Jump to content

Bani/jocuri/iteme > Steam


DarkDemon
 Share

Recommended Posts

Salut.

De curand am aflat de la un prieten de acest site, anume TremorGames care te plateste cu TremorCoins daca te uiti la anumite videouri pe YouTube / completezi task-uri / completezi surveys sau daca downloadezi unele aplicatii. Bun, si ce faci cu aceste Coins-uri?
Ei bine poti cumpara jocuri pe Steam, Origin sau Desura. Fara sa dai nimic de la tine din buzunar. In alte tari poti juca anumite jocuri online la ei pe site pentru Coins dar din pacate nu si in Romania.
Cele mai bune oferte din care puteti scoate Coins-uri in Romania raman task-urile si videourile.
Dupa ce va inregistrati dati click pe "Get coins":
Acum o sa-ti apara toate taburile de oferte pe care le poti completa dar cum am zis si mai sus, in Romania nu prea ai parte de oferte bune, iar cel mai eficient ar fi sa folosesti task-urile:
Sau videourile:
Sau uneori mai apar oferte de genul task si video la categoria "SuperRewards":
Dupa ce-ai facut Coins din ofertele completate si ai destule incat sa-ti cumperi jocul propus dai click pe "Tremor Rewards":
Iti alegi jocul si dai click pe "View item" (am ales ca exemplu Serious Sam 3):
Dupa ce ai dat pe "View item" si ai ajuns la detaliile jocului respectiv, pentru a-l cumpara dai pe "Purchase" (destul de logic, a?):
Dupa ce-l cumperi iti dai click pe nume pentru a ajunge la profilul tau:
Apoi dai click pe "Items(x$)":
Dupa cum vezi imi apare "Awaiting for TremorGames approval... bla bla", poate sa dureze de la cateva minute la 48 de ore, de obicei le ia maxim o ora sa confirme, apoi o sa-ti apara key-ul in loc de "Awaiting...", cum mi-a aparut la jocul anterior 8-Bit Commando, pe care-l poti folosi pentru a activa jocul pe platforma respectiva(Steam/Desura/Origin).
Sfaturi utile:
Nu folosi proxy.
Nu folosi 2 conturi pe acelasi PC/IP.
Pentru ca-ti va fi banat atat contul actual cat si cele viitoare (pe acel PC).

 

PS: Daca sunteti din Republica Moldova va va merge jocurile,dar celelalte nu va merg,taskurile merg,dar videourile nu prea.

Edited by DarkDemon
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.