui, fie ea buna sau rea.

15. Cum merge treaba in Hitmen Agency? Regreti ca a plecat cineva de cat timp esti sublider?
Hitman Agency a revenit pe un fagas normal, parerea mea si a lui HBKu', se observa un progres enorm. Cand spun asta ma refer la comportamentul Agentilor in game cat si efectuarea contractelor. Mai avem de lucrat putin dar in momentul de fata e bine.
Cu siguranta regret plecarea multor membrii, sRn, rLm, Clayton, Freddy, BlackDev1l si lista poate continua.. Radu care si el a revenit ca membru, nu stau sa fac o lista pentru ca mi-ar lua ceva timp, cert este ca iesirea fiecarui membru a avut un impact asupra Agentiei. Noi mereu am incercat sa formam un colectiv unit, sa ne intelegem toti la fel de bine, indiferent de rank sau functie.. Oricum, iesirea fiecarui membru din Agentie ofera sansa altui player de a se face remarcat. Hitman Agency este APOGEUL, cu asta am spus tot.

16. Care dintre fostii lideri ai agentiei crezi ca a facut treaba cel mai bine si care nu?
La intrebarea asta chiar nu pot spune prea multe .. Fiecare lider a incercat sa-si faca treaba cat mai bine, de asta sunt sigur. Fie ca le-a iesit fie ca nu .. mai multe nu pot spune, nu vreau sa supar pe nimeni cu afirmatiile mele.

17. Consideri ca ai primit vreodata ceva ce nu meritai?
Tot ce am primit, am primit pe merit, asta consider eu. Lumea are dreptul sa ma critice, eu am dreptul sa nu-mi pese.

18. Cum arata jucatorul perfect pentru tine? Poti face o descriere completa a acestuia? Sau poate poti sa ne dai un nume, in caz ca exista acesta.
Jucatorul perfect nu a existat si nu o sa existe pe B-zone si nici pe alte comunitati. Nimeni nu e perfect dar pot spune ca exista playerii de la care avem toti de invatat, aici ma rezum doar la un nume si acesta este Vinnie, exista si altii bineinteles dar eu am dat doar un exemplu.

19. Din cate stiu ai avut cateva clanuri. Care au fost acestea si de ce ai renuntat la ele?
Doua clanuri mai precis: Team of Veterans si Legends Legacy. La TOV am renuntat din cauza neintelegerilor cu bynuMMM iar la LL din cauza timpului si datorita stabilirii mele in Paris.

20. Poti face o comparatie intre echipa de admini de pe "vremea" ta si echipa actuala?
Pe "vremea" mea nu prea aveai ce face, decat sa te distrezi, nimic mai mult.. Rar se ivea cate un ban sau eu mai stiu eu ce .. In ziua de azi echipa de admini este una bine pusa la punct, fiecare detaliu, fiecare admin are o sarcina bine stabilita. Imi place tot ce se petrece intre admini, glumim, ne distram. E colegialitate si asta conteaza cel mai mult pentru a face o treaba cat mai buna.

21. Ce mesaj ai pentru cei ce vor citi interviul?
Fiti voi insiva, nu incercati sa pareti superiori, nu incercati sa aratati altceva, nu va ajuta cu nimic asta, nu asa progresati ci din contra asa regresati. Incercati sa jucati de placere, nu pentru functii/buniri si alte prostii. Jucati curat si o sa aveti de castigat. Mai mult n-are rost sa va spun eu. Vorba multa saracia omului. Fiecare stie ce isi doreste.
La final vreau sa va urez tuturor multa sanatate si fericire.

U1j6S1m.png
Cine are propuneri PM.
tcfCBK6.png

 

Link to comment
Share on other sites

Interviul #14 - Coza

U1j6S1m.png

Coza - fost lider Vietnamese Boys

U1j6S1m.png


1. Cum te numesti, de unde esti si ce varsta ai?


Numele meu este Cosmin, sunt nascut in orasul Targu Jiu, dar locuiesc de 15 ani in orasul Flamanzi, judetul Botosani. Pe 25 mai implinesc 17 ani.


2. Cum te-ai descrie in cateva cuvinte?


Modest, glumet si uneori timid.


3. Ce ai schimba la tine?


As vrea sa fiu mai atent, uneori.


4. De cat timp joci pe B-Zone si cine te-a adus?


Joc de 2 ani si am fost adus de un bun prieten, Prodan.


