Jump to content

Stephan problema sursa


Recommended Posts

Nume: Stephan
Ce problema ai?: Am o problema cu sursele care se strica des .... nu chiar des dar am stricat 2 surse din motivul ca se supraincalzesc ori se incarca coolerul de praf si se blocheaza si se unfla condensatorii Ar ajuta daca as monta coolere pe carcasa sa scoata aerul sau cum o rezolv pe viitor.
O scurta descriere a situatiei: Am zis mai sus.
Screenshot: -
Alte precizari: -

Link to comment
Share on other sites

1. Daca ai multe pene de curent ai nevoie de un ups

2. Cumpara surse de calitate, adica macar de la 150 lei sus facute de brand-uri care au in spate ani buni. Nu lua chinezarii de genul Deluxe cu 600w.

3. Daca se umple de praf, mai curata si tu locul unde sta pc-ul sau calculatorul.

4. E bine sa montezi si coolere care sa scoata aerul cald. Unde ai sursa, sus sau jos?

 

Stai ca vine moderatul Leventhe acum si zice ''Closed'', chiar daca inca nu e rezolvat nimic.

Link to comment
Share on other sites

ideea e sa-ti cumperi o sursa cu protectii de hiper tensiune, subtensiune si scurtcircuit. daca vrei surse cu condensatori japonezi nippon chemi-con, scoti mai multi $$ dar ai calitate cata vrei.

si daca ai multe pene de curent, cum spune si baddriver, ia un ups.

 

ai grija cu pocnitorile. daca o sursa proasta se arde, poate sa iti buseasca toate componentele.

Link to comment
Share on other sites

Cumpara-ti surse mai bune, cauta pe www.pcgrage.ro, nu am fost atent daca au. Daca au, ia mai multe detalii inainte sa-ti mai cumperi.

 

 

Curentu tau... este prea tare. Cumpara-ti si tu o alta instalatie la casa sau o sursa mai puternica... stai la capat de linie?

Voi a-ti citit macar ce am zis? App curentul puternic e pt aia care aveau instalatiile de pe timpul lui ceasca si nu au sigurante automate , reteaua electrica pe casa e noua fiind si casa noua si instalatia e facuta de mine fiind eu electrician............. si stau la oras nu la tara.

Am luat si sursa mai buna , PROBLEMA E ca imi intra praf la cooler ,daca a-ti desfacut vreodata un cooler are o garnitura de cauciuc si acolo are un lichid se usuca si praful ajunge pe axul motorasului si ingreuneaza rotatiile , aia e problema , ideea e cum sa fac sa nu mai intre praf acolo , am curatat pc dar acolo nu pot ajunge, problema e ca sa stricat dintr-o data nu a dat semne asa mai ungeam eu coolerul.

Sursa e sus , am avut 2 surse una cu coolerul in exterior care sufla afara iar cea dea 2 cu el in interior care sufla in pc, acuma nu pot lua o sursa de 5 milioane ca sa se strice la fel , ideea e cum fac sa nu mai intre praf in el si cum fac o racire mai buna

Link to comment
Share on other sites

1. Daca ai multe pene de curent ai nevoie de un ups

2. Cumpara surse de calitate, adica macar de la 150 lei sus facute de brand-uri care au in spate ani buni. Nu lua chinezarii de genul Deluxe cu 600w.

3. Daca se umple de praf, mai curata si tu locul unde sta pc-ul sau calculatorul.

4. E bine sa montezi si coolere care sa scoata aerul cald. Unde ai sursa, sus sau jos?

 

Stai ca vine moderatul Leventhe acum si zice ''Closed'', chiar daca inca nu e rezolvat nimic.

Da, vin.

 

Pentru @,

 

ideea e sa-ti cumperi o sursa cu protectii de hiper tensiune, subtensiune si scurtcircuit. daca vrei surse cu condensatori japonezi nippon chemi-con, scoti mai multi $$ dar ai calitate cata vrei.

si daca ai multe pene de curent, cum spune si baddriver, ia un ups.

 

ai grija cu pocnitorile. daca o sursa proasta se arde, poate sa iti buseasca toate componentele.

Nu-ți mai cheltui banii pe toate prostiile. Ia ceva de calitate. :)

 

Curentu tau... este prea tare. Cumpara-ti si tu o alta instalatie la casa sau o sursa mai puternica... stai la capat de linie?

 

 

@, dUTE LA UN SERVICE. Nu ai ce face tu cu mana ta daca habar n-ai de IT.

 

=)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Serios acum. El a venit aici ca să ceară ajutor pentru că nu se descurcă. Nu mai posta aiurea.

Edited by Leventhe
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.