Jump to content

National Guard - Discuții / Discussion


Alexander
 Share

Recommended Posts

Mno, pai hai sa pun si eu putine paie pe foc, poate sa ma si injurati. :)

 

Fiind antrenorul principal, am sesizat multe aspecte. Dar hai s-o luam pe rand. Viata reala, cum zicea si , primeaza peste orice joc. Nu poti lasa anumite prioritati sau placeri din viata reala sa-ti fie rapite de un banal joc. Din punctul asta de vedere, dau dreptate tuturor celor care sunt de parere ca sistemul actual, cel fara limita de invoiri lunare, este bun. Dar, hai sa vedem si alte aspecte.

 

Ce facem cu cei care, de exemplu, vin duminica la sedinte in speranta ca vor lua rank up, iar imediat dupa sedinta dau /q? Sau, ce facem cu cei care dau /q inaintea antrenamentului si revin la cateva minute dupa ce acesta s-a terminat? Ce faci si cu cei care nu dau la activitatile factiunii (sedinta sau antrenamente) cu saptamanile, dar claxoneaza in disperare dupa rank?!

 

Exemplele pot continua, dar n-are rost s-o lungesc. Viata reala e pe primul loc, de asta pana si eu am absentat la multe dintre antrenamentele de vineri. Dar mi se pare lipsa de respect, cum zicea si @Epical, ca eu sa intru duminica special pentru antrenament si sa vad doar 10 membri. Culmea, coincidenta sau nu (eu oricum nu cred in coincidente), dupa ce-am anuntat pe forum c-am anulat antrenamentul pe RPG erau vreo 20 de membri online. Pai asta cum se cheama?!

 

Da, am tras mult, am insistat, ba chiar m-am si certat cu Peiu (pe bune) sa introduca prezenta obligatorie la 4 antrenamente, dar a fost in zadar. Acuma m-am resemnat si voi face tot posibilul ca prezenta la activitati sa se ia in calcul la rank up sau down. In rest, numai de bine.

 

EDIT. Sau ce te faci cand un anumit membru, nu zic nume, dupa o inactivitate, imi rade-n fata pe Skype spunand ca nu vine la antrenamente pentru ca nu-s obligatorii si oricum n-am ce sa-i fac?! Asta cum se mai cheama?!

Edited by yenoH
Link to comment
Share on other sites

@, nu te incalzesc, doar daca ma platesti.

@@yenoH, poate e de vina data, adica ora si ziua. Multi de aici suntem elevi si poate in timpul saptamanii nu iesim afara si asteptam cu nerabdare sa vina ziua de vineri, cand toti uitam de stres si griji, iesim impreuna cu prietenii, mergem la un film, la o maslina, incercam sa combinam fata de care ne place si exemplele pot continua la nesfarsit.

Antrenamentul de duminica este pus foarte bine ca ora, o propunere din partea mea ar fii ca duminica sa inceapa antrenamentul de la 1 si sa tina o ora jumate sau doua. Adica sa le combinam. Asa am impaca si capra si varza, parerea mea.

Nu pot sa spun ca sunt contra antrenamentelor de seara, dar pot sa spun ca majoritatea cum am dat exemplu mai sus, avem alte activitati si cred ca daca s-ar pune ambele in jurul orei pranzului in weekend (ca in cursul saptamanii nu avem cum, unii invata si dupa amiaza, NU e cazu meu) ar fi mai multa activitate. Si cand incepe vacanta, sa fie mutat un antrenament in cursul saptamanii tot pe la pranz.

 

De ce spun antrenament combinat? Pentru ca asa ar fi singurul pe saptamana si cum a zis Yenoh, se poate aplica o regula cu un nr de invoiri pe luna, si la un singur antrenament ar putea scadea nr. invoirilor de la 3 la 2.

Eu mi-am spus punctul de vedere in aceasta propunere, nu-mi dati in cap, faceti cum vreti. Asa am gandit-o la o jumate de ora dupa miezul noptii, sa fiu si putin filozof :)

 

Da... scuze de roman.

 

Am ajuns si eu de la filmul Avengers, frumos film.

 

Edit: Va place NOUL meu avatar?

Edited by AraGAZ FCP
Link to comment
Share on other sites

, ceea ce spui tu mi-a propus si Peiu, acum 3-4 saptamani in urma. Si-ti spun ce i-am zis si lui. Daca multi colegi refuza (nu discut motivele) sa fie prezenti la activitatea factiunii de duminica, pentru O ORA, de ce-ar accepta sa fie prezenti doua ore?!