5. Tin minte ca ai fost lider intr-un timp. La ce factiune ai fost si de ce ai renuntat?


Intr-adevar, am fost timp de 3 luni si 15 zile lider al gang-ului Vietnamese Boys. De cand am intrat in acest gang mi-am propus sa iau lider, am stat aici la bine si la greu, de la 0 la 24 de turf-uri. Insa dupa aproape un an, am parasit aceasta factiune pentru ca am folosit wall hack. Este unul dintre regretele mele, aveam un viitor frumos.


6. Ti-ai mai dori sa ajungi lider? De ce?


Desigur, dupa ce am luat ban am asteptat sa imi expire interdictia si am aplicat din nou in gang-ul Vietnamese Boys. Imi doresc din nou sa obtin aceasta functie, acum stiu ce trebuie sa fac pentru a o tine cat mai mult timp.


7. O sa aplici la helpers la urmatoarele recrutari? De ce?


O sa aplic pentru ca nu am nimic de pierdut. Am fost sanctionat de multe ori si aceste greseli cred ca ma vor trage in jos.


8. Ce modificari ai aduce serverului?


As adauga un server de DM cu un sistem special de war, diferit de cel de pe serverele de samp. Multi playeri obisnuiesc sa intre pe alt server.


9. Ce parere ai despre: Shlomy, GF Robert si GF Gheran?


Shlomy a fost primul om care mi-a dat sansa sa intru intr-o factiune, in Vietnamese Boys. Il respect pentru ca a facut de fiecare data ceea ce i-a placut.


Pe GF Robert nu am avut sansa sa il cunosc prea bine, dar din spusele prietenilor, stiu ca este un baiat de treaba care te poate ajuta oricand.


GF Gheran a fost unul dintre colegii mei din clanul Vecchia Squadra. M-am inteles si ma inteleg in continuare bine cu el.


10. Ce jucatori ti-au influentat cel mai mult cariera?


Sunt multi, dar cei mai importanti sunt Shlomy, KiNNNder, Skyntei, Joseph. si [CBN]Cristi.


11. Care a fost parcursul tau de cand nu mai esti lider pana acum?


Imediat dupa ce mi-a fost inlaturata functia, [CBN]Cristi. m-a chemat pe RPG 2 sa il ajut. Acolo am invatat cu adevarat ce este "prietenia". Alaturi de el si prietenii lui am reusit sa ajutam cateva gang-uri, am castigat 2 orase si mi-am facut multi prieteni. Dar dupa ce mi-a expirat interdictia pe RPG 1 am aplicat in gang-ul care m-a "lansat", Vietnamese Boys. Acum joc pe ambele servere, pe RPG 2 sunt sublider si pe RPG 1 am rank 4 in Vietnamese Boys.


12. Ce planuri de viitor ai?


Vreau sa il ajut pe [CBN]Cristi. sa cucereasca si orasul Los Santos, sa obtin o functie pe unul dintre servere si sa devin moderator. Stiu, imi doresc cam multe, dar cu ajutorul prietenilor si prin munca cred ca voi reusi.


13. Ce mesaj ai pentru cititori?


Incercati sa fiti voi insiva si nu bagati in seama copiii care va injura pe skype, gen Orhe.





U1j6S1m.png

Cine are propuneri PM.

tcfCBK6.png


Link to comment
Share on other sites

Interviul #15 - Cappalini

U1j6S1m.png


1. Cum te numesti, cati ani ai si de unde esti?


Salut, ma numesc Alex, am 17 si sunt din Slatina.


2. Cum te-ai descrie in cateva cuvinte?


Baiat cu cei 7 ani de acasa si cu bun simt.


3. Ce ai schimba la tine?


La mine nu as schimba nimic, decat faptul ca sunt orgolios, poate acesta ar fi un defect.


4. De cat timp joci pe B-Zone si cine te-a adus?


Hmm, pe B-Zone am jucat, nu mai joc. Am jucat timp de 2 ani si ceva. Si motivul pentru care nu mai joc este unul clar si foarte foarte vizibil. A devenit o afacere imensa si tot jocul...practic nu mai e un joc. Si pe B-Zone chiar nu m-a adus nimeni, am dat de comunitatea asta prin serverele de cs.


5. Care sunt cele mai mai realizari ale tale?


Cele mai mari realizari ale mele aici, facand o paralela la ce haos este acum, le-am avut in familia Corleone. Si simplul fapt ca am stat in familia Corleone vreo 6-7 luni a fost o realizare, a fost o perioada pe care nu pot sa o uit, si acum tin minte absolut fiecare moment, au fost momente magice pe care doar playerii care au trecut pe acolo si au stat ceva vreme le pot intelege. Acolo am avut sublider la mecanic, am fost asasin, ceea ce era foarte, foarte greu la vremea aceea. Sa devii un asasin in Corleone era cum este acum testul la Hitman.


