Jump to content

Noile terminale entry-level și mid-range Samsung ar putea sosi cu scanner de amprente și sisteme de stabilizare optică


zeroNe
 Share

Recommended Posts

Deja producătorii chinezi au început să ofere scannere de amprente chiar și pe terminalele entry-level cu preț de sub 100$, iar Samsung are de gând să facă același lucru. Aparent, noile smartphone-uri entry-level și mid-range ar putea sosi cu dotări destul de interesante, printre care se află și un scanner de amprente.

 

 

security-devices(1).png

 

 

Pe lângă acest feature, există și zvonuri potrivit cărora sud-coreenii vor introduce camere foto cu stabilizare optică pe aceste viitoare modele mid-range. Informațiile par a fi destul de veridice, mai ales dacă luăm în calcul faptul că atât Galaxy A5 (2016), cât și Galaxy A7 (2016), două terminale recent lansate, vin cu OIS.

 

Cu scopul de popularizare a serviciului de plăți Samsung Pay, compania sud-coreeană va încerca să aducă pe piață cât mai multe smartphone-uri cu scanner de amprente. Acest serviciu este disponibil la ora actuală doar pe câteva modele din gamă: Galaxy S6, S6 Edge, S6 Edge+ și Galax Note 5.

 

 

mobilissimo.ro

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.