Jump to content

Siberia - existența Iadului ?


nWo PaRcheTZeL
 Share

Recommended Posts

In 1989 a fost efectuat in Siberia un foraj profund de 16 km sub directia oamenilor de stiinta sovietici si straini.Scopul era de a gasi un mijloc de a fi avertizati contra unui seism.Cercetatorii doreau sa plaseze un microfon special legat la un magnetofon de la suprafata.

 

Ei sperau sa poata astfel inregistra zgomotul produs de inceputul unei deplasari continentale si de a preveni sosirea unui cutremur de pamant.

 

Ajunsa la 16 km adancime, coloana de foraj a inceput sa se invarta la viteza maxima, semn ca se invartea in vid.Temperatura indicata era 110 ˚C. Imediat ce a fost ridicata coloana de foraj, din tub a iesit un nor gazos.

 

Atunci, sub ochii inmarmuriti ai tehnicienilor , a iesit o creatura monstruoasa cu colti care a inceput sa urle salbatic inainte de a disparea.

 

Dupa ce si-au revenit, oamenii de stiinta si-au coborat microfonul in profunzimile pamantului.In locul zgomotului placilor litosferice care s-ar fi deplasat, a fost auzita o voce urland de durere.S-a crezut ca a avut loc o defectiune, insa totul functiona normal.

 

Nu una, ci milioane de voci umane au fost inregistrate.

 

Ce se afla acolo?

 

Un lagar secret?

 

O baza extraterestra?

 

[ Articol preluat din revista Enigme Neelucidate ]

 

 

rtxhmxa.jpg

 

 

Puteți afla mai multe din filmul "Îngerul digital".

 

_______________________________________________________

 

Exprimați-vă opinia proprie și personală și comentați. Există ceva acolo, sau sunt doar vorbe de pe vremea comunismului ?

Edited by nWo Agent CipiGroza
Link to comment
Share on other sites

Ce-i cu topicul asta la religie? :|

Iadul, la fel ca si Raiul sunt niste concepte, nu sunt locuri concrete in cer sau in pamant. Deci nu, In interiorul Pamantului nu este niciun fel de Iad... Cel mai probabil sunetele receptate sunt fie de la vietuitoarele de sub pamant si ceva ecouri sau vreun suier al vantului!

 

EDIT: Citeste lucruri inainte sa faci un topic doar pe baza a trei - patru videouri vazute de tine pe 'net. Am auzit de cazul din Siberia acum cativa ani si am cercetat, studile facute nu exista. Sunt doar niste minciuni conspirationiste!

Edited by HighIq
Link to comment
Share on other sites

Ce-i cu topicul asta la religie? :|

Te rog frumos să nu mai comentezi aiurea. Vrei primi report pentru posturi inutile. Dacă nu avea legătură, nu auzeam de așa ceva la ora de religie în liceu :)

 

Acolo au fost făcute cercetări; s-a vorbit ceva timp și cu oameni și cu preoți.

 

 

Dacă cineva mai postează ofense despre topicurile create la această secțiune dau report. Nu mai faceți +1 doar ca să vă aflați în treabă.

 

^ ai report dacă mai postezi după mine; citește regulamentul.

Link to comment
Share on other sites

Ce-i cu topicul asta la religie? :|

Iadul, la fel ca si Raiul sunt niste concepte, nu sunt locuri concrete in cer sau in pamant. Deci nu, In interiorul Pamantului nu este niciun fel de Iad... Cel mai probabil sunetele receptate sunt fie de la vietuitoarele de sub pamant si ceva ecouri sau vreun suier al vantului!

 

EDIT: Citeste lucruri inainte sa faci un topic doar pe baza a trei - patru videouri vazute de tine pe 'net. Am auzit de cazul din Siberia acum cativa ani si am cercetat, studile facute nu exista. Sunt doar niste minciuni conspirationiste!

E doar o ipoteza....*facepalm*. Toate lucrurile ce tin de religie sunt doar ipoteze.

Edited by Krysty xD
Link to comment
Share on other sites

E doar o ipoteza....*facepalm*. Toate lucrurile ce tin de religie sunt doar ipoteze.

Pai, e doar o intrebare defapt. Eu am raspuns la aceasta intrebare... ideea e in felu urmator, cand de incuiat sa fi sa crezi ca in interiorul pamantului poate exista un loc ca Iadul. Asta este defapt si motivul pentru care am postat ce am postat in modul in care l-am postat. Rusia a facut multe in timpul razboiului rece dar in niciun caz n-a descoperit Iadul!

Link to comment
Share on other sites

:topic_closed:

  • Topic-urile informative (cele in care postati informatii despre diverse lucruri) vor fi inchise la 48 de ore de la deschidere sau 24 de ore de la ultimul post facut. NU aveti voie sa deschideti mai mult de un topic pe zi. Topic-urile trebuie sa contina cel putin 10 randuri, in caz contrat se va da topic closed si o sanctiune ulterioara.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.