6. In ce factiuni te-ai simtit cel mai bine si de ce?


Din toate factiunile prin care am trecut, decat in vreo 4 m-am simtit cel mai bine. Evident cel mai bine m-am simtit in Corleone condusa de Razvan si Chelios, aici a fost casa mea. Apoi in Stracci condusa de ShinyShadow, urmatoarea cred ca Hitman condusa de Addyn (un om pe care il respect extrem de mult pentru cum s-a purtat cu mine) si nu in ultimul rand Red Dragon Triad condusa de NoWay25. Chiar daca nu imi place noul sistem de ganguri si toate rahaturile care s-au bagat, acea mafie avea ceva special atunci, eram toti prieteni.


7. Poveste perioada petrecuta intr-o factiune.


Sa povestesc o perioada petrecuta intr-o factiune? Corleone :)). In Corleone am aplicat odata cu prietenul meu Creative cand am facut level 10. Si am stat acolo pana am facut level 25. Liderul de atunci era Razva14 si m-a acceptat de la prima aplicatie. Au fost si perioada frumoase, dar si perioade grele pentru factiune. Perioadele grele au fost atunci cand lui 14 i s-a scos de multe ori liderul si a fost inlocuit. In perioada de atunci imi placeau warurile si targurile. In vremea aceea din 2011 banii pe care ii castigai, ii castigai fie din salarii la mafie, fie din banii de la factiunile pasnice, altfel nu aveai cum. Acum il imbogatesti pe Bobo in realitate si ai bani in sa:mp cat vrei. Asta e, nu va mai fi ce a fost. Asta regret, ca playerii nu realizeaza ca Bobo se foloseste de ei.


8. Care sunt prietenii tai cei mai buni si cum i-ai cunoscut.


Prietenii mei pe care mi i-am facut in joc sunt la mine la profil. Dar cel mai bun prieten este Creative si despre el o sa spun in urmatoarea intrebare.


9. Ce parere ai despre Creative?


Pe Creative il cunosc inca de pe la 5-6 ani. Este "my brother from another mother". Mereu ne certam grav, ne injuram de mame si morti, ne amenintam, iar peste juma de ora ne intrebam : "iesi ba pe afara?".


10. De ce joci acest joc?


Nu mai joc acest joc. Jucam acest joc ca aveam cu cine si ca aveam si cum sa ma simt bine in jocul asta. Am avut o gramada de prieteni..si daca as putea as face o intrunire, dar fiecare e in alte parti ale tarii si e imposibil.. Acum totul e DOAR o afacere si nu se merita sa mai joc, de aceea m-am si lasat si am facut acest clan ca sa las ceva bun in urma si am reusit.


11. Te-ai gandit la vreo data in care te vei retrage definitiv?


Deja m-am retras definitiv, am mai intrat acum 2 zile ca imi era dor sa mai vorbesc cu vechii prieteni, dar am observat ca majoritatea playerilor vechi s-au lasat definitiv.


12. Ce mesa ai pentru cititori?


Nu mai jucati un joc ca sa faceti avere, nu mai jucati un joc ca sa fie atatea reguli. E un JOC, nu o puscarie. Creeati-va voi propriile reguli. Eu am trecut prin jocul asta, am jucat aproape 2 ani si am ajuns sa cred ca e porcarie care ocupa extrem, extrem de mult timp si nu ma ajuta cu nimic pe viitor.





U1j6S1m.png

Cine are propuneri PM.

tcfCBK6.png



Link to comment
Share on other sites


Interviul 16 - [uS]CarL.




1. Salut CarL(a)! Ce faci in aceasta zi frumoasa de vineri?

- Salut Roberta! Afara este cam urat, deci astazi o sa îmi petrec timpul în casă relaxandu-ma!


2. Dupa o intrebare legata de viata reala, ne mutam pe partea de SA:MP. Ce te-a facut sa alegi acest joc?

- [uS]albertoy21 mi-a prezentat acest server, el m-a invatat lucrurile esentiale iar eu usor, usor am crescut.


3. Placerea de joc este aceeasi ca in momentul in care ai inceput sa joci?

- Sigur ca da, poate chiar mai mare. De ce? Pentru ca am ce sa fac tot timpul.


