Jump to content

Prezentarea campionului - Jayce


Sir Dave
 Share

Recommended Posts

★ Jayce este un campion range/melee care foloseste abilitatea "electricitatii''.Jayce duce la extrem luarea deciziilor, deoarece trebuie sa aleaga intre lupa corp la corp sau cu range. Are un set de abilitati diferite. Armele pe care le foloseste sunt "Ciocanul de Mercur", cat si "Tunul de Mercur". Jayce este un TOP laner, MID laner, iar in cel mai fortat caz, adica in cazul cel mai rau in care nu sunt alti ADCarry pe care sa-i jucati, Jayce ar putea sa fie un ADC, dar cum am mai zis, in situtatii extreme.

★ Puterile/abilitatiile pe care le detine Jayce sunt urmatoarele:

 

★ Melee:

Q - To the skies! => Jayce face un backflip si loveste cu putere campionul/minionul/campul atacat;

 

W - Lightning Field => Jayce foloseste in jurul lui cu ajutorul spalsh damage-ului damage;

 

E - Thundering Blow => Impinge prin Knocked Airbone campionul/minionul/campul pe care ai apasat tasta E;

 

R - Transforma de la Ciocanul de Mercur la Tunul de Mercur

 

★ Range:

 

Q - Shock Blast => Jayce trimite din Tunul de Mercur o bila electrica spre campionul/minionul/campul lovit;

 

W - Hyper Charge => Urmatoarele 3 auto atacuri sunt de x3 ori mai rapide cu ajutorul "Attack Speed"-ului. Aceasta poate fii folosita si pentru Melee cum va voi spune eu acum sa apasati tastele: W => R, apoi urmatoarele 3 auto atacuri vor fii cu attack speed si pe Melee;

 

E - Acceleration Gate => Jayce pune o "portita" prin care toti campionii ALIATI ce trec prin ea vor primii viteza mai mare pentru 1,5 secunde;

 

R - Transforma de la Tunul de Mercur la Ciocanul de Mercur .

 

Sfaturi pentru cand jucati Jayce:

 

1) Cand sunteti pe RANGE, puteti folosii combo-ul Q+E pentru ca mingea trimisa de Jayce prin "portita" tastei E este trimisa cu viteza mai mare si va face mai mult damage.

 

2) Cand sunteti pe MELEE, Jayce, la fiecare auto atac pe campionul/minionul/campul lovit va primii putina mana;

3) E-ul de pe RANGE, apoi schimbat de la Tunul de mercur la Ciocanul de Mercur destul de repede va da primele 3 auto atacuri cu o viteza mai mare si asta va va ajuta si pentru sfatul NR. 2 sa va rescuperati mai multa mana.

 

Acesta este Jayce, "The defender of Tomorrow", campionul ce merge jucat pe TOP si MIDDLE, la pretul de 4800 IP sau 880 RP. (Influence Points si Riot Points).

 

 

[As fi pus si imagini, ceea ce am facut, dar nu am voie cu image extensions pe comunitate]

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.