Jump to content

Problema lag (Help)


AIIexandru

Recommended Posts

Întrebarea / Nelămurirea / Ajutor: Salut,imi poate spune si mie de ce playerii imi scad o gramada de fps-uri?Daca intru la un event ceva si sunt multi jucatoti raman in 20/30/40fps,gen si in pb daca e un singur jucator am 190/200fps si daca mai apar minim 5,6 jucatori ajung la 100fps.Si mai am o problema ,sunetele armelor  imi fac lag si nu stiu de ce imi scad si ele o gramada de fps-uri,am gasit un mod care scoate sunetele de la arme si acuma nu imi mai fac lag si daca scot acel mod am lag cand trag cu armele si nu e de la effecte pentru ca le am off,este destul de incomod sa joci fara sunete ,si nu stiu cum as putea rezolva aceste doua probleme.Multumsc!
Screenshot (în caz că este necesar): Nu este necesar.

Alte precizări: Imi cer scuze daca am facut acest topic gresit dar nu am idee unde sa fac ,va rog mult sa ma ajutati!

Componente laptop : 4gb ram,intel(R) duo core,windows7 ultimate 64 bit.


 

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, AlexREGELEE said:

Întrebarea / Nelămurirea / Ajutor: Salut,imi poate spune si mie de ce playerii imi scad o gramada de fps-uri?Daca intru la un event ceva si sunt multi jucatoti raman in 20/30/40fps,gen si in pb daca e un singur jucator am 190/200fps si daca mai apar minim 5,6 jucatori ajung la 100fps.Si mai am o problema ,sunetele armelor  imi fac lag si nu stiu de ce imi scad si ele o gramada de fps-uri,am gasit un mod care scoate sunetele de la arme si acuma nu imi mai fac lag si daca scot acel mod am lag cand trag cu armele si nu e de la effecte pentru ca le am off,este destul de incomod sa joci fara sunete ,si nu stiu cum as putea rezolva aceste doua probleme.Multumsc!
Screenshot (în caz că este necesar): Nu este necesar.

Alte precizări: Imi cer scuze daca am facut acest topic gresit dar nu am idee unde sa fac ,va rog mult sa ma ajutati!

Componente laptop : 4gb ram,intel(R) duo core,windows7 ultimate 64 bit.


 

Ce moduri ai?

Link to comment
Share on other sites

Incearca sa bagi frame limiter ON, nu o sa mai ai lag, dar nu vei prinde mai mult de 60fps.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Golanul said:

Nasol ...

Avertisment pentru post inutil

8 hours ago, Golanul said:

Hmm...

Mai ai acea problema ?

Daca da dami msj .

Sau incearca sa reinstalezi GTA.

Si pentru gramatica deplorabila

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, AlexREGELEE said:

E aiurea sa bag frame limiter ON, nu ma scapa de nimic.Am tot cautat pe net cum să rezolv asta dar nu găsesc nimic.

Update la placa video, încearcă versiunea Hoodlum a jocului, daca e laptop mai trebuie dus la curățat.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Golanul said:

Ai rezolvat ?

 

Dai pe yt moduri pentru pc low si iti da moduri smekere care sunt usoare.

 

9 hours ago, Golanul said:

 

Pentru pc low.

Avertisment pentru post inutil.

 

8 hours ago, AlexREGELEE said:

Dacă şi alea sunt moduri low pc eu ma împuşc,eu am modurile mele destul de bune pentru laptopu' meu

Mai băiatule de ce te plângi aici cand esti conștient ca ai lag de la moduri? Unele moduri daca se suprapun pot crea FPS drop, ai laptop, ultima data l-ai dus la curățat in 89’?

Link to comment
Share on other sites

Eu folosesc moduri anti lag,am gta3.img low ,doar ca sunetele si jucatorii imi scad mie,gen daca intru in training am 300fps si daca trag cu tec9 ajung la 160 fara efecte ,şi cu playerii e cam acelaş lucru,daca sunt mulţi langa mine imi scad ,gen daca sunt in hq şi aştept war-ul imi scad multe fps-uri ca sunt multi jucatori ,de la 280/300fps ajung la 80

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, AlexREGELEE said:

Da, dar mie texturile nu prea imi fac asa lag,eu ma plang doar ca playerii si sunetele imi scad fps-uri

Daca esti constient ca aceste moduri iti fac lag de ce le folosesti?

Reinstaleaza jocul si vezi cum iti merge pe un GTA curat.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.