4. Fa-ne o comparatie intre acel B-zone si cel actual.

- B-Zone a crescut foarte mult de când m-am apucat eu până în momentul de fata. Când m-am apucat eu de B-Zone exista doar RPG1 si avea 500 de sloturi, acum are 1000 de sloturi si 800 de playeri+ online, recordul a fost bătut la 1000 de playeri online. Deschiderea ora?ului San Fierro a ajutat la cresterea serverului, la fel ca si denominarea. Denominarea a ajutat foarte mult playerii de level mic pentru a cumpara o masina mai puternica sau alte bunuri si banii primiti la joburi au fost mariti. In opinia mea au fost facute multe update-uri pentru a creste serverul.


5. Cum totul se invarte, din pacate, in jurul banilor, ce ai reusit sa strangi pana acum?

- Pana acum am reusit sa strang un Bullet, un Sultan si o suma de bani in banca nu foarte mare.


6. Pe latura "profesionala", care au fost factiunile care te-au marcat?

- Pot spune ca factiunea National Guard m-a marcat foarte mult, este factiunea în care mi-am facut cei mai multi prieteni si le multumesc pe această cale celor doi lideri care m-au ajutat foarte mult, Only0ne si Erow, tot respectul.


7. Ti-a fost greu sa parasesti NG, odata ce ai fost rank 5 acolo?

- Da, mi-a fost foarte greu.


8. Daca ai putea alege din nou, intre Hitmen Agency si National Guard, ce ai alege?

- Hitmen Agency voi alege, bineinteles. De ce? Pentru că eu consider că mi-am terminat treaba in National Guard.


9. Destul cu cariera in factiuni, trecem la situatia actuala a serverului. Cum vezi noua echipa de admini, dupa mini-restructurarea recenta?

- Noua echipa de admini este foarte activă, dacă Kelton a considerat că adminii care au fost pusi helperi nu au fost activi, înseamna ca asa este.


10. Cum crezi ca ar fi aratat echipa de admini, de exemplu, cu Alexander "la putere"?

- Despre Alexander stiu doar ca a fost Owner, deci nu comentez.


11. Acum, avem o intrebare putin mai "picanta". O sa folosesti butonul "New topic" daca aplicatiile pentru helper o sa fie deschise?

- Sigur ca da, voi aplica până cand voi fii acceptat, dacă mi se va oferi o sansa o sa arat tot ce pot!


12. Revenind la amintirile vechi. Ai facut parte din generatia de aur a clanului Ultras South, care au fost cele mai placute momente de atunci?

- Toate momentele pe care le-am petrecut in Ultras South au fost placute. Robert, stii si tu care era atmosfera pe ''/wt'' respectiv ''/c''.


13. Printre ultimele intrebari, te pun la incercare putin mai mult. Spune-ne niste cuvinte despre: Freddy. (zeEk.), Erow, Clayton, Bladestar si Wisler.

- Freddy. - pot spune ca este printre cei mai buni prieteni ai mei din game, este genul de persoană cu care poti rade, glumii, când am avut nevoie de ajutor, m-a ajutat si nu a zis niciodată NU. Este o persoană de nota 11! Tot respectul!

Erow - o persoană foarte de treaba, cand este de glumă, rade, glumeste dar când este ceva serios, devine si el foarte serios. Erow este persoana care m-a ajutat foarte mult in National Guard si nu il voi uita niciodata. Respect!

Clayton - stiu ca a fost sublider Hitmen Agency, dar nu l-am cunoscut.

Bladestar - l-am cunoscut în clanul Ultras South, o persoana foarte de treaba, pe care te poti baza si nu este genul de persoană care sa te refuze. Nu s-a schimbat după functiile primite ceea ce spune foarte multe despre el. Acum imi este coleg in Hitmen Agency si ne intelegem foarte bine. Tot respectul, tine-te de treaba ca vei ajunge departe.

Wisler - îl cunosc de foarte mult timp, mi-a fost coleg în clanul Play Hard, în clanul Ultras South, mi-a fost coleg de departament, iar acum suntem amândoi colegi in Hitmen Agency. Un prieten foarte bun, nici pe el nu l-au schimbat functiile pe care le-a avut.


14. Din toata cariera ta, cine te-a ajutat cel mai mult sa evoluezi?

- Sunt multi, decat sa uit pe cineva si după să se supere pe mine, mai bine nu mai fac nicio lista.


15. In final, ce sfat ai pentru cei care citesc acest interviu?

- Ridicati-va pe spatele vostru, nu pe spatele altora. Vedeti-vă de treaba voastră, este cel mai important lucru!




Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.