 

Nu dau nume, dar exista niste statistici. Sunt foarte multi cei care, cum aminteam si mai sus, ies de pe joc inainte de inceperea antrenamentului si intra la un minut dupa. Daca asta nu-i bataie de joc, atunci inseamna ca eu-s nebun. Asta ne deranjeaza pe noi, comportamentul unora vizavi de factiune, faptu' ca ne considera naivi si ca lor li se cuvine rankul si altele.

 

N-am cum sa combin cele doua antrenamente, pentru c-ar fi si mai mare haos. Cu asta nu voi fi niciodata de acord. Ramane partea cu rank-ul, va lovim si noi unde va doare pe voi cel mai tare. Down la inactivi si asta-i tot.

Link to comment
Share on other sites

Mi-e imi sunt foarte accesibile amandoua antrenamentele,doar ca la cel aerian se intampla sa intarzii 10-15 minute,fiindca eu scap de la liceu la 7 vinerea si fac cam o ora pe drum :-W.Cat despre ce o sa fie pe durata verii,ar fii bine si cel aerian sa fie mutat la orele pranzului,pentru ca e canicula afara si nimeni nu pleaca nicaieri. ;)

Link to comment
Share on other sites

, ceea ce spui tu mi-a propus si Peiu, acum 3-4 saptamani in urma. Si-ti spun ce i-am zis si lui. Daca multi colegi refuza (nu discut motivele) sa fie prezenti la activitatea factiunii de duminica, pentru O ORA, de ce-ar accepta sa fie prezenti doua ore?!

 

Nu dau nume, dar exista niste statistici. Sunt foarte multi cei care, cum aminteam si mai sus, ies de pe joc inainte de inceperea antrenamentului si intra la un minut dupa. Daca asta nu-i bataie de joc, atunci inseamna ca eu-s nebun. Asta ne deranjeaza pe noi, comportamentul unora vizavi de factiune, faptu' ca ne considera naivi si ca lor li se cuvine rankul si altele.

 

N-am cum sa combin cele doua antrenamente, pentru c-ar fi si mai mare haos. Cu asta nu voi fi niciodata de acord. Ramane partea cu rank-ul, va lovim si noi unde va doare pe voi cel mai tare. Down la inactivi si asta-i tot.

 

Iti spun ca daca ar fi un singur antrenament si cu o noua regula de maxim 2 invoiri pe luna si cu prelungire la UP ai avea 50/50 la antrenamentul de duminica.

 

De ce zici ca ar fi o harababura? De la 14:30 la 15:30 faci antrenamentul clasic si de la 15:30 la 16:00 il faci pe cel air vs air. Nu mi se pare o harababura, doar trebuie putina disciplina (pe timpul lor) si exigenta. Nu cred ca dupa ce isi ia unu un FW, mai are curaj sa faca circ a doua oara.

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

 

 

@,sunt de acord cu voi ca viata personala este mai importanta,dar ganditi-va oleaca,doar putin,o saptamana are 168 de ore,din 168 de ore antrenamentele + sedinta insumate fac aproximativ 2-2 ore jumate,deci voi vreti sa-mi spuneti ca nu puteti sa rapiti 2 ore din timpul vostru?odata pe saptamana baieti,e asa mare efortul?Veniti macar din respect pentru ceilalti colegi,dar in special antrenori,cei care ne invata si ne coordoneaza,eu nu sunt de acord cu "abuzurile",vorba lui @,probabil nu o sa se schimbe nimic deocamdata,da' eu ma repet,nu o luati ca o obligatie,incercati sa fiti prezenti din respect pentru antrenori si pentru colegi,la ultimul antrenament am fost maxim 10,cum credeti ca s-au simtit cei care au fost prezenti in acel moment,dapai ce care au intrat special pentru acest antrenament,urmand sa fie anulat 2-3 minute mai tarziu din cauza prezentei catastrofale.

 

Remember,no offense!

 

In niciun caz nu sunt de acord sa-mi tii mie moarala pe tema asta si sa-mi vorbesti de respect. Intre mine si tine e o diferenta de la cer la pamant si n-o sa te las sa vorbesti. Am avut antrenamente cand am fost prezenti doar eu si inca doi colegi, adica trei oameni, cum crezi ca m-am simtit eu? Am avut o gramada de momente si incercari sa fac lucrurile sa mearga mai bine pentru voi. Mai mereu am vorbit ca televizorul si nu am primit atentie, unde-i respectul de aici? Respectul trebuie sa vina reciproc, iar balanta inclina negativ.

