Jump to content

Ikariam


edusca00
 Share

Recommended Posts



qu5ywqmbhxf455n5msh.jpg


Ikariam este un joc MMORTS gratis lansat in anul 2008 făcut de compania Gameforge. Jocul este despre lumea antică.
  • La inceputul Ikariam-ului primesti un oras mic, o bucata de pamant fertila pe o coasta verde.
  • Poti sa o transformi intr-un oras infloritor si capitala a unui imperiu mare? Aceste pagini iti vor oferi idee generala despre cum se ajunge acolo.
  • Sunt cinci resurse distribuite pe insulele lumii:Materiale de constructie, Vin, Marmura, Cristalul si Sulful.
  • In timpul jocului vei avea nevoie de o multime de materiale de constructii - repartizeaza muncitorii astfel incat sa obtii material de constructii si extinde depozitele de resurse impreuna cu alti jucatori de pe insula!
  • Dupa ce ai sortat rezervele de resurse poti incepe sa iti extinzi orasul.
  1. O Academie iti permite sa faci descoperiri fantastice.
  2. In cazarme incepi instruirea trupelor.
  3. Construirea unui punct de comert si a navelor de comert iti va permite sa faci schimb de resurse cu alti jucatori.
  • Patru indrumatori loiali vor fi alaturi de tine, pentru ca tu sa fi mereu la curent si sa iti poti tine capul deasupra apei.Cand se aprind inseamna ca a sosit un nou mesaj pentru tine. Atunci poti obtine cele mai noi informatii de la indrumatorii tai.
  • Poti schimba vederea in Ikariam cum doresti.De la vederea lumii asupra hartilor insulelor la vederea orasului. Acum ai invatat toate lucrurile importante pentru a incepe - mai trebuie doar sa te inregistrezi(gratis!)si apoi esti gata de start!



In prezent sunt deschise 9 lumi :
  • Alpha
  • Bêta
  • Gamma
  • Delta
  • Epsilon
  • Zeta
  • Êta
  • Thêta
  • Iota

O grafica frumoasa in prezent versiunea v.0.3.2

Un stil de joc impresionant si o continua transforamare a orasului !

Orasul la inceput c6m3gpkwi59pv3zvulr.jpg
Dupa dupa upgrade-uriyrl2pcmq6k4kolzn2w.jpg

Insula 40h0du17vrubevelroo9.jpg

Cladiritwydmws7vtv1zdr3lulg.jpg
a301uibnqr9lkv0avw41.jpg

Distractie placuta ! Edited by edusca00
Link to comment
Share on other sites

Multumim pentru descriere , arata bine si suna interesant...am sa ma uit la cateva video-uri pe net sa vad intradevar cum e gameplay-ul dar de jucat cred ca am sa ma abtin :P.

Link to comment
Share on other sites

jucat ...frumos jocul , dar am plecat in cantonament ..

si cand am venit , era praf contul

 

jucat ...frumos jocul , dar am plecat in cantonament ..

si cand am venit , era praf contul

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.