Jump to content

[REZOLVAT] [PROBLEMA] Microsoft C++ 2013 & "X has stopped working"


SolDaT.

Recommended Posts

Întrebarea / Nelămurirea / Ajutor: Cand intru pe Metin2 imi zice : "Metin2 x has stopped working", imi trebuie Microsoft C++ sa intru, cand dau pe microsoft c++ 2013 imi da sa dau repair, dau repair, intru pe joc, tot asa imi da, intru iar pe microsoft iar imi da sa dau repair, dupa ce am dat, am dat pe microsoft, tot repair imi da, de ce?
Screenshot (în caz că este necesar): - 

Alte precizări: Sper sa ma ajutati!

Link to comment
Share on other sites

Iti recomand sa scanezi pc-ul, sa vezi daca ai virusi care pot incurca buna functionare a jocului,daca nu merge poti incerca si cu run as administrator, daca nici acest lucru nu merge  incearca sa reinstalezi Net Framework.

Daca tot ai windows 7 incearca asta.

 

Daca se poate sa lasi o poza aici cand iti da eroarea, cenzurezi si tu numele metinului.
 

Link to comment
Share on other sites

Just now, IngeruDrogat said:

Iti recomand sa scanezi pc-ul, sa vezi daca ai virusi care pot incurca buna functionare a jocului,daca nu merge poti incerca si cu run as administrator, daca nici acest lucru nu merge  incearca sa reinstalezi Net Framework.

Daca tot ai windows 7 incearca asta.

 

Daca se poate sa lasi o poza aici cand iti da eroarea, cenzurezi si tu numele metinului.
 

 

Am dat scan, tot nu merge.

Am instalat Net Framework, tot nu merge.

Am incercat si sa dau la Computer - Property, de mai multe ori, nu merge.

Auto-patcherul merge sa-l bag dar clientul nu, uite : QdJbNts.png?1

 

 

 

Si problema mea : 1PQhwB0.png?1

Link to comment
Share on other sites

@SolDaT

Sistemul de operare este unul modificat, foarte posibil cu multe erori.

 Acelasi tip de eroare l-am avut si eu cand am incercat sa instalez un hack pentru acest metin, daca chiar nu ai nici un hack instalat iti recomand reinstalarea metinului.

 

Ai incercat cumva  sa dai si properties - compatibility - run compatibility troubleshooter ?

Link to comment
Share on other sites

On 30.09.2017 at 11:04 AM, SolDaT said:

Întrebarea / Nelămurirea / Ajutor: Cand intru pe Metin2 imi zice : "Metin2 x has stopped working", imi trebuie Microsoft C++ sa intru, cand dau pe microsoft c++ 2013 imi da sa dau repair, dau repair, intru pe joc, tot asa imi da, intru iar pe microsoft iar imi da sa dau repair, dupa ce am dat, am dat pe microsoft, tot repair imi da, de ce?
Screenshot (în caz că este necesar): - 

Alte precizări: Sper sa ma ajutati!

E greu sa citești ce scrie sub Download

 

Pentru utilizatorii Windows 7 şi Vista, trebuie să rulaţi şi să puteţi juca cu drepturi de Administrator. Acest lucru se face aplicând click dreapta pe executabil iar prin urmare "Run As Administrator". Dacă ai Windows XP, instalează Net Framework pentru a evita problemele ce vor urma să apară.“

Link to comment
Share on other sites

Just now, IngeruDrogat said:

@SolDaT

Sistemul de operare este unul modificat, foarte posibil cu multe erori.

 Acelasi tip de eroare l-am avut si eu cand am incercat sa instalez un hack pentru acest metin, daca chiar nu ai nici un hack instalat iti recomand reinstalarea metinului.

 

Ai incercat cumva  sa dai si properties - compatibility - run compatibility troubleshooter ?

Nu merge.

 

Just now, Heisenberg said:

E greu sa citești ce scrie sub Download

 

Pentru utilizatorii Windows 7 şi Vista, trebuie să rulaţi şi să puteţi juca cu drepturi de Administrator. Acest lucru se face aplicând click dreapta pe executabil iar prin urmare "Run As Administrator". Dacă ai Windows XP, instalează Net Framework pentru a evita problemele ce vor urma să apară.“

Am incercat asta de multe ori, oare ar trebui sa-mi reinstalez windows-ul?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.