Jump to content

[Portofoliu] Sh4dow.


Sh4dow.
 Share

Recommended Posts

~ Cateva lucrari facute pentru anumiti oameni de pe comunitate ~

 

yTSRaS2.png KsRpdgs.png WG44M0y.png

 

sZ2tSp3.gif Tq7yXRS.png mtm0OhZ.png

 

iYju5yu.png jzo7a3N.png 3falCNv.gif

 

W0fL7S1.png 

 

z0odNxv.png

 

GPXpZyH.png

 

kbWAJfU.png

 

 

 

Edited by Sh4dow.
Link to comment
Share on other sites

Bun să începem cu începutul. În mare parte îmi place cum lucrezi. Lucrezi destul de „clean” să spun așa, dar mai ai foarte mult de învățat pe text / poziționare / efecte.

Îți v-oi da câteva exemple ca să înțelegi la ce mă refer.

 

1. Poza cu „GhostofKiev” este destul de genială, doar are două mici-mari probleme și anume : 
- Poziționarea textului nu este întocmai una optimă ( textul ar fi dat mult mai bine pe „center” decât în josul imaginii )
- Font / efect ( font-ul nu se potrivește deloc cu tema imaginii și efectele de pe acesta nu au întocmai mare îmbinare cu imaginea )

 

2. Pozele cu kone sunt destul de ok, prima este genială dar a doua nu mi se pare deloc atractivă, greșelile acesteia ar fii următoarele :
- Poziționarea este bună doar că mărimea nu este întocmai una optimă ( lăsând prea mult spațiu gol pe margini )

- Textul secundar nu se potrivește nici pe mărime și nici pe aranjament

 

3. Poza cu „Maddox”, este ok, doar că din privința mea pot spune că văd greșit anumite chestii și anume :

- Textul principal l-aș fi pus alb cu filter overlay ( aceasta fiind o imagine mișcătoare de tip GIF )
- Textul secundar ca și mai sus nu se potrivește deloc mărime, aranjament și la fel ca textul principal l-aș fi pus pe filter overlay.

 

4. Pozele cu „Red Dragon Triad” sunt chiar foarte ok, problema fiind poziționarea textului secundar și mărimea acestuia.

 

5. Poza cu „Shadow” este perfectă, problema ca și în punctele 2 / 3 / 4 fiind textul secundar.

 

6. Pozele cu „Syko” au ca problemă la bază următoarele :

- Imaginea 1, acel syko mic scris acolo nu are niciun rost
- Imaginea 2, textul ari fi putut fi puțin mai mare și poziționat pe centru

 

7. Poza cu acea mașină este chiar foarte,foarte bună.

 

8. Poza de semnătură la fel ca și în subpunctul 7.

 

9. Poza cu „Roberte” mi se pare la fel de genială, chiar pot spune că te-ai descurcat chiar foarte bine, singura greșeală când ai poziționat acel Capybara, la bara aceea de la geam ai greșit când ai șters-o pentru că ai șters puțin, dar se vede ca și cum ar intra în săracul animal.

 

10. Poza de tip overlay cu textul „Marian” mi se pare chiar foarte ok, dar acel text sincer mi se pare prea simplu și neatrăgător.

 

Final de idee sincer. Lucrează mai mult pe texte ( principale / secundare ) atât efecte cât și poziționare.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.