Jump to content

[Recomandare] Baterie laptop


StarTrack ZEW

Recommended Posts

Am un laptop asus r510j , si in ultimul moment am observat ca bateria se incarca doar la 90/100 , din ce cauza e asta? Tin sa mentionez ca laptopul e in garantie dar bateria nu, ce as putea sa'i fac ? Daca nu-l consult cu un service , capacitatea bateriei va scadea? Orice ajutor e bine venit si iertari-ma daca am gresit sectiunea..

Link to comment
Share on other sites

Referitor la problema ta, probabil este necesar sa inlocuiesti bateria, dar daca nu esti dispus sa cumperi baterie noua, incearca sa actualizezi toate driverele, sau sa tii laptopul la incarcat in timp ce este oprit. Nu sunt experta IT, dar incerc sa ajut. Daca vrei ajutor de specialitate, cel mai bine ar fi sa mergi la un service.

Totusi, cred ca ar fi mai bine sa postezi si aici: http://forum.b-zone.ro/forum/244-hardware-discussions-recommendations-and-problems/

Link to comment
Share on other sites

Parerea personala ar fi sa ingheti efectiv bateria si sa o lasi sa se dezghete. Da, la congelator. Daca nu esti sigur pe asta, nu o face. Asta e metoda mea pentru toate bateriile telefoanelor si a laptopului.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.