 

Despre calculele pe care le-ai facut tu cu orele intr-o saptamana, sa stii ca ziua de luni nu-i la fel ca ziua de marti, sau ziua de marti ca cea de miercuri, sau cea de miercuri ca cea de joi, daca intelegi ce vreau sa spun. Permite-ti remarci de genul asta cand o sa controlezi viata fiecaruia sau cand o sa fii in postura potrivita s-o faci, pana atunci, ramai in banca ta.

 

Daca vreti schimbare la ceva, faceti petitie, exprimati-va dorinta-n masa si nu se va trece cu vederea.

 

@, ti-ar sta mai bine cu un aragaz :))

 

Mintea mea asta a inteles acum, daca ceilalti vad altceva, sa nu se simta aiurea. Ne auzim pe seara.

Edited by DGS AlexCyo
Link to comment
Share on other sites

, cum iti spuneam si aseara, am discutat aceasta problema cu Peiu si am hotarat sa n-o facem. E greu sa tii 2 ore niste oameni atenti la un antrenament, sa-i faci sa se concentreze si, nu in ultimul rand, sa se si distreze pe parcursul activitatii. Cum amintea si , nu tre' sa omitem faptul ca asta-i un joc unde, in primu' rand, tre' sa ne destindem. Chiar si pentru mine ar fi greu sa stau 2 ore la un antrenament, sa gasesc exercitiile potrivite pentru a fi mereu activi, dar si nervii necesari pentru a controla cateva zeci de oameni. Peste asta, gandeste-te la duminicile cand sunt si sedintele. Deja sa fii 2 ore jumate la o activitate e mult prea mult.

 

Despre sanctiuni nu discut.

 

 

EDIT. , vezi ca @Epical nu iti reprosa tie nimic, doar iti dadea dreptate.

Edited by yenoH
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

 

 

@,@@Piticul, @,sunt de acord cu voi ca viata personala este mai importanta,dar ganditi-va oleaca,doar putin,o saptamana are 168 de ore,din 168 de ore antrenamentele + sedinta insumate fac aproximativ 2-2 ore jumate,deci voi vreti sa-mi spuneti ca nu puteti sa rapiti 2 ore din timpul vostru?odata pe saptamana baieti,e asa mare efortul?Veniti macar din respect pentru ceilalti colegi,dar in special antrenori,cei care ne invata si ne coordoneaza,eu nu sunt de acord cu "abuzurile",vorba lui @,probabil nu o sa se schimbe nimic deocamdata,da' eu ma repet,nu o luati ca o obligatie,incercati sa fiti prezenti din respect pentru antrenori si pentru colegi,la ultimul antrenament am fost maxim 10,cum credeti ca s-au simtit cei care au fost prezenti in acel moment,dapai ce care au intrat special pentru acest antrenament,urmand sa fie anulat 2-3 minute mai tarziu din cauza prezentei catastrofale.

 

Remember,no offense!

Despre invoiri.. de exemplu la antrenamentul de vineri eu am antrenament in viata reala.. ce pot face sa nu ma duc acolo si sa vin aici sa fac duele ? Nu, normal ca nu o idee ar fi ca toate antrenamentele inclusiv sedinta sa fie duminica incepand de la 19:30-20:00 sedinta, 20:00 ant aerian, 20:30 sau 21:00 ant general.

Link to comment
Share on other sites

Catalin,sunt multi care nu pot ajunge la cel de vineri,si nu e nicio crima,dar ai putea compensa cu prezenta la cel de duminica. Apropo,@@yenoH,parca ai spus ceva de prezenta la sedinta doar pentru rank,dupa care vin "/q"-urile,corect? Ma gandeam la faza asta,sa mutam sedinta dupa antrenament,si sa se ia in calcul prezenta de la antrenament :-??

Link to comment
Share on other sites

@alexnicko, la ultima sedinta asa a fost, s-au dat rank-urile dupa antrenament. Culmea, au fost multi on la sedinta. :) Noi tot cautam solutii ca sa fie bine pentru toti, dar si sa ridicam putin prezenta la activitati.

 

PS. NG e, din ce stiu eu, singura factiune cu prezenta asa slaba la activitati, singura factiune fara limita la invoiri. Ceea ce era bine pentru membri, a devenit agasant pentru antrenori.

Link to comment
Share on other sites

@@yenoH, te-ai obisnuit prea mult cu Germania si cu oamenii de acolo. Chiar daca joci din Germania si in timp mentalitatea si altele au devenit nemtesti, noi traim tot in Romania, tot mentalitatea de romani o avem din care ne lipseste bunu simt.

