Jump to content

P.O.H.U.I - Discutii


Dyablox
 Share

Recommended Posts

@@Kasparov, De ce Muie satra benz?

Capitolul 1

Nustiu cat de limitat trebuie sa fii pentru a asculta muzica lor, nu de altceva dar muzica lor nu exprima absolut nimic, sa nu mai adaugam ca au si un vibe de cacat, eu as pune intrebarea altfel, de ce ai asculta satra benz? Atat timp cat in Romania sunt multe trupe de Rap, care fac o muzica de calitate si nu-s atat de popupari ca prosti aia. Niste recomandari de la mine pentru oamenii intelepti - Parazitii, Deliric, DOC, Motzu, Dragonu ak 47, Kazi Ploae, cedry2k si bazooka ocazional. Cât de prost să fii să faci asemenea muzică, şi cât de prost să fii să o asculţi? =)) adică ce, te crezi şmecher dacă asculţi cum îţi zice un slăban de 30 de kile că dă cu lama fină? =)) şi Nosfe ăla "De când mă ştiu fac rap", dar el nu face rap şi s-a lansat în 2014. Vai de viaţa lui, si nu doar a lui ci a tuturor din trupa aia imputita. Am luat la intamplare niste versuri, explica-mi daca acestea comunică vreun mesaj sau nu:

Strofa 1 - Killa Fonic
Ramses! Junioru 89 Lamă Crimă,
Fut motani pe strada, BRRRP cu o țeavă fină.
Garda n-o să ne prindă Cioară!
Bagabont demolez gangsteri
Care cred că-s duri că-s Under.
Alcooliști pe bere, sărăcia, invidia îi macină,
Io stochez în cont și în cont sunt bani ingropați in pivniță.
Mă fut doar cu Lucian Blaga, marș in morți mă-tii!


Nu dai tu cât dau eu din suflet pe beat, in morți mă-tii!

 

Acu fiecare cu gusturile lui, dar trebuie sa ai si gusturi, iar daca cineva spune - Muie satra, atunci el direct dă de stire ca are un IQ aferent.

Edited by OG BvD Dorin
Link to comment
Share on other sites

@@Kasparov, De ce Muie satra benz?

Capitolul 1

Nustiu cat de limitat trebuie sa fii pentru a asculta muzica lor, nu de altceva dar muzica lor nu exprima absolut nimic, sa nu mai adaugam ca au si un vibe de cacat, eu as pune intrebarea altfel, de ce ai asculta satra benz? Atat timp cat in Romania sunt multe trupe de Rap, care fac o muzica de calitate si nu-s atat de popupari ca prosti aia. Niste recomandari de la mine pentru oamenii intelepti - Parazitii, Deliric, DOC, Motzu, Dragonu ak 47, Kazi Ploae, cedry2k si bazooka ocazional. Cât de prost să fii să faci asemenea muzică, şi cât de prost să fii să o asculţi? =)) adică ce, te crezi şmecher dacă asculţi cum îţi zice un slăban de 30 de kile că dă cu lama fină? =)) şi Nosfe ăla "De când mă ştiu fac rap", dar el nu face rap şi s-a lansat în 2014. Vai de viaţa lui, si nu doar a lui ci a tuturor din trupa aia imputita. Am luat la intamplare niste versuri, explica-mi daca acestea comunică vreun mesaj sau nu:

Strofa 1 - Killa Fonic

Ramses! Junioru 89 Lamă Crimă,

Fut motani pe strada, BRRRP cu o țeavă fină.

Garda n-o să ne prindă Cioară!

Bagabont demolez gangsteri

Care cred că-s duri că-s Under.

Alcooliști pe bere, sărăcia, invidia îi macină,

Io stochez în cont și în cont sunt bani ingropați in pivniță.

Mă fut doar cu Lucian Blaga, marș in morți mă-tii!

Nu dai tu cât dau eu din suflet pe beat, in morți mă-tii!

 

Acu fiecare cu gusturile lui, dar trebuie sa ai si gusturi, iar daca cineva spune - Muie satra, atunci el direct dă de stire ca are un IQ aferent.

Dorin hater, ulicinaii dancer. shik shik dorin hater, ulicinai dancer

Link to comment
Share on other sites

 

 

Nustiu cat de limitat trebuie sa fii pentru a asculta muzica lor

Ciuvak, uite care-i treaba. Nu toti care asculta satra se cred mari smecheri si is degradati, cum zici tu.

Ascult rap si alte cantecele bune (ca am gusturi fine) 24/24, dar cand vine sa ma distrez in weekend ca un rupt, uite asa rahat merge bine. Dupa o saptamana incarcata, o doza de debilism nu incurca. Nu o sa ascult cantecele profunde a lui Deliric cand stau cu vodka si 3 padruji la indemana, nu?

Nu critica oamenii dupa categoria din care face parte. Si da, nu-ti praibi timpul cu orele pentru un post pe bz, apuca-te de ceva serios in viata reala, fa-ti planu de a face milionu si a te sterge la cur cu ei de pe acum.
Link to comment
Share on other sites

Cum eu is sefu la toate tusovshele, ap eu decid ce sa ascultam :))

La mine ceota incepe cu de astea turbate, Satra, sunt unele ruse bune de tusovshi, trap, s.a., dupa manele si populare shap la urma depresneaku cu rusesti.

Link to comment
Share on other sites

 

 

ne-am dat seama că e prea frumoasă viața și bagam din nou populare

bine asa, cand stai cu 3 minore la 1 de noapte in camera, n-ai cum sa nu asculti depresneakuri
Link to comment
Share on other sites

@@iZy ZEW, Sultanul Cristian, GG.

 

P.S. Primul loc la municipiu, deam 200 lei îi am doar că m-am scarpinat la p*lă. Anul ăsta poți să-i zici lui Valerica ta nici să nu să se prezinte la Republica, că de data asta bajatul deam vine cu motivații serioase (nevoie de bani pentru tusă).

Link to comment
Share on other sites

@@iZy ZEW, Hai că daca ieu primul loc, mai repetăm ca data trecută dar deam pun eu.

 

Namioк să te rezolvi cu Dropca și să nu apară la olimpiadă pe motive ”necunoscute”.


P.S. Give me 3+ , că nu strică puţin de curcubeu prin reputation received

Edited by Skopje
Link to comment
Share on other sites

@@Skopje, Valerica ii eliberata de bac inca de anu trecut, ii zic eu sa-si linisteasca siseandrele anu asta.

Pe langa asta, pluteste cu unu intr-o "relatie", vede doar inimioare in fata ochilor, asa ca davai, locu 1 sau go home.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.