Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

problema fraps lag


BoGDaN RPG2

Recommended Posts

Întrebarea / Nelămurirea: De fiecare data cand dau sa filmez cu FRAPS am un lag infernal de nu pot nici sa ma misc, dar in filmare nu am pic de lag, problema o am doar cand deschid SA:MP-ul normal (fara sandboxed), cand deschid SA:MP-ul cu sandboxed nu am pic de lag nici in game nici in filmare, care sa fie problema si cum o rezolv
Screenshot (în caz că este necesar): -

Link to comment
Share on other sites

Întrebarea / Nelămurirea: De fiecare data cand dau sa filmez cu FRAPS am un lag infernal de nu pot nici sa ma misc, dar in filmare nu am pic de lag, problema o am doar cand deschid SA:MP-ul normal (fara sandboxed), cand deschid SA:MP-ul cu sandboxed nu am pic de lag nici in game nici in filmare, care sa fie problema si cum o rezolv

Screenshot (în caz că este necesar): -

Nu prea cred ca are cum. Atata vreme cat tu ai lag cand filmezi, ai lag si in filmare. Lucrez de mult in domeniul filmelor si stiu asta prea bine. Fraps filmeaza ceea ce e in fereastra jocului. Prin urmare, daca jocul are lag, si filmarea are lag. Daca tu nu ai lag, nici filmarea nu are lag.

Link to comment
Share on other sites

M-am interesat putin pe internet (putin mai mult) si nu am gasit nimic pentru problema ta. Totusi, exista utilizatori care au probleme cu filmarile, nu cu jocul. Jocul in timp ce filmeaza merge ok, dar filmarile au un lag ingrozitor. https://answers.yahoo.com/question/index?qid=20120327070726AAjaHyA

Ai acolo si un raspuns mai usor. Incearca Bandicam.

Link to comment
Share on other sites

Este posibil ca tu atunci cand te joci sa nu ai lag, iar atunci cand filmezi sa fie infernal. Este de la calculatorul tau, nu ai ce sa faci decat sa iti cumperi componente mai bune. In general de la placa video procesor si ram, nu stiu sigur proportiile de gravitate dar cam acestea sunt cauzele. Nu ai ce sa faci decat sa dai rezolutia mai mica, eu cand joc am 80-90 FPS iar cand filmez 20-30-40. Sper ca te-am lamurit.

Link to comment
Share on other sites

Am instalat bandicam si acuma nu maai am problema cu lag-ul, dar nu ma lasa sa filmez cand imi ruleaza SA:MP-ul cu sandboxed de facut screenshot-uri ma lasa

Link to comment
Share on other sites

Am instalat bandicam si acuma nu maai am problema cu lag-ul, dar nu ma lasa sa filmez cand imi ruleaza SA:MP-ul cu sandboxed de facut screenshot-uri ma lasa

Folosește Fraps în Sandboxie și Bandicam în normal.

Link to comment
Share on other sites

Fraps mereu îți va scade din acel FPS...

Dacă ai 'Frame Limiter ON' în game și îți setezi /fpslimit, poate îți va reduce ceva din lag în timp ce filmezi. Însă acea filmare iese HD fără a-ți seta setările, ele sunt originale.

 

Eu nu-ți recomand Bandicam, dar contează la ce nivel filmezi (prezentări / filmulețe / rapoarte / dovezi ).

Eu folosesc Action Mirillis.

Link to comment
Share on other sites

Fraps mereu îți va scade din acel FPS...

Dacă ai 'Frame Limiter ON' în game și îți setezi /fpslimit, poate îți va reduce ceva din lag în timp ce filmezi. Însă acea filmare iese HD fără a-ți seta setările, ele sunt originale.

 

Eu nu-ți recomand Bandicam, dar contează la ce nivel filmezi (prezentări / filmulețe / rapoarte / dovezi ).

Eu folosesc Action Mirillis.

cât ai la framerate?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.