Jump to content

News Reporters - Discuții / Discussions


Alexander
 Share

Recommended Posts

@, neata acum m-am trezit si eu, ma duc sa mananc si ma bag la o cursa de camion. Tu ce invartesti?

Eu stau prin game. Tot nu ti-ai schimbat avatarul. Din cauza ta mi-e foame. Ma duc sa mananc!

Edited by Slash69
Link to comment
Share on other sites

Felicitari Zorro, Cemil de ziua ta, ziua ta... stii tu continuarea.

Flames tot nu vrea sa ne salute.... am sa investighez cazul. =))

Link to comment
Share on other sites

Nu ne saluta dar.................se pare ca a scos cateva cuvinte. Ceva e dubios. Mahone, ne bazam pe tine!

Si uite asa moare Mahone de ciuda ca am mai deschis o pagina!

Edited by Slash69
Link to comment
Share on other sites

Neata colegii, ce faceti? in sfarsit incepe sa se termine febra sarbatorilor, azi am ultima serie de musafiri si apoi cred ca scap si eu sa imi revin la programul normal de samp :)

Felicitari Zorro, Cemil de ziua ta, ziua ta... stii tu continuarea.

Flames tot nu vrea sa ne salute.... am sa investighez cazul. =))



Mersi :D
Link to comment
Share on other sites

Informatii reale:

  • Prenume real: Robert
  • Varsta: 16
  • Profilul liceului in care te aflii (pentru cei de scoala generala, specificati profilul la care va veti duce): Matematica-informatica
  • Cum va vedeti peste 20 de ani?: Ca toata lumea. Asezat la casa lui cu 3 copii :D , cu un job bun si cel mai important...sanatos.
  • Ce meserie doriti sa aveti?: Pilot in aviata civila iar ca plan B medic stomatolog.
  • Ce va pasioneaza?: M-am apucat recent sa colectionez machete auto si sa rasfoiesc carti de aviatie.
Informatii virtuale:
  • Nickname in joc: Robitza95
  • Nickname-uri anterioare: Nu am avut.
  • Level-ul caracterul din joc: 15
  • De cat timp jucati pe B-Zone? 3 luni daca nu ma insel
  • Factiuni anterioare: Barzini Family.
  • Cel mai mare rank detinut intr-o factiune: 2.
  • Ultimele 2 factiuni din care ati facut parte: Barzini si atat.
  • De ce nu mai faceti parte din ultimele 2 factiuni(daca ati demis / ati fost demisi specificati motivul): Wipe...
  • Link catre demisie (daca exista): -
  • Ai avut ban? (daca da, de ce si de cate ori): Nu, nu am avut.
  • Numarul de warn-uri din joc si motivul pentru care le-ati primit: Nu am.
  • Cate ore acorzi jocului pe zi (fara /sleep)?: In ultimul timp, datorita scolii, aproximativ 3-4 ore.
  • In ce interval orar joci?: 14:00-16:00 si seara depinde 21:00-22:00 sau 20:00-22:00
  • Ai mai facut parte din NR?(daca da, specificati motivul pentru care ati iesit / ati fost demisi): Nu, dar mi-as dorii.
  • Esti pe blacklist-ul vreunei factiuni? (specifica): Nu .
  • Esti de acord sa achiti suma ceruta de factiunea respectiva in maximum 5 zile pentru a fi scos de pe blacklist?: Da.
  • De ce doresti sa intri in News Reporter? (minimum 20 de cuvinte): Deoarece este o factiune destul de renumita si respectata in randurile playeri-lor. Presupun ca datorita staturii aceste factiuni membrii sunt pe masura, ceea ce e bine deoarece comportamentul si relatiile dintre playeri face jocu fumos si pana la urma asta urmarim cu totii...sa ne distram.
  • Cu ce crezi ca se ocupa News Reporter? (minimum 20 de cuvinte): In general cu anunturi. Ofera posibilitatea jucatorilor sa isi faca auzita "vocea" in tot game-ul. Actiuni secundare ar mai fi vanzarea de ziare, anunturi privind vremea si traficul din oras, targuri, si sa nu uitam de Live...adica? >> Acest serviciu ofera posibilitatea jucatorilor de a se face cunoscuti pe server, sa ne cunoastem mai bine.
  • Poza cu /stats si /time: http://postimage.org/image/lcrrfo0f5/
  • Bara RPG (cea mica, nu cea mare) (my stats): bar-000377907.png
  • Esti de acord cu faptul ca daca vei demisiona dupa mai putin de 2 saptamani vei fii demis cu 60/60 FP?: Da.
  • Esti de acord cu faptul ca liderul va hotara dupa 2 saptamani daca esti avansat la rank 2 sau demisionat?: Da.
  • Esti capabil sa lucrezi in echipa?: Da.
  • Cum comentezi "Sfatul bun dat unui om fara minte piere precum fumul." ?(minimum 20 de cuvinte): Opinia mea este ca acest citat face referire la oamenii care nu au legatura cu realitatea si fac totul dupa capul lor. Oricat ai incerca sa il ajuti nimic nu il va face pe acel om "fara minte" sa inteleaga diferenta dintre bine si rau. In primul rand cred ca influnenta grupului de prieteni ii face pe acei oameni sa se indeparteze de ratiune, crezandu-se superiori impunandu-se intr-un mod total gresit. In al doilea rand, ideea ca persoana caruia ii dai un sfat poate crede ca il insulti, ca ii insulti inteligenta, iar de aici orgoliul face toata treaba, sfatul bun disparand din memoria lui cum spune si citatul "precum fumul". Modul cum ii dai acel sfat si cum il manipulezi duce la rezultate mai benefice.
  • Esti constient de sanctiunile pentru atitudinea nepotrivita, fata de orice player al comunitatii?: Da.
  • Ai citit si invatat regulamentul, informatiile si ghidul incepatorului cat si celelalte topic-uri informative?: Da.
  • Care sunt 2 criterii pentru a intra in News Reporter?: Unul dintre ele este bineinteles Level-ul. ( 5 ) Si un al doilea criteriu ar fi capacitatea de a scrie corect gramatical (mi se pare cel mai important deoarece nu vrem sa facem factiunea de ras nu?)
  • Iti vei respecta atat colegii de rank 1 cat si liderul?: Da.
  • Alte precizari: Astept raspunsul.

