Jump to content

Avispa Rifa - Discutii intre membri / Discussions


Kelton
 Share

Recommended Posts

Sunteti vai de voi fara mine.

Va certati pe /f pentru niste turfuri, indiferent unde.

Ne vedem la waruri, sper.

Link to comment
Share on other sites

@@Askhanar, La tine daca a iesit [F4L] inseamna ca au iesit niste membrii buni? Da, intr-adevar, [F4L] facea o treaba minunata inainte, dar acum, ne-a aratat BlasT cum sta treaba printr-o poza mai sus, daca ti minte. Asa ca nu trebuie sa te panichezi in privinta celor iesiti, au venit NewLife si LittleOwn, sigur vor acoperi acele "gauri" despre care vorbesti. #nohate #peace

 

Ok, acum m-am trezit si am aruncat o privire pe aici.

Ne auzim la waruri.

Hai Avispa!

 

Link to comment
Share on other sites

Hai ceao.

Am revenit si eu din minunata mea vacanta in Italia.

Mare pacat, trebuia sa mai raman, prea urat in Romania.

Ne vedem la waruri, aveti grija de voi.

Link to comment
Share on other sites

@@Askhanar, La tine daca a iesit [F4L] inseamna ca au iesit niste membrii buni? Da, intr-adevar, [F4L] facea o treaba minunata inainte, dar acum, ne-a aratat BlasT cum sta treaba printr-o poza mai sus, daca ti minte. Asa ca nu trebuie sa te panichezi in privinta celor iesiti, au venit NewLife si LittleOwn, sigur vor acoperi acele "gauri" despre care vorbesti. #nohate #peace

 

Ok, acum m-am trezit si am aruncat o privire pe aici.

Ne auzim la waruri.

Hai Avispa!

 

Ce am făcut azi facă f4l? Fraților nu v-o mai luați în cap ca nu suntem cine știe ce facțiune deocamdată, mai avem pana în momentul în care putem spune ca suntem capabili de 72, când o sa avem 30 membri pe + și 5 care fac +30 pe war mai discutam, nu suntem nici Verdant, nici Stracci, nici Corleone, nici măcar la egal cu Vechea Avispa a lui oTo.

Deci nu mai suferiți atât, arătați pe zona de war nu la discuții, băiatul cap de telescop.

Suntem în top fiindcă nu avem adversar în SF, nu fiindcă suntem prea buni, și stai liniștit ca asqwe și restul nu ne trăgeau în joc, sunt alții care o fac, și încă sunt membrii.

 

 

 

Dacă tu pe premiza asta mergi ca ies sa vina alții mai buni te înșeli, o sa vina momentul când nu o sa mai avem pe cine aduce și o sa ne închidă 69 sau elc în HQ. ZONELE VIN ȘI PLEACA, tot cu tovarășii rămânem, acum e foarte simplu sa iei un ORAȘ, îți aduci doi sublideri ce au cunoștințe și gata. Nu mai e ca atunci când nu era frica joaca, un sublider aveai pe toată viața ta, și ăla care îl cunoșteai din RL, acum nu mai e vorba de tovarăși, toți aleargă după zone. II vezi ca iau lider la lvl 40 și au 14 ani, înainte ca sa ajungi lider Îți trebuia lvl 60-70 și sa ai un an intr-o facțiune. ..ca sa speri la lider

Edited by Askhanar
Link to comment
Share on other sites

@@Askhanar, Frumos discurs, dar nu-ti trebuia lvl 60-70, daca erai activ si iti obtineai toate rankurile in respectivul gang luai lider. Atunci era cu aplicatie pe forum, era altceva, era alta modalitate prin care erau alesi. Era mult mai bine acum ceva ani, dar nici acum nu e chiar asa de rau.

Pentru unii este rau, dar mi se pare altceva. S-au schimbat multe de acum cativa ani.

Dar asta este media de varsta a noii generatii pe care o sa o avem si pe care o sa ii gasim pe aceasta comunitate, <genius style>, nu poti sa le interzici sa se joace.

Noi, astia mai vechi trebuie sa ne dam putin seama de prezentul jocului si sa-l jucam de distractie. Ca unii nu o fac, este partea a doua, fiecare gandeste in modul lui.

 

Ne vedem maine, noapte buna!

 

Link to comment
Share on other sites

@@Askhanar, Frumos discurs, dar nu-ti trebuia lvl 60-70, daca erai activ si iti obtineai toate rankurile in respectivul gang luai lider. Atunci era cu aplicatie pe forum, era altceva, era alta modalitate prin care erau alesi. Era mult mai bine acum ceva ani, dar nici acum nu e chiar asa de rau.

Pentru unii este rau, dar mi se pare altceva. S-au schimbat multe de acum cativa ani.

Dar asta este media de varsta a noii generatii pe care o sa o avem si pe care o sa ii gasim pe aceasta comunitate, <genius style>, nu poti sa le interzici sa se joace.

