Jump to content

Timp rămas până la zilele B-Zone

V-am pregătit o mulțime de evenimente. Click aici

La mulți ani B-ZONE!

V-am pregătit o mulțime de evenimente. Click aici

Scadere uriasa pentru Samsung, Apple risca sa ajunga pe locul 3! Ce s-a intamplat dupa retragerea Galaxy Note7 de pe piata


RISKY
 Share

Recommended Posts

Cumulat, Samsung si Apple au pierdut aproape 5% din cota de piata dupa ce au vandut cu 15 milioane de telefoane mai putin ca in 2015!

Analistii de la Gartner anunta ca Samsung a suferit cel mai mare declin pe piata telefoanelor mobile iar acest lucru a fost cauzat de retragerea de pe piata a telefonului Galaxy Note7. In total, Samsung a vandut 72 de milioane de telefoane in Q3 din 2016, o scadere cu 12 milioane de unitati fata de aceeasi perioada din 2015.

 

Apple nu a profitat, din contra. Compania americana a scazut la randul ei cu 3 milioane de unitati vandute si 1.5% market share. In schimb, producatorii din China sunt pe val.

 

Huawei se afla pe locul 3 in clasament cu 5 milioane de unitati in plus vandute fata de 2015 si 1% market share. Oppo si BBK Communication au impresionat reusind aproape sa-si dubleze cota de piata!

 

 

 

 

In ceea ce priveste sistemele de operare, Android-ul a crescut cu 3.1 procente, in mare parte datorita producatorilor din China.

 

 

Sursa: http://www.yoda.ro/smartphones/scadere-uriasa-pentru-samsung-apple-risca-sa-ajunga-pe-locul-3-ce-s-a-intamplat-dupa-retragerea-galaxy.html

Link to comment
Share on other sites

Oricum apple e mai bun. Niciodata nu am avut lag pe iPhone-ul meu, ma pot juca orice joc. Cei ce critica produsele Apple sunt dese ori copii de 10 ani care au un galaxy s1 si se cred smecheri. Sfatul meu e sa taceti, cei care nu ati tinut niciodata un iPhone in mana.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.