 

 

Informatii reale:

  • Prenume real: Razvan
  • Varsta: 17
  • Profilul liceului in care te aflii (pentru cei de scoala generala, specificati profilul la care va veti duce): mate-info bilingv germana
  • Cum va vedeti peste 20 de ani?: In primul rand arhitect, daca voi fi si unul de mare succes cu atat mai bine, si sa speram ca posesorul unui Camaro SS '69 masina visurilor mele.
  • Ce meserie doriti sa aveti?: Arhitect
  • Ce va pasioneaza?: Muzica , desenul tehnic , design-ul 2D/3D, arta ,arta digitala , sportul si anume baschetul dar si bineinteles SA:MP.
Informatii virtuale:
  • Nickname in joc: RazviTnx
  • Nickname-uri anterioare: -
  • Level-ul caracterul din joc: 17
  • De cat timp jucati pe B-Zone? aproximativ 4 luni
  • Factiuni anterioare: News Reporter , School Intructor , The Barzini Family x2.
  • Cel mai mare rank detinut intr-o factiune: Rank 2 - The Barzini Family
  • Ultimele 2 factiuni din care ati facut parte: School Instructor , The Barzini Family
  • De ce nu mai faceti parte din ultimele 2 factiuni(daca ati demis / ati fost demisi specificati motivul): Pai in School Instructor s-a reales liderul urmand wipe, in Barzini odata am fost demis si ultima data s-a reales liderul urmand bineinteles wipe.
  • Link catre demisie (daca exista): -
  • Ai avut ban? (daca da, de ce si de cate ori): -
  • Numarul de warn-uri din joc si motivul pentru care le-ati primit: 1/3 Warns Motiv: Limbaj Jail (am vrut sa ii trimit un mesaj unui prieten cei drept cu o injuratura dar eu glumeam cu el si nu am fost atent si am avut un spatiu in fata comenzi . Acest mesaj a aparut pe chat , iar [F4L]Balon m-a sanctionat pe loc fara discutie cum era si normal sa o faca.
  • Cate ore acorzi jocului pe zi (fara /sleep)?: 4-5 ore (a inceput scoala )
  • In ce interval orar joci?: 18:00/19:00 - 23:00/00:00
  • Ai mai facut parte din NR?(daca da, specificati motivul pentru care ati iesit / ati fost demisi): Da am mai facut parte din NR, am fost demis pentru ca am acumulat 2 FW in perioada de teste ,lucru care il regret enorm
  • Esti pe blacklist-ul vreunei factiuni? (specifica): Nu
  • Esti de acord sa achiti suma ceruta de factiunea respectiva in maximum 5 zile pentru a fi scos de pe blacklist?: Da
  • De ce doresti sa intri in News Reporter? (minimum 20 de cuvinte):Imi doresc sa intru dinou in aceasta factiune deoarece am mai fost si mi-a placut foarte mult aici, modul cum am fost primit si cum m-am inteles cu cei din factiune a fost ceva ce nu gasesti in alte factiuni.De asemenea imi place sa tin la curent jucatori cu anunturi RP . Pe scurt imi place tot ceea ce inseamna "News Reporter".
  • Cu ce crezi ca se ocupa News Reporter? (minimum 20 de cuvinte): News Reporter se ocupa in general cu anunturi gratuite, anunturi "Role-Play" , tiparirea si vinderea ziarelor si de asemeanea cu live-urile.Live-ul ofera posibilitatea jucatorilor de a se face cunoscuti pe server.
  • Poza cu /stats si /time: stats+time
  • Bara RPG (cea mica, nu cea mare) (my stats): bar-000427564.png
  • Esti de acord cu faptul ca daca vei demisiona dupa mai putin de 2 saptamani vei fii demis cu 60/60 FP?: Da
  • Esti de acord cu faptul ca liderul va hotara dupa 2 saptamani daca esti avansat la rank 2 sau demisionat?: Da
  • Esti capabil sa lucrezi in echipa?: Desigur
  • Cum comentezi "Sfatul bun dat unui om fara minte piere precum fumul." ?(minimum 20 de cuvinte) Acest proverb ne sugereaza faptul ca , chiar daca tu esti binevoitor si incerci sa ajuti pe cineva cu un sfat si acesta nu te baga in seama si procedeaza tot ca el , iti racesti gura degeaba pentru ca uni oameni nu asculta de ceilalti si fac tot cum cred ei de cuvinta.
  • Esti constient de sanctiunile pentru atitudinea nepotrivita, fata de orice player al comunitatii?:Da
  • Ai citit si invatat regulamentul, informatiile si ghidul incepatorului cat si celelalte topic-uri informative?: Da
  • Care sunt 2 criterii pentru a intra in News Reporter?:Capaiblitatea de a primi si pune in aplicare un sfat/Sa fiti devotati si activi primului server de SA:MP (RPG1.b-zone.ro) si nu celui de-al 2-lea.
  • Iti vei respecta atat colegii de rank 1 cat si liderul?: Da
  • Alte precizari: Sper sa imi mai dai o sansa! Promit ca nu te voi mai dezamagi de data asta!

