Jump to content

Guess the code


VeveX
 Share

Recommended Posts

  • Cum ti-a venit ideea acestui event?

Vroiam sa fac un nou tip de event, ceva ce nimeni nu a mai facut, si mi-am amintit de aceste "QR Code"

  • In ce consta acest event?

​Eu voi posta mai multe editii pe zi, fiecare editie cu cate un QR Code care detine un mesaj si un "cod", voi va trebuii sa descifrati acest QR Code si sa imi dati "Winner code" din acesta. La inceput Winner code v-a fi dupa "mesajul" din QR Code iar premiul va fi mai mic, dar pe timp ce trece si cu cat ajungem la editii mai mari premiul va fi mai mare dar si winner code va fi ascuns in acest mesaj/inaintea lui/dupa el.

  • Cum pot descifra acest QR Code?

Exista aplicatii pe Google Play (cea mai usoara metoda) in care pui camera de la telefon pe imaginea de pe PC cu QR Code si acesta va fi descifrat automat. A doua metoda este folosirea diverselor site-uri care se ocupa cu asta, unde va trebuii sa uploadati/puneti link de la qr code, dar cea cu google play este mai simpla deoarece la aceste site-uri se mai intampla sa fie si un "down time".

  • Care este premiul acestui event?

Deocamdata premiul este de 2.000$ pe editie, voi posta mai multe editii pe zi.

  • Care este modelul pentru a raspunde la acest event?

Modelul este urmatorul:

 

-Nume pe server:

-Parerea despre acest event:

-Winner code:

-Alte precizari:

  • Pot avea propriul meu mesaj inainte de "Winner code"?

​Desigur, va fi un model de sponsorizare, iar pentru fiecare sponsorizare de minim 1.000$ veti avea propriul vostru mesaj la urmatorul QR Code.

  • Ce se intampla daca nimeni nu sponsorizeaza eventul?

​Nu se va intampla nimic, voi continua sa fac eventul cu acelas premiu, dar cu minim 3 editii pe zi, cu cat avem mai multe sponsorizari cu atat mai multe editii pe zi.

  • Care sunt regulile mesajului primit in "QR Code" din cauza sponsorizarii?

Pai normal, odata ce acest event este pentru serverul RPG1 de pe b-zone, nu putem pune reclama/injurii/insulte in aceste QR Code. Mai pe scurt, daca vreti sa aveti mesajul aparut intr-unul din QR Code-ul din urmatoarele editii, mesajul trebuie sa respecte regulamentul serverului si forumului b-zone (fara reclama/insulte/injurii etc.).

  • Cum pot arata dovada ca am sponsorizat si primii un mesaj intr-un QR Code?

Faci o poza cu /transfer catre VeveX[ZEW] iar apoi mi-o dai mie prin PM cu mesajul pe care il vrei.

  • Ce se intampla daca mai multi au sponsorizat inainte de o editie? Va aparea mesajul tuturor in acelas QR Code din aceeasi editie?

​Mesajul nu va apaera in acelas QR Code/editie, cu cat avem mai multe sponsorizari se vor face mai multe editii in acea zi, daca nu putem sa punem toate mesajele in acea zi le vom pune ziua urmatoare.

  • Model sponsorizare

Nu uitati, modelul de sponsorizare imi trimiteti prin PM.

-Nume in joc:

-Poza cu transfer:

-Mesajul dorit:

-Alte precizari:

 

Cine a castigat o editie, nu mai are voie sa participe la urmatoarea. Exemplu: Daca ai castigat editia #1 la editia #2 nu mai ai voie sa participi.

 

Toate astea fiind spuse, vom incepe.

Editia #1: http://i.imgur.com/sizsbDz.png

 

Edit: Adaugat "Model de sponsorizare"

Edited by Kelton
Link to comment
Share on other sites

-Nume pe server: Rastaftwraz

-Parerea despre acest event: Foarte buna ideea.

-Winner code: STFIGM36, National Guard always ready, always there!

-Alte precizari: Bafta

Link to comment
Share on other sites

@, felicitari vei primii banii prin transfer intr-o juma de ora, dupa aceea voi adauga editia a 2-a.

Edit: ai primit banii prin transfer.

Voi adauga editia #2 in maxim 10 minute.

Editia #2: http://i.imgur.com/DGiqNFU.png

Edited by VeveX ZEW
Link to comment
Share on other sites

-Nume pe server: rastaftwraz


-Parerea despre acest event: Frumos


-Winner code: GTTY7856YH


-Alte precizari: Bafta


Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.