Jump to content

[Portofoliu] Mr0ne


Mr0ne
 Share

Recommended Posts

Background-ul e cat de cat bunicel. Textul strica tot, acel STROKE pe care il pui distruge tooooooooooooot. Nu mai pune stroke decat negru si opacity mai mic...ca se vede urat. Incearca sa mai lucrezi la text si revino cu noi creatii ! [-o<

Link to comment
Share on other sites

Background-ul e cat de cat bunicel. Textul strica tot, acel STROKE pe care il pui distruge tooooooooooooot. Nu mai pune stroke decat negru si opacity mai mic...ca se vede urat. Incearca sa mai lucrezi la text si revino cu noi creatii ! [-o<

Stiu, nu prea ma pricep la text in cerc sa urmez tutoriale.

 

Tataie, multumesc frumos.

Link to comment
Share on other sites

Folosesti fara rost outer glow si shadow, uneori chiar nu-si au rostul, strica lucrarea, se vede urat, cel mai des le folosesc cand am culoarea care predomina negru, atunci se integreaza cel mai bine, dublez layerul ce contine textul, pe layerul din spate aplic culoarea neagra (la text), il mut putin mai in dreapta, pe layerul principal adaug clipping mask si outer glow / shadow de culoare neagra, aceste modificari realizeaza un efect asemanator cu cel de 3d. In rest, n-am ce sa-ti spun, pentru un incepator sunt lucrari bune, urmareste mai multe tutoriale, cand eram la inceput am ramas impresionat de smudge, poate o sa-ti placa si tie. Succes!

Link to comment
Share on other sites

Frumoase creatiile

De cand te ocupi si ce versiune de photoshop folosesti?

Multumesc frumos, CS5

 

 

Folosesti fara rost outer glow si shadow, uneori chiar nu-si au rostul, strica lucrarea, se vede urat, cel mai des le folosesc cand am culoarea care predomina negru, atunci se integreaza cel mai bine, dublez layerul ce contine textul, pe layerul din spate aplic culoarea neagra (la text), il mut putin mai in dreapta, pe layerul principal adaug clipping mask si outer glow / shadow de culoare neagra, aceste modificari realizeaza un efect asemanator cu cel de 3d. In rest, n-am ce sa-ti spun, pentru un incepator sunt lucrari bune, urmareste mai multe tutoriale, cand eram la inceput am ramas impresionat de smudge, poate o sa-ti placa si tie. Succes!

O sa tin cont pe parcurs.

Link to comment
Share on other sites

Arata bine. Tine-o tot asa

Multumesc frumos.

 

 

Frumos daca erau si cu altceva le incercam si eu :)!

Cum ar fi ?

Edited by Mr0ne Number One
Link to comment
Share on other sites

Foarte slab! Nu progresezi deloc, urmeaza niste tututoriale pentru incepatori. Nu alegi deloc bine fontul, nici culoarea, nici imaginea nu e lucrata prea bine.

Incearca sa progresezi !

Nu prea am timp prietene.

 

 

Destul de frumoase creatile dar nu a strica sa urmezi niste tutoriale.

Da, o sa urmez cand o sa am timp.

Link to comment
Share on other sites

Mai ai de lucrat.. mai ales la text!

 

In timp ce raspunzi la fiecare comentariu, mai bine te-ai apuca de niste tutoriale.

 

Nu vreau sa spun ca e rau, dar nici nu vreau sa te laud prea degraba. Succes!

Link to comment
Share on other sites

Mai ai de lucrat.. mai ales la text!

 

In timp ce raspunzi la fiecare comentariu, mai bine te-ai apuca de niste tutoriale.

 

Nu vreau sa spun ca e rau, dar nici nu vreau sa te laud prea degraba. Succes!

Nu am o experienta asa buna, si nici timp sa ma uit la tutoriale.

 

 

Frumoase creatii .

Felicitari pentru munca depusa .

Multumesc frumos !

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.