Jump to content

[Portofoliu] R3mYx


Tachen69
 Share

Recommended Posts

 

 

Stimate domn, vreau sa te intreb ceva, pentru ce ai deschis acest topic? Sa arati ca stii 3-4 efecte, acelasi font la text si sa le raspunzi urat membrilor care isi posteaza parerile despre lucrarile tale? Nu stiu cum tu, sau alti membri, eu am postat portofoliul meu pentru a astepta critici si sfaturi din partea celorlalti, sa le accept si sa ma schimb, ar trebui sa faci si tu astfel. Vreau sa iti spun ca daca vei posta ceva in portofoliul meu dupa ce ai citit acest comentariu, crede-ma ca nu o sa atrag atentia, pentru ca sunt sigur ca o sa o faci din hatereala.

 

Pe viitor, cand cineva te critica sau iti da un sfat, sa nu il trimiti "sa joace mario", poate acel om stie mai multe decat tine, poate are o viziune mai larga in acest domeniu, poate vrea sa te ajute, iar tu.. il trimiti pe unde vrei tu. Da-ti seama cu vorbesti cu oamenii din jur, respecta-i indeferent cum sunt, caci tu tot esti un om, tot vrei sa fii respectat, nu?

 

Considera acest comentariu ca un sfat, mi-am pierdut 10 minute din viata mea sa iti explic ce inseamna respect, critica si sfat, iar daca nu am putut schimba nimic in sufletul tau, atunci imi pare nespus de rau de aceste 10 minute, dar nu pot sa vad asa comportament intr-un mediu in care activez. Succes pe viitor!

 

Eu astept critici de la profesionisti nu de la niste copii care lucreaza in photoshop de 2-3 zile. Nu te mai baga daca nu iti convine.

Link to comment
Share on other sites

 

Eu astept critici de la profesionisti nu de la niste copii care lucreaza in photoshop de 2-3 zile. Nu te mai baga daca nu iti convine.

Ce-mi place de voi astia, care nu acceptati critici.

 

 

Daca dupa un an de zile, tu inca faci avatare de genul asta, probabil ar trebui sa te gandesti daca photoshop-ul e de tine sau nu...Ca sa lucrezi in Photoshop, ai nevoie si de imaginatie/creativitate. Tu probabil doar copiezi cum se fac anumite efecte de pe YouTube, le aplici intr-o poza si aia e.

Link to comment
Share on other sites

Imi plac lucrarile tale, sunt foarte interesante. Dar totusi exagerezi cu acel "tremurici" la unele imagini. Adica, am prins o creatie de-a ta in coltul pagini si am crezut ca-mi sparge ecranul si fuge... instinctiv am intins mainile sa o prind :| .In rest, faci o treaba buna.

 

Totodata vreau sa-ti multumesc pentru creatia care mi-ai facut-o:

 

 

@,

Ceva de genu' asta ai vrut?

RRroGq9.gif

 

 

Dar na.. cum ti-am spus si in topicul meu, scrisul este cam mare, dar nu suntem perfecti, asa-i?

Ca semn de multumire m-am chinuit si eu ceva saptamani bune si am facut un wallpaper/avatar sau ce vrei tu pentru tine:

QPdLo2S.png

Numai bine frate, tine-o tot asa ca ajungi sus!

 

Link to comment
Share on other sites

 

Eu sa mai am mult de invatat? =)))))))))))). Copilas, nu ai ce cauta aici du-te si joaca mario. Credema ca eu stiu mai bine decat tine si decat heo in design ;). Pleaca de aici :*.

 

E grav dacă așa primești tu sfaturile/criticile constructive. Sunt două modalități prin care poți aborda criticii: fie îi aprobi și încerci să schimbi ceva, fie îi contrazici cu argumente relevante și le demonstrezi contrariul.

 

Ca să fiu on topic, lucrările tale sunt frumoase, ai talent, însă cred că nu acorzi destul timp fiecărei lucrări. Mai degrabă fă puține și de calitate, decât multe și de mântuială/mediocre. Axează-te pe detalii, nu lăsa nimic să scape, ochii sunt cei mai avizi critici.

