Jump to content

Kingston DataTraveler 310, singurul stick din lume cu capacitatea de 256GB


 Share

Recommended Posts

dt310_256gb_front_angle_closed210_1267111171.jpg


_______________________________________________________________________________


Kingston Digital Europe Ltd anunţă lansarea unui dispozitiv de stocare USB de 256 GB. Kingston DataTraveler 310 este succesorul modelului DataTraveler 300 care, din iulie 2009 - data lansării pe piaţă - şi până astăzi a rămas singurul stick USB din lume cu capacitatea de stocare de 256GB.

Dispozitivul poate stoca aproximativ 51.000 de imagini, 54 de DVD-uri sau 365 de CD-uri. Kingston DataTraveler 310 se laudă cu o viteză sporită şi protecţie a datelor utilizatorilor cu aplicaţia Password Traveler Software.

"În ultima perioadă am văzut un potenţial în creştere pentru dispozitivele de stocare USB de mare capacitate. Feedback-ul clienţilor şi cercetările noastre ne-au convins că noul model este cel mai potrivit pentru designerii, inginerii şi arhitecţii care au nevoie de dispozitive cu ajutorul cărora să stocheze şi să transporte uşor cantităţi mari de date," a declarat Steve Hall, Product Development Manager of Flash, Kingston. "Kingston DataTraveler 310 este de asemenea partenerul ideal pentru cei care vor să-şi extindă capacitatea de stocare a notebook-ului personal".

_______________________________________________________________________________


Aplicaţia Password Traveler permite crearea unei zone private securizată, protejată prin parolă. Zona securizată poate avea o dimensiune de până la 90% din capacitatea noului dispozitiv şi pentru a o accesa nu sunt necesare drepturi speciale de administrare.

Specificaţii DataTraveler 310:

-Capacitate: 256 GB

-Viteză: citire 25MB/s, scriere 12 MB/s

-Dimensiuni: 73,7 mm x 22,2 mm x 16,1 mm

-Convenabil: nu necesită drepturi de Admin pentru a accesa zona protejată

-Temperatură de operare: de la 0ş C la 60ş C

-Temperatură de stocare: de la -20ş C la 85ş C

-Poate fi ataşat la chei

-Garanţie: cinci ani

-Securitate: include software-ul de securitate Password Traveler pentru SO Windows


_______________________________________________________________________________


DT310_256GB_Front_angle_capofftxt.jpg


_______________________________________________________________________________


antena3.ro
Link to comment
Share on other sites

256gb? :O foarte putin... cand se va ajunge la 256 tb mai vorbim :))

 

Ps: eu am ajut un pc cu hardu' de 4gb:))

 

256gb? :O foarte putin... cand se va ajunge la 256 tb mai vorbim :))

 

Ps: eu am ajut un pc cu hardu' de 4gb:))

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.