Jump to content

[CLEO] Taxi Fare Helper v1.2

   (5 reviews)

4 Screenshots

About This File

Taxi Fare Helper

 

Având în vedere faptul că acum este [/fare 30] între orele 8 dimineața și 8 seara și [/fare 50] între orele 8 seara și 8 dimineața, combinat cu faptul că nu mi-a plăcut niciodată cum sunt afișate informațiile despre tarif în acel chenar galben, am creat acest script.

 

Acest script modifică aspectul vizual al informațiilor afișate despre tarif (împreună cu informațiile despre combustibil și viteză), și ne ajută și cu tarifele noi în funcție de oră.

 

 

Ce oferă mai exact scriptul:

 

1. Așa arată informațiile despre tarif, cât și cele despre vehicul (combustibil/viteză)

image.png.a40b28679be1ae4d9d291a20a2db568b.png

 

2. În cazul în care este setat [/fare 1], va fi afișată o avertizare în acest sens, ca să nu uităm că avem acest tarif setat, riscând să ducem un pasager cu un tarif greșit

image.png.108b7307e5490cca81c2ed130fad01a6.png

 

3. În cazul în care setăm [/fare 20], care nu mai este valabil, va apărea într-un mod similar o avertizare în acest sens:

image.png.b19ba3cd07f31678063433f634e8022d.png

 

4. În cazul în care setăm [/fare 50] când acesta ar trebui să fie $30, sau invers, va apărea din nou o avertizare în acest sens:

image.png.232dc5bfe77cbe10e93559df44774e31.png

 

5. Scriptul pune la dispoziție și niște scurtături:

- Apăsarea simultană a tastelor X și C va seta [/fare 30] sau [/fare 50]. Dacă este o avertizare vizibilă ce informează că fare-ul setat este greșit, apăsând X+C se va pune tariful corect.

- Apăsarea simultană a tastelor Z și X va seta [/fare 1]

 

 

Instalare:

- Este necesar să aveti instalat CLEO și SAMPFUNCS

- Scoateți scriptul din arhiva .ZIP descărcată, si puneți-l în folderul CLEO

 

 

Scriptul a fost adus la cunoștința adminilor, și aceștia au confirmat faptul că modul de afișare

diferit al informațiilor despre tarif nu afectează dovezile foto/video făcute în timpul folosirii scriptului.

 

Deși am testat scriptul destul de mult, recomand să fiți atenti dacă tariful este setat în mod corect.

 

Desigur, dacă observați ceva ce nu pare să funcționeze corect, nu ezitați să mă contactați.

 

Sper să vă fie de folos!

 

Edited by Tupi
Corectare/adăugare info


What's New in Version v1.2   See changelog

Released

- Informatiile cu privire la viteza si combustibilul vehiculului nu vor mai aparea peste stelutele de wanted;

- Rezolvare pentru unele situatii in care nu functionau scurtaturile pentru setarea tarifului la $1 (Z+X) si pentru setarea automata a tarifului la $30/$50 (X+C).

 Share


User Feedback

You may only provide a review once you have downloaded the file.


RaresT

   1 of 1 member found this review helpful 1 / 1 member

Salutare.
 

Se bat cap in cap cu cmd-urile de Taxi, pe un modpack merge pe altul nu, intra in conflict.

Oricum ar fi apreciez munca depusa si voi vota cu calificativul de "5 stele".

 

Bafta si multumim frumos!

Response from the author:

Probabil modpackurile incearca sa schimbe si ele dimensiunea/aspectul textdraw-urilor in general sau ceva, iar scriptul asta facand acelasi lucru intr-un fel, da, se pot bate cap in cap. Nu e nici vina scriptului asta si nici a modpack-ului daca e vorba de asta.

Link to review
nugandescdeloc

   1 of 1 member found this review helpful 1 / 1 member

Genial modul! Daca nu era modul asta, probabil se luau o tona de FW-uri in taxi pt. fare gresit.

Link to review
Tupi

   2 of 2 members found this review helpful 2 / 2 members

Îmi place conceptul, felul în care te-ai "jucat" cu textdraw-urile din server (mutare/eliminare/modificare) împreună cu cele adăugate de către tine pentru a realiza un hud informativ cât mai simplu și la obiect. O sugestie din partea mea ar fi să implementezi în mod și restul de comenzi care se regăsesc și în restul modurilor de tip "Taxi Helper" și bineînțeles să îi schimbi numele modului pentru ca jucătorii să nu fie nevoiți să folosească 2 moduri diferite. În orice caz, ți-ai bătut capul ceva timp cu textdraw-urile și trebuie apreciată munca. Keep it up!

Response from the author:

Mersi! Sugestia este bună, și m-am gândit și eu. Probabil o să lucrez la asta în curând.

Link to review
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.