Jump to content

Amnesia: The Dark Descent


Lexic
 Share

Recommended Posts



Amnesia: The Dark Descent este un action horror , produs de Frictional Games si distribuit pe platforma PC , incepand cu Data lansării: 08-Sep-2010 .

Mainile incep sa imi tremure , in timp ce scriu acest articol , iar mintea incepe sa imi slabeasca datorita evenimentelor la care am fost martor . Continutul acestui articol , poate fi prea teribil si terifiant , chiar de necrezut ... dar va asigur ca tot ceea ce voi scrie aici este ADEVARAT . Pentru binele nostru - al meu , al tau si al tuturor - te indemn stimate CITITOR sa fi ATENT , si sa iei in considerare toate problemele pe care eu , le voi divulga aici .

S-ar putea sa fii familiarizat cu Amnesia: The Dark Descent , un fel de joc horror interactiv propus pentru a rula in calculatoarele copiilor nostri , sau chiar in al tau ... Expunerea la acest tip de entertainment poate induce cosmaruri , stari de frica , atacuri de panica - au fost chiar raportate cazuri de spitalizare , datorate unor spasme cerebrale rezultate in urma incercarii unui singur joc - Amnesia: The Dark Descent . Niste detalii obscure despre jocul amintit pe puteti gasi pe site- ul www.AmnesiaGame.com , dar poate site- ul oficial nu va va satisface curiozitatea in legatura cu acest joc ; de aceea poate ar trebui sa urmariti plasmuirea pe care o voi expune in cele ce urmeaza .Am simtit nevoia , la fel ca voi , sa caut mai multe detalii despre Amnesia: The Dark Descent si am decis sa rascolesc arhiva imfamului sau creator - Frictional Games .

Pentru a face acest lucru , am fost nevoit sa calatoresc in orasul portuar Helsingborg , situat langa intunecatele campii din sudul Suediei . La sosire am fost coplesit de un sentiment distinct de discomfort . Acest sentiment s-a intarit in momentul in care aproape ratacit , i-am intrebat pe locuitori unde este sediul Frictional Games . Oamenii pareau sa fie inspaimantati doar de amintirea spurcatului nume , astfel au refuzat sa dezvaluie orice sfat care m-ar fi apropiat de calea cea buna . Doar mituind un betiv pe treaz , am putut sa dau de locul in care a luat nastere Amnesia: The Dark Descent .

Tulburatoarele detalii ganguite de batranul drojdier , imi bantuiau inca mintea , in timp ce incercam sa ii urmez instructiuniile pana la atelierul mult cautat . Cu cat ma apropiam de destinatia mea , observam schimbari de peisaj , de arhitectonica ... colidoarele inguste , brusc s-a latit , niste edificii impozante au aparut din senin , iar locuitorii acelui tinut parca nu aveau pereche de urati si de hidosi ce erau .

81295545500069537868.png


Dupa o plimbare nedorita si mai mult decat neplacuta , am gasit adresa cu pricina . Realitatea m-a lovit brusc , si iar o strare de greata , spleen si angoasa mi-a umplut trupul din nou . Cladirea cautata era un local parasit , malos , plin de mazga si intr-o evidenta stare de degradare . Marind pasul , inspre intrare am descoperit niste ziduri pictate cu desene ciudate care cresteau atat in dimensiune cat si in complexitate cu cat inaintam . Dumnezeu stie ce oare cautam eu in acel loc , pentru ca eu sincer , nu mai stiam .

Tremurul picioarelor era mare , dar mai mare era dorinta de cunoastere si in cele din urma m-am aventurat in subsolul cladirii . Un tablou parca statea de garda la usa subsolului . Am aruncat o privire si am ramas inert , inghetat pe dinauntru de monstruoasa pictura , care mi-a indus o frenetica panica . Ea reprezenta un chip grotesc , monstruos , blasfemator chiar , pictat pe o panza alba , ciudat de curata . Doar un nebun ar fi putut sa creeze o astfel de non arta . Trecand de inspaimantatorul hol , pana la subsol , am ajuns intr-o camera spatioasa si intunecata , impartita parca in mai multe compartimente . M-am apropiat de un compartiment pentru a-l investiga mai de aproape .


77228567206647243066.jpg


O frica covarsitoare m-a cuprins , inima mea parca s-a oprit , i-ar prin vene parca circula un sange rece , deloc uman . Chibritul pe jumatate aprins , mi-a cazut dintre degete si s-a stins imediat ce a ajuns pe pardoseala de piatra umeda . Cu disperarea m-am zbatut sa ies afata prin usa de lemn masiv . In panica mea , am reusit sa iau cateva documente si am taiat-o din acea casa bolnava . Nu am mai calcat de atunci niciodata in acel pamant parasit Dumnezeu pentru totdeauna . Citind prin documentele sustrase , am gasit urmatorul pasaj : " In a opta zi a lunii Septembrie din blestematul an 2010 , stelele se vor alinia din nou dupa 1000 de ani si Amnesia: The Dark Descent va fi eliberat in lume . Ma voi ruga pentru voi toti !


Amnesia: The Dark Descent
Gen: Action, Adventure, Indie
Dezvoltator: Frictional Games
Publicant: Frictional Games
Data de lansare: August, 2010

Cerinte de sistem

o OS: Windows XP/Vista/7
o Processor: 1.5Ghz – Low budget CPUs such as Celeron or Duron needs to be at about twice the CPU speed
o Memory: 1 GB
o Hard Drive: TBD
o Graphics: Radeon 9600/GeForceFX – Integrated graphics and very low budget cards might not work.




Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.