Link to comment
Share on other sites

Vreau doar sa-ti dau un sfat, avand in vedere ca esti nou pe aici, dupa cum se vede.

 

Avem designeri care sunt de 3 ani aici si au primit si bani pentru creatiile lor. Ei daca au primit un mesaj : "Mai ai de lucrat aici.." nu au venit cu mesaje " =)))))) ce ma tu vb? :)))))) du-te invata paint baiatu', eu stiu photoshop de aproape 1 saptamana" , ci au luat-o ca pe ceva constructiv.

 

Creatiile tale sunt astea:

 

 

...luate de pe tumblr sau pinterest, adaugat font, color correction si uploadat pe un site pentru a le da un "blur" specific.

w1u0Wpv.gif

 

 

 

 

Iti dau doar un sfat, daca esti nou, comporta-te frumos, sa nu-ti faci un nume rau de figurant, ca tu pierzi.

 

Surpriza pe care sper ca o realizezi este ca: nu esti cel mai bun si cel mai special "designer" de aici, doar pentru ca poti lua poze de pe tumblr si sa le adaugi text si inca unele lucruri.

Ia criticile ca pe ceva constructiv, nu ca pe o insulta.

 

Si eu am fost ca tine, dar m-am schimbat, succes.

 

Link to comment
Share on other sites

Vreau doar sa-ti dau un sfat, avand in vedere ca esti nou pe aici, dupa cum se vede.

 

Avem designeri care sunt de 3 ani aici si au primit si bani pentru creatiile lor. Ei daca au primit un mesaj : "Mai ai de lucrat aici.." nu au venit cu mesaje " =)))))) ce ma tu vb? :)))))) du-te invata paint baiatu', eu stiu photoshop de aproape 1 saptamana" , ci au luat-o ca pe ceva constructiv.

 

Creatiile tale sunt astea:

 

 

...luate de pe tumblr sau pinterest, adaugat font, color correction si uploadat pe un site pentru a le da un "blur" specific.

w1u0Wpv.gif

 

 

 

 

Iti dau doar un sfat, daca esti nou, comporta-te frumos, sa nu-ti faci un nume rau de figurant, ca tu pierzi.

 

Surpriza pe care sper ca o realizezi este ca: nu esti cel mai bun si cel mai special "designer" de aici, doar pentru ca poti lua poze de pe tumblr si sa le adaugi text si inca unele lucruri.

Ia criticile ca pe ceva constructiv, nu ca pe o insulta.

 

Si eu am fost ca tine, dar m-am schimbat, succes.

 

 

Ce ai spus tu e incorect. Practic nu poti face un stock singur. Stockul se ia de pe net i se adauga tot felul de effecte, un text cu un anumit font si niste blur/color addapter. Tu crezi ca altii fac singuri stockul iti zic eu ca nu.

Crezi ca sta cineva sa faca poza la o patura si mai ales poza cu un apar de fotografiat HD sau cine mai stie ce.

Si linkurile pe care le-ai dat tu au fost la o cerere.

Edited by R3mYx 69
Link to comment
Share on other sites

 

Eu astept critici de la profesionisti nu de la niste copii care lucreaza in photoshop de 2-3 zile. Nu te mai baga daca nu iti convine.

De unde stii tu ca sunt copii cei care te critica si de unde stii ca sunt incepatori, de unde stii ca lucreaza de 2-3 zile. Nu mai comentez nimic...

Link to comment
Share on other sites

Incearca sa-ti mai tii gura,nu esti deajuns de bun incat sa nu fii criticat,pana la urma,pentru ce ti-ai deschis acest portofoliu? Nu sa arati ca esti bun,si daca mai sunt mici probleme pe undeva,sa fie corectate? Unele lucrari pot spune ca sunt in paint,nimic specific PhotoShop-ului nu vad...un border,un text cu un stroke,si cam asta-i lucrarea ta.

 

Lucreaza mai mult la un efect,care sa se vada lejer diferenta intre stock,si rezultat.Si nu o mai luat ca toti avem ceva cu tine,majoritatea care au postat aici peste un rand,ti-au dat un sfat.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.