Ca sa-ti dau un exemplu sa intelegi la ce ma refer, noi suntem oamenii care merg la mare la bulgari ca au "ALL INCLUSIVE" si dupa ce mancam la ei pana ne bubuie burtile, mai indesam si lazi cu mancare pentru acasa cand ne intoarcem.

Edited by AraGAZ FCP
Link to comment
Share on other sites

Hai sa fac putina caterinca ca stiu ca va place. Sper sa va placa :))

 

Antrenamentul de vineri: Cop Vs Robber / Rustler vs Rustler

 

KdIrlr6.jpg

 

Zsolti sarind cu parasuta (este doar o gluma, sper sa nu te superi ;) )

 

79BfX6W.jpg

 

 

@@yenoH, tipand la noi ca e linia stramba.

 

pPJrWag.jpg

 

Aici vine PD-u cu maverick-u sa ceara Hydra.

 

iNIO0Sw.jpg

 

Si frumoasele noastre Rustlere garate si in actiune.

 

Q6NjJqJ.jpg

NPh5aUT.jpg

E0P2vvS.jpg

 

 

Pozele sunt facute de mine azi la un miting aviatic, sper sa va placa.

 

Noapte buna si spor la puncte!

 

 

Link to comment
Share on other sites

@@Peiu S4F,nu am fii ajuns la nivelul care suntem daca tu cu r5+ nu v-ati fii ocupat de noi,sa stiti toti ca voi impreuna formati liderul :*

Cat despre cei care-si dau demisia pentru ceea ce s-a intamplat,chiar nu va vad intentia.Ceea ce poate ca o sa faceti este lipsa de respect pentru viitorul lider,care v-a spus si Peiu,va fii din factiune,si sunt sigur cum i-am spus si lui aseara ca se va descurca.Si totusi,nu poti conduce o factiune fara membrii.Ganditi-va ca si Peiu inca va fii in familie,asa ca nu este o pierdere.Cum a spus fostul nostru general,impreuna formam echipa ce o avem si care este de neegalat ;)

Trebuie sa avem incredere,camarazi,pentru ca viitorul lider va avea nevoie sa ne vada increzatori ca sa-i faca placere sa ne indrume. :)

P.S. Daca isi da vreunul demisia jur ca numai cu ochii pe el stau sa-i dau fail la rob. :*

P.S2. Pyro ai psot. "Trebuie să îi faci să te asculte pentru că le ești prieten și îi înveți de bine, nu de frica unui Faction Warn." Bine spus,dar tot ai psot. >:D<<'>

Link to comment
Share on other sites

A venit și acest moment, din păcate nu mai am timp pentru funcția de lider, nu vreau să se strice tot din cauză că nu mă pot ocupa ca la carte adică cum vreau de facțiune. Mulți nu o să mă credeți, dar nu am vrut niciodată această funcție și persoanele care mi-au fost aproape știu acest lucru, faptul că am fost propus și votat de voi și v-ați pus baza în mine m-a făcut să accept.

 

Mulțumesc că mi-ați dat șansa să conduc cea mai tare facțiune de pe acest server și consider că ÎMPREUNĂ (fără voi nimic nu era posibil) am făcut lucruri frumoase. De aceea am rugămintea să nu cumva să vă prind în topicul cu demisii, pentru că am auzit vorbe că dacă chiar las unii dintre voi o să plece. Sper să nu faceți acest lucru, pentru că echipa care am format-o aici este perfectă și munca care am făcut-o împreună trebuie să continue și să nu se strice.

 

Mulțumesc în special lui Hawk, [DGS]AlexCyo, yenoH, Maxim16, Zsolti și Arturo care m-au ajutat când eram prins în aglomerație și au făcut ca treaba să meargă ca pe roate, dar cel mai mult vreau să-i mulțumesc lui Maya, m-a ajutat să trec peste unele momente mai grele și poate dacă nu era ea renunțam mai de mult la lider, dar a fost acolo mereu când am avut nevoie de ea și m-a ajutat să trec peste unele momente.

 

Legat de noul lider, sunt convins că va fi ok pentru că este din facțiune și nu din afară. Înainte să știu cine este am să-i transmit un mesaj : Lider nu înseamnă să faci pe șeful, înseamnă să-ți întelegi membrii, să le fi acolo când au nevoie de un sfat și să-i conduci pe calea cea bună. Cum spunea un fost lider Pyrocel : Trebuie să îi faci să te asculte pentru că le ești prieten și îi înveți de bine, nu de frica unui Faction Warn.

 

Cam atât din postura de General, o să rămân rank 5 nu scăpați de mine. V-am pupat !

 

4RXfvcW.jpg

Ma, peiu vezi ca tu in demisie n-ai zis ca vrei sa ramai rank 5 si dupa te pomenesti out din factiune. Am zis sa nu postez la discutii lider ca iar se ia Vinnie de mine ca fac spam si in + nu mi-a mers sa-ti dau pm * nu stiu de ce ).

 

Fara report va rog, i-am zis doar.

 

 

 

 

 

 

CUC Peiu

Link to comment
Share on other sites

@@Peiu S4F, Stiu ca de data asta n-am nici cea mai mica sansa sa te conving pentru ca sunt constienta ca munca iti ocupa mare parte din timp si ar fi aiurea,dar am sa tin mortis macar rank 5 sa stai,pentru ca TU ai fost motivul pentru care am venit aici,dupa cum bine stii..

Orice ai face .. " I'll always be by your side no matter what" :D

@@alexnicko, Nu-si da demisia,stai chill:))

Da @@yenoH, stiu ca-mi dai AV pentru +1 aiurea!!

Edited by NUSUNTMAYA JELEU
Link to comment
Share on other sites

, imi pare rau, da' postu' asta nu-i de AV... E de FW direct, pentru ca nu ai dat mention pe "yenoH". :|:-<

Link to comment
Share on other sites

@Peiu S4F, Sa fii sanatos, bafta la facultate si sa mai inveti fifa ca esti destul de slab 5-0? Serios? :)) ! Mai tinem noi legatura oricum. *retadFF*

 

@yenoH, Te rog frumos sa iti revii, ce este cu atitudinea asta " iti dau FW", nu asa se face, se demite direct fara vrajeli mai ales ca merita ! Vezi ce faci pe viitor.

 

Frumos war ieri, pacat ca nu prea am avut adversari, oricum Spawnkill-u de la sfarsit a fost cireasa de pe tort.

Edited by ZoLiii
Link to comment
Share on other sites

@@alexnicko, mulţumesc pentru vorbele frumoase :) !

 

@, în ultimul meu post la discuţii lider ţi-am zis să înveţi să foloseşti forumul :)), uită-te mai atent că am menţionat treaba asta. Oricum ai report te pup :* !

 

Stiu ca de data asta n-am nici cea mai mica sansa sa te conving

 

Mereu m-ai cunoscut mai bine decât mă cunosc eu pe mine :)

 

@@ZoLiii, taci că mi-am luat revanşa Maya ştie >:P

 

Edited by Peiu S4F
Link to comment
Share on other sites

@Peiu S4F, ce sa zic fratie, in primul rand eu abia acum te cred ca renunti la lider. Stiam ca tu nu ti-ai dorit niciodata pozitia de lider, dar nu m-am gandit ca va veni acest moment atat de rapid. Vreau sa-ti multumesc din suflet pentru tot ce ai facut pentru mine, iti sunt recunoscator si vreau sa-ti spun ca esti o persoana foarte tare, dupa cum am scris si in About Me-ul meu, de nota 10. Imi pare foarte rau ca trebuie sa lasi locul altcuiva, dar mai devreme sau mai tarziu, trebuia sa vina si momentul asta. Sunt absolut sigur ca viitorul lider (eu va zic de pe acum yenoH sau AlexCyo), vor fi la fel de buni ca tine si vom fi la fel de tari, dar pana la urma, mie mi-a placut foarte mult ce a spus @alexnicko, voi toti R5+ formati liderul, asa ca ma simt mai bine stiind ca o sa ramai rank 5 in continuare. Nu am de gand sa pun demisia pentru ca nu mai esti lider, tu esti singurul care stii momentul demisiei mele. Te pupa Insanita! :*

 

, ce țâțe mari ai! :)) esti naba rau!

 

@yenoH, esti demis, imi pare rau pentru tine, care-s ultimele tale cuvinte?! >:)

 

Link to comment
Share on other sites

Hmmmm... Ultimele mele cuvinte, ?! FW la toata lumea, ca sa fie acolo. Iar lu' @Peiu S4F ii fac psot la lider. Daca n-a vrut sa-mi dea aseara FW-ul de despartire, cum s-a intamplat la Erow, sa ia el LW-ul de despartire. :))

 

@ZoLiii, n-am curaj sa ma iau de Maya, ca vine cu toti instructorii peste mine. Si aia-s rai tare. :42: Raman la FW, e ok asa. :-<

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.