Jump to content

La mulți ani România! Quest & Gift disponibil pe serverele de sa-mp, detalii aici

Sign in to follow this  
Khaled YRN

Problema - SAMP

Recommended Posts

Întrebarea / Nelămurirea / Ajutor: SAMP-ul mi se blocheaza uneori cand apare ceva pe chat, si nu numai.

Screenshot (în caz că este necesar):

Alte precizări:

Ceea ce iti apare tie suna cam asa ? Warning error 737282 player ? Daca daca astea sunt niste bug-uri / errori ale scriptului nu ai ce sa le faci . Evita zonele unde sunt multi playeri peste 50 , si mai e si din cauza lagului sau varianta clasica cu PC de carton , te pwp Stonely .

Ceea ce iti apare tie suna cam asa ? Warning error 737282 player ? Daca daca astea sunt niste bug-uri / errori ale scriptului nu ai ce sa le faci . Evita zonele unde sunt multi playeri peste 50 , si mai e si din cauza lagului sau varianta clasica cu PC de carton , te pwp Stonely .

Da dar cam peste tot sunt playeri multi degeaba evita ca tot i se blocheaza.... ! Probabil are un pc mai low sau are un virus ca si mie imi arata asa ! Warning error 737282 Si imi scadea de la 80 FPS la 20

Da dar cam peste tot sunt playeri multi degeaba evita ca tot i se blocheaza.... ! Probabil are un pc mai low sau are un virus ca si mie imi arata asa ! Warning error 737282 Si imi scadea de la 80 FPS la 20

Am un dual core de 2.1, 2gb ram placa video de 700 si ceva (nu stiu sigur :-) )

intra in joc dai esc -> Options -> Display Setup -> Advanced

-Draw Distance ( sa fie toate sagetile negre )

-Frame Limiter ( off )

-WIDESCREEN ( off )

-Visual FX Quality ( HIGH )

-Anti Alasing ( off )

Resolution ( 800 x 600 x 12 )

intra in joc dai esc -> Options -> Display Setup -> Advanced

-Draw Distance ( sa fie toate sagetile negre )

-Frame Limiter ( off )

-WIDESCREEN ( off )

-Visual FX Quality ( HIGH )

-Anti Alasing ( off )

Resolution ( 800 x 600 x 12 )

Am setarile astea deja :)

Drept să îți spun, și mie mi ae blochează, exact așa cum zici tu, eu neavând moduri. Acum fiecare poate depinde de structura conputerului..

Dar când ți se blochează, dă CTRL+ALT+DELETE și după Task Manager, închizi SA:MP cu End Task și intri iar. Cel puțin, așa fac eu.

@, asa faceam. Ciudat este ca se blocheaza doar GTA, nu si calculatorul.

Si eu am aceeasi problema... Ciudat vad din ce in ce mai multi ce se plang de aceasta problema... La mine se blocheaza ba 5 secunde ba cateodata si 20 secunde... La intervale neregulate de timp.. Nici eu nu stiu ce sa i mai fac...

Probabil incompatibilitatea pieselor face asta, sau poate numai functioneaza bine ceva.

Imediat cum dati alt+ctrl+delete va apare, sau umpic intarziat?

Se poate intampla si de la aglomerarea Hardiscului, incercati o defragmentare si stergerea unor lucruri "inutile" precum filme, jocuri pe care nu le mai jucati etc.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.