Noi, astia mai vechi trebuie sa ne dam putin seama de prezentul jocului si sa-l jucam de distractie. Ca unii nu o fac, este partea a doua, fiecare gandeste in modul lui.

 

Ne vedem maine, noapte buna!

 

Eu zic de perioada veche 2010-2012 când nu exista aplicație lider. ..auzi și tu, votau adminii și erau doua șanse, sa fi sublider sau sa ai sublider undeva, se puneau și lideri și aia veniți din pașnice la gang și invers, aia a fost perioada de glorie a b-zone.

Acum. .. e un server ca oricare altul.

Link to comment
Share on other sites

@@Askhanar, Te contrazic.

Nu e un server ca oricare altul, dupa parerea mea, este singurul server care si-a dezvoltat gamemode-ul destul de apropiat al alora din America sau Rusia ori Germania. Eu zic ca rivalul este un server ca oricare altul, din simplul motiv ca aia nu-si imbuntatesc gamemod-ul cu nimic special.

Aici s-au format cateva lucruri timp de atatia ani, unde nimeni din Romania nu a mai reusit sa le dobandeasca. Si nu ma refer numai la gamemod cand zic treaba asta, ma refer la numarul mare de playeri care accepta aceste lucruri si chiar se distreaza dupa urma lor, ceea ce este foarte important.

Link to comment
Share on other sites

Părerea mea e ca frumos și simplu e mai bine decât complicat, acum e prea prea, cu safezone unde nu ai voie sa tragi, dacă tragi în cineva se apără etcetera, e prea complicat, nu mai e ce a fost odată.

Acum joci sa Îți trăiești viața în samp , nu sa te distrezi, să facă server Hard RP pentru cei ce vor sa trăiască în samp. Mastertap făcea lucruri simple și frumoase și sigure, acum sunt PREA MULTE, e un server aglomerat de lucruri inutile(training zone și multe altele pe care nici măcar nu vreau sa le descopăr )

Edited by Askhanar
Link to comment
Share on other sites

@, Corect. Rupeam punctele la waruri, ceea ce mi se pare ca era deja prea aiurea. Acum trebuie sa joci si putin tactic pentru a castiga.

 

Neata boys, ne vedem la waruri.

Link to comment
Share on other sites

@@Askhanar, Te contrazic.

Nu e un server ca oricare altul, dupa parerea mea, este singurul server care si-a dezvoltat gamemode-ul destul de apropiat al alora din America sau Rusia ori Germania. Eu zic ca rivalul este un server ca oricare altul, din simplul motiv ca aia nu-si imbuntatesc gamemod-ul cu nimic special.

Aici s-au format cateva lucruri timp de atatia ani, unde nimeni din Romania nu a mai reusit sa le dobandeasca. Si nu ma refer numai la gamemod cand zic treaba asta, ma refer la numarul mare de playeri care accepta aceste lucruri si chiar se distreaza dupa urma lor, ceea ce este foarte important.

Daca tu consideri ca prin dezvoltarea unui gamemod, dar prin scaderea drastica a varstei jucatorilor de pe server, b zone a progresat "mult" te inseli rau. Degeaba faci un gamemod bun, dar care e atractiv sub 13 ani. E ca si cum ai spune ca BAC-ul este mai greu in prezent pentru ca s-au bagat camere, ceea ce e foarte fals deoarece in prezent BAC-ul e pentru toti prostii.

Cat despre [cr , adevarat [F4L] nu a fost, nu e si nici nu va fi ceea ce cauti tu sau orice alt player/lider/sublidet/mafie, nu suntem "baietii" de stau 24/7 pe game, fac +50 la waruri si sufera de "valiarea" lor.

In alt ordine de idei multa bafta cu mafia, aveti grija de voi si mai bine iesiti afara la o bere, o punga de seminte, o tigara decat sa stati pe samp si sa va enervati degeaba.

Link to comment
Share on other sites

Daca tu consideri ca prin dezvoltarea unui gamemod, dar prin scaderea drastica a varstei jucatorilor de pe server, b zone a progresat "mult" te inseli rau. Degeaba faci un gamemod bun, dar care e atractiv sub 13 ani. E ca si cum ai spune ca BAC-ul este mai greu in prezent pentru ca s-au bagat camere, ceea ce e foarte fals deoarece in prezent BAC-ul e pentru toti prostii.

Cat despre [cr , adevarat [F4L] nu a fost, nu e si nici nu va fi ceea ce cauti tu sau orice alt player/lider/sublidet/mafie, nu suntem "baietii" de stau 24/7 pe game, fac +50 la waruri si sufera de "valiarea" lor.

In alt ordine de idei multa bafta cu mafia, aveti grija de voi si mai bine iesiti afara la o bere, o punga de seminte, o tigara decat sa stati pe samp si sa va enervati degeaba.

 

Baaaa când vi de la mare ca am un pachet de Sobranie Negru de dovedit și îl am ascuns ???, pana scap de shaur ???

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.