 

fYl3r.png



vQQgd.png

  • Casian.
  • Robitza95
  • RazviTnx
  • [Dexter_Morgan]
  • Alexutzul_Coll
  • alquaida
  • Razvan_Jackson

Ttlb0.png
  • MarcKone - exprimarea lasa de dorit; greseli gramaticale.
  • oolesh. - nerespectarea cerintelor din aplicatie; exprimare.
  • xxxS3byxxx - nerespectarea cerintelor din aplicatie.
  • MarianGMM - se face o singura aplicatie si nu ai voie sa aplici si la alte factiuni daca ai aplicat deja la News Reporter.
  • FearAgent123 - I do not like the way you express yourself in english and besides, the english section of News Reporter is not done, so I won't recruit any foreign players for a couple of days.
  • mbk - nerespectarea cerintelor din aplicatie.
  • The_Jester - nerespectarea cerintelor din aplicatie; exprimare.
  • DonCapone - nerespectarea cerintelor din aplicatie; gramatica.
  • Dark_Darkness - nerespectarea cerintelor din aplicatie.
  • Onlyone - nerespectarea cerintelor din aplicatie; gramatica; exprimare.


Nota:
  • In decurs de 48 de ore unul dintre testerii emptY_mdY, Daniel., SpazZ., Krysty, Negrean.boby, Djteolik, Piticul, AnGeLx va va contacta pentru teste. Insistenta si apelurile aiurea din partea celor acceptati va rezulta in respingerea lor.
  • Cei acceptati pentru teste, dupa cum vedeti este greu sa fii acceptat in News Reporter, prin urmare tratati aceasta sansa cu multa seriozitate, activitate si concentrare maxima. Nu veti primi o a 2-a sansa.
  • Persoanal respinse care vor suna in joc liderul, subliderul sau orice alt membru plangandu-se de motivul respingerii sau adresand cuvinte jignitoare / ofensatoare vor fi trecuti pe blacklist.
  • Aplicantii care au retras cererile vor fi respinsi automat pe viitor.

News Reporter nu mai recruteaza. Va multumim!

 

 

 

 

 

Memories.....

Link to comment
Share on other sites

Si care este marea importanta sa va salute FlameS? Mare chestie sa te salute unu de 15 ani... pff.

In sfarsit mai pot sa fac un +1 :))

Ce e cu inactivitatea asta de aici. Cer un coleg de spam. CemiL, tot nu mi-ai raspuns, 23 sau 24?

Link to comment
Share on other sites

Buna seara! Astazi am devenit cu mare drag colegul vostru. Sper sa ma acceptati asa cum sunt si sa va intelegeti cu mine cat mai bine. :* pe toti.

Uelcom. O sa ne intelegem bine daca nu esti turnator si nu ti-e frica sa te bagi in vorba cu noi :D

@@CemiL, Concurezi cu mine CemiL ? :))

Iote aci: http://imgur.com/a/yFKyt

Edited by Slash69
Link to comment
Share on other sites

@, Ce-i aia ma? Pai cu un SAMI installer vii la mine ma? Sa faci ce am facut eu. Munca grea si moduri create. Atunci mai discutam.

@, Daca nu esti turnator, voi incerca sa te am ca bun prieten!

Link to comment
Share on other sites

@, Ce-i aia ma? Pai cu un SAMI installer vii la mine ma? Sa faci ce am facut eu. Munca grea si moduri create. Atunci mai discutam.

@, Daca nu esti turnator, voi incerca sa te am ca bun prieten!

Cemile, ce Sami visezi? Vrei sa imi fac din gta sa , GTA V ?

Link to comment
Share on other sites

  • psoN changed the title to Discuții / Discussions
  • E l e g a n t locked this topic
  • .Aku unlocked and locked this topic
